שתף קטע נבחר

קרנבל בנח"ל? הרוקדים מחברון יכינו סרט חינוכי

מיליוני הצפיות בלוחמים שרקדו ברחובות הקסבה בחברון לא מצאו חן בעיני מח"ט הנח"ל. הוא זימן שני מפקדים שהיו מעורבים בהפקה וגזר עליהם עונש חינוכי: הכנת סרט הסברה לחיילים נגד התופעה. צה"ל: "הם קיבלו את האחריות למעשה"

הריקוד ששיגע את הרשת יזכה לסרט המשך. מפקד החטיבה, אלוף-משנה אמיר אבולעפיה, זימן היום (ד') לשיחה שניים מבין החיילים שנראו בסרטון שהועלה ל"יוטיוב"  והפך תוך זמן קצר ללהיט עולמי, שבו הם נראים כשהם רוקדים במדים ברחובות חברון.

 

אבולעפיה העיר לשניים, מפקדי כיתות בחטיבה, כי לא פעלו כשורה כשלקחו חלק בצילומים בעודם עוטים על גופם מדים, אפוד ונשק - אך בשל העובדה שלא ניכר בהתנהגותם פגם ערכי, החליט לרתום אותם למשימה חינוכית, שבה יככבו בסרטון הסברה של צה"ל שינסה למנוע את הישנות התופעה בצבא.

 

 

מלבד אותם שני מפקדי כיתות, נמצאים כל יתר ה"רקדנים" מגדוד 50 של החטיבה הירוקה בחופשת שחרור, והם אמורים לפשוט מדים כבר בעוד שבוע. לדבריו של המח"ט, יצר הסרטון מצב בעייתי, שכן העובדה כי המשתתפים בו לבשו את מדי צה"ל ייחסו את הדברים, לכאורה, לצה"ל עצמו.

 

בתגובה רשמית מצה"ל נמסר כי "שני מפקדי כיתות שהיו מעורבות בהכנת הסרטון זומנו לשיחת בירור. הם קיבלו את עצמם את האחריות למעשה, והודגשו לפניהם חומרתו והשלכותיו בהיבטים השונים. בשיתוף יחידת ההסברה של זרוע היבשה והמפקדים, יופץ סרטון הסברה בתוך צה"ל על-מנת למנוע הישנות מקרים נוספים".

 

באותו הסרטון, שזכה עד כה ללא פחות מ-3 מיליון צפיות ברחבי העולם, נראים שישה חיילים צועדים בשקט ברחוב, כאשר לפתע נשמע השיר TiK ToK של קישה (המוכר גם כ"שיר המקפלות" בארץ נהדרת), והחיילים פוצחים בריקוד.

 

הסרטון באורך של 1:50 דקות, שכותרתו, בתרגום חופשי, "חיילים ישראלים מפלחו"ד 50 מנענעים את הקסבה בחברון" (Rock the Casbah), הועלה ליוטיוב בשבוע שעבר לחשבון של גולש ישראלי אך הוסר בחלוף כמה שעות.

 

זאת, לאחר שהסרטון זכה באתר למאות עד אלפי עשרות תגובות

ושכלי התקשורת החלו לפרסם את הסרטון ופנו לדובר צה"ל.

 

הסרטון זכה לשלל תגובות גם בתקשורת העולמית - מרביתן היו מחויכות. הצגת הסרטון בערוץ חדשות בריטי הצחיקה את השדרנים והעיתון "טלגרף" שיבח את "הבחורים הקשוחים והבחורות המגניבות" של צה"ל.

 

גם בעיתון הבריטי "דיילי מייל" התייחסו לסרטון בקלות ראש והעדיפו להתמקד בהשלכות האפשריות לגבי החיילים. "הצבא כינה את הווידאו 'פעלול' ואמר שמפקדי החיילים עודכנו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקסבה של חברון. רחבת הריקודים?
מומלצים