שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סבב מינויי תא"לים: ארבעה מפקדי אוגדות חדשים

  מונתה גם שורת קציני מטה בכירים. בין האוגדונרים החדשים: אל"מ נדב פדן, שהסתיימה תקופת עיכוב קידומו בגלל מות חייל בדובדבן. מפקד המשלחת להאיטי מונה לקצין רפואה ראשי

  שורת מינויים של קצינים בכירים בצה"ל. הרמטכ"ל גבי אשכנזי סיכם הערב (יום ב') את מינויים של ארבעה מפקדי אוגדות חדשים בצה"ל, וכן את מינויים של מספר בעלי תפקידי מטה, שיחלו את תפקידם במהלך שנת 2011.

   

  בדיון המינויים השני שנערך בשבועות האחרונים נקבע כי אלוף-משנה אהרון חליווה, מפקד חטיבת הצנחנים, יעלה לדרגת תת-אלוף וימונה לתפקיד מפקד עוצבת האש - אוגדה מובחרת המשתייכת לפיקוד המרכז. מפקד חטיבת גבעתי, אל"מ מוני כץ, וקצין האג"ם של פיקוד צפון, אל"מ גיא גולדשטיין, ימונו גם הם למפקדי אוגדות (עוצבת "המפץ" ועוצבת "עמוד האש" בהתאמה).

    

  לתפקיד מפקד האוגדה המרחבית "אדום", החולשת על גבול ישראל-מצרים, ימונה אלוף-משנה נדב פדן. אל"מ פדן שימש בעבר כמפקד בית הספר לקצינים של צה"ל, ומשמש כיום כסגן מפקד עוצבת געש. בעבר הוא הועמד לדין על חלקו באירוע בו מת החייל רועי דרור מיחידת דובדבן, שעליה פיקד, ובין היתר נקבע כי קידומו יעוכב. עם סיום התקופה, החליט הרמטכ"ל למנותו למפקד אוגדה, על רקע הצטיינותו וההערכה אליו באוגדה.

   

  ומה עם אלופים? קודם שיוחלט על רמטכ"ל

  עוד נקבע בדיון הערב, כי אלוף-משנה ליאור כרמלי ישמש בתפקיד ראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין. גם שני קציני שריון יקודמו: אלוף-משנה רועי אלקבץ, כיום קצין אג"ם של פיקוד דרום, ימונה לראש מטה הפיקוד, ואילו אל"מ איציק תורג'מן, כיום ראש מחלקת מבצעים במטכ"ל, ימונה לתפקיד בחטיבת כוח אדם בזרוע היבשה. שניהם יעלו לדרגת תת-אלוף.

   

  גם מפקד חטיבת כפיר, אלוף-משנה אורן אבמן, יעלה בדרגה וישמש כראש חטיבת היבשה. תפקיד נוסף שסוכם: קצין הרפואה הראשי - תפקיד שיקבל אלוף-משנה ד"ר איציק רייס, ששימש בין היתר כמפקד משלחת החילוץ של צה"ל בהיטי.

  עוד סוכם על מינוי קצין הנדסה ראשי חדש - אלוף-משנה יוסי מרלי, וראש חטיבת לוגיסטיקה - אלוף-משנה איציק כהן. גם הם יועלו בדרגה.

   

  עם סיום הדיון, סיימו למעשה בצה"ל את המינויים לכל האוגדות ולמרבית תפקידי המטה הבכירים של קצינים בדרגת תת-אלוף (למעט קצין חינוך ראשי, שטרם סוכם). כעת נותר לקיים דיון לגבי קידום של קצינים חדשים למטה הכללי והעלאתם לדרגת אלוף. ישנם מועמדים רבים שממתינים להחלטות, אולם נראה כי העובדה שהרמטכ"ל אמור לסיים את תפקידו בפברואר בשנה הבאה, עשויה לעכב החלטות אלה לפחות עד לקביעת הרמטכ"ל הבאה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מהצנחנים לאוגדה מובחרת. חליווה
  צילום: חיים הורנשטיין
  צילום: סבסטיאן שיינר
  הסתיים העיכוב. פדן
  צילום: סבסטיאן שיינר
  אבמן נכנס לתפקידו הקודם, מח"ט כפיר
  צילום: דובר צה"ל
  עד פברואר. הרמטכ"ל אשכנזי
  צילום: רויטרס
  מומלצים