שתף קטע נבחר

השר איתן יצטרף לצעדה: "לא לוחץ על הממשלה"

בראיון ל-ynet אמר השר איתן מדוע ישתתף מחר בצעדת שליט: "אני פועל בהתאם להרגשתי שאני צריך לצעוד, לפני כל חישוב פוליטי או אחר". עם זאת, הוא אמר כי אינו יודע כיצד יצביע אם שחרור גלעד יובא לאישור בממשלה

שר ראשון יצטרף מחר (יום ד') לצעדת שליט. מדובר בשר מיכאל איתן, שהודיע כי יצעד בקטע מלטרון לכיוון ירושלים. "בעיני הצעדה היא מעבר לכל מחלוקת. אני לא מצטרף לצעדה למען גלעד שליט כדי ללחוץ על הממשלה, זה אבסורד. אני חלק מהממשלה, אבל מבקש להביע את הזדהותי כאזרח עם גלעד שליט ומשפחתו", הוא אמר ל-ynet.

 

מחר צפויים הצועדים לערוך עצרת בשעה 12:00 באנדרטת לטרון. ב-16:00 הצעדה תצא מאנדרטת לטרון לכיוון חוות שער הגיא. השר איתן, שצפוי להשתתף בקטע האחרון של הצעדה מחר, הוסיף: "יש אנשים שתומכים במדיניות הממשלה ויש המבקרים מדיניות זו. אך בעיניי הצעדה היא מעבר לכל מחלוקת. החייל שליט סובל ואין מחלוקת על כך שאנו צריכים לפעול למענו ולמען משפחתו".

 

צילום: אוהד צויגנברג

 

הוא הדגיש כי לא מדובר בצעד פוליטי: "לא הכל פוליטיקה. אנחנו צריכים להתאחד ולהביע סולידריות, אסור שאדם ידיר את רגליו מהצעדה בגלל פוליטיקה. לא על כל דבר צריך להתווכח. אני גם לא רוצה להטיף לעמיתיי השרים שאינם צועדים. אני פועל בהתאם להרגשתי שאני צריך לצעוד, לפני כל חישוב פוליטי או אחר".

 

השר איתן מכחיש ביקורת מצד עמיתיו השרים בישיבת שרי הליכוד, שקדמה לישיבת הממשלה השבוע. הוא הציג בפני עמיתיו את העובדה שיצעד השבוע עם משפחת שליט, ולדבריו אז היו "עידודים בעד ונגד. אני אמרתי להם שאני מבקש להיוותר

 מחוץ לכל ויכוח". הוא הוסיף "אין בהחלטתי לצעוד שום נסיון להפעיל לחץ על ראש הממשלה. זה אבסורד, יש לי אחריות קולקטיבית כלפי הממשלה והחלטותיה, אני חבר וחלק ממנה".

 

עם זאת, השר איתן לא אמר כיצד יצביע אם השרים יתבקשו להכריע לגבי עסקה לשחרור שליט. "נכון לעכשיו הנושא טרם הובא לממשלה, כאשר יובא אשקול הצבעתי לפי המידע שיועמד לרשותי והנסיבות. אני לא רוצה להיכנס לזה עכשיו, אני רק רוצה לומר שאני מתכוון לצעוד מחר בבוקר עם בני משפחת שליט, כדי להביע את הזדהותי כבן אדם, כישראלי, כיהודי וכשר בממשלה", הוא אמר ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתן. מלטרון לשער הגיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים