שתף קטע נבחר

ניצולי שואה דורשים מפולין לחקור את יונתן שפירא

פעיל השמאל יונתן שפירא ריסס את הסיסמאות "ישוחררו כל הגטאות" ו-"שחררו את פלסטין" על חומות גטו ורשה, והקפיץ את ארגוני הניצולים. "שיבקר ביד ושם לצורך 'ריענון היסטורי'"

זעם וכעס בקרב ניצולי השואה החיים בארץ בעקבות הפרובוקציה של פעיל השמאל הקיצוני יונתן שפירא, שריסס על קירות גטו ורשה את הכתובות "ישוחררו כל הגטאות" ו-"שחררו את עזה ופלסטין". שפירא, טייס בחיל האוויר לשעבר, תיעד את המעשה הסרטון וזה פורסם באמצעי התקשורת.


הכתובות שריססו שפירא ויסיביץ' (צילום: אתר "קמפניה פלסטינה")

 

יו"ר ארגון הגג של ניצולי השואה בישראל, נח פלוג, פנה הבוקר (יום ג') למשטרת פולין בבקשה לפתוח בחקירה פלילית בנושא. "יונתן שפירא מצטרף לכל אלה שגורמים לזילות השואה ומורשתה. פעולתו פוגעת בזיכרון השואה, ברגשות שרידי השואה ובזכרם של ניספי השואה, ובתוכם בני משפחתו שנרצחו על-ידי הנאצים", אמר פלוג.

 

את מכתבו העביר פלוג באמצעות שגרירות פולין בישראל. במכתב מבקש ארגון הגג של ניצולי השואה לפתוח בחקירה גם נגד פעילת השמאל הפולנית אווה יסיביץ', שנראתה בסרטון מסייעת לשפירא בריסוס הכתובות. השניים גם הניפו על חומת הגטו שמסמל את הגבורה היהודית בשואה, את דגלי פלסטין.

 

"הניסיון של שפירא להשוות בין גטו ורשה, שממנו נשלחו יהודים למחנות ההשמדה, לרצועת עזה - עצוב ומקומם, אמר פלוג. "לדאבוני, מעשה כזה משמש חומר תבערה לאלה הרוצים בהשמדת העם היהודי. הייתי ממליץ לשפירא לבקר ב'יד ושם' כדי לערוך 'ריענון היסטורי' וכדי שיבין שמי שמשווה בין גטו ורשה לרצועת עזה שמשגרת טרור מתחומה - כמוהו כמכחיש שואה. אני משוכנע שבני משפחתו של שפירא, שקיפחו את חייהם במהלך מלחמת העולם השנייה - לא היו יכולים לחיות עם ההשוואה המקוממת שערך יקירם הצעיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
שפירא. פרובוקציה בוורשה
צילום: מאיר אזולאי
צילום: ששון תירם
פלוג. שירענן את זכרונו
צילום: ששון תירם
מומלצים