שתף קטע נבחר

רולטת המגדלים: מה קורה בשוק הנדל"ן?

זוכרים את אלפי האנשים ששילמו ממיטב כספם עבור יחידות נופש? את הצ'ק הם רשמו תוך שעתיים, וזה בדיוק מה שקורה בענף הנדל"ן. מה שמדהים זה שעל פלזמה יעשה הישראלי הממוצע 4 בדיקות - אך דירה יקנה בשעה

ענף הנדל"ן היום הוא כמו קזינו. יש בו הימורים והסחות דעת, ושיטות מכירה שמזכירות את ענף מכירות יחידות הנופש.

 

הרי כך זה עבד בשיטת יחידות הנופש, הרוכשים הוכנסו לחדר ללא חלונות או שעון כדי לטשטש את תחושת הזמן כאשר מבעוד מועד נאמר להם ש"זכו" בהזדמנות לעשות את עסקת חייהם ואף לצאת עם מתנה שווה. כל שהם צריכים לעשות זה להתחייב להישאר למשך כל המפגש, וזאת כמובן תוך הפרדה בין השולחנות וצלילי מוסיקה ברקע כדי שלא ישמעו בטעות שהזוג בשולחן לידם מקבל מחיר טוב יותר.

 

ומה קורה בענף הנדל"ן? רק לפני שבוע הגיעו כ-6,500 אנשי "חבר" לאירוע של חברת גינדי וקנו 520 דירות בשווי של 755 מיליון שקל בכמה שעות בודדות. טירוף כבר אמרנו? כמו ביחידות הנופש גם פה השיטה דומה. החברה דואגת לאוכל טוב ואווירה חגיגית והאורחים מרגישים מיוחדים, הרי שהם ה"נבחרים" שיזכו בדירת חלומות במחיר מוזל.

 

תצרפו את הפחד באוויר שמא האדם שמימינם יזכה חלילה בדירה, שצריכה להיות שלהם, יחד עם קריאות העידוד של כרישי המכירות, ותקבלו מטרות קלות. רק תנו להם עט, ותוך דקה הם חותמים על עסקת חייהם כאילו והם בשוק קונים אבטיח. חלקם אף מבלי שראו את השטח בו יגורו.

 

תן הנחה חסוך כאבי ראש

 

עכשיו אפשר להכניס את הכסף לבנק עד שתיבנה השכונה, ליהנות מהריבית ולזכות לשקט נפשי. שווה הנחה של 20% לדירה? שווה, כל יזם היה מוכן לחתום על כך. מי אמר עדר כבשים, ולא קיבל?

 

תמיר האס הוא יועץ תקשורת 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים