שתף קטע נבחר
צילום: Index Open

שו"ת: הילדה לא מפסיקה לאונן. מה עושים?

שאלה:

שלום, בתי בת ה-6.5 לא מפסיקה לאונן ולגעת באבריה הפרטיים, למרות כל ההסברים ולמרות שטיפת מוח של "הגוף שלי הוא רק שלי ואסור מפני שהיא עלולה לגרום נזק" היא ממשיכה וכשבאו אליה חברות מהגן, תפסתי אותה כבר פעמיים שהן משחקות "משחקים אסורים". אני נואשת. שנה הבאה היא עולה לכיתה א'. מה אומרים ומה עושים שזה ייפסק? תודה, אמא מתביישת.

 

תשובה:

הי אמא מתביישת, ההתנהגות של בתך אכן דורשת התייחסות ועזרה. מתברר, כפי שאת חווה, שהסברים ודיבורים לבד לא מצליחים לעשות שינוי. כדי שההרגל הזה של בתך ייפסק ממליצה לך לקבל הדרכה הורית. בהדרכה תלמדי לחזק אצל בתך התנהגויות חיוביות – כך שלאט ירד הצורך שלה לאונן.

 

כעיקרון, צריך להעביר לילדה מסר שאוננות זה מעשה טבעי, אבל כמו כל הדברים האינטימיים הוא נעשה ב-ד' אמות ולא בנוכחות אנשים. ברגע שאת רואה שהיא מתחילה לאונן בנוכחות אנשים, צריך לגשת אליה ולומר לה בעדינות שהיא יכולה להמשיך, אבל רק בחדר שלה, כשהיא לבד. קורה שילדים מאוננים כתוצאה משעמום. האם הילדה נמצאת בחוגים? יתכן שהיא נמצאת יותר מדי זמן לבד? במקביל, כדאי לבדוק אם היא לא חשופה לסרטים כחולים במחשב או בטלוויזיה.

 

לא צריך להיבהל ולא צריך להתייאש. צריך רק לפעול נכון. לאוננות יש גם אפקט מרגיע. צריך לבדוק אם הילדה לא לחוצה. ממליצה להתייעץ עם הגננת ולבדוק איך היא בגן. האם גם שם היא מאוננת?

 

יש לכם שאלות למומחים? שילחו אותן לכאן ותקבלו תשובה.

 

  • השיבה: ענת אשד M.Ed – יועצת להורים וצוותים חינוכיים, מורה במדרשה להנחיית קבוצות ומנהלת פורום מכון אדלר .

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים