שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איטליה שוקלת איסור נהיגה מעל גיל 80

  אחת המדינות האירופאיות הסובלת ממכת תאונות דרכים קשה, שוקלת לאסור בעתיד על מבוגרים מעל גיל 80, לאחוז בהגה בכביש הציבורי. גם סר סטרלינג מוס בן ה-80, מגדולי נהגי המירוץ שהתחרו אי פעם, טוען שצריך לשים גבול

  האם נהגים איטלקים יאלצו לוותר על רישיון הנהיגה לאחר גיל 80? הפרלמנט האיטלקי שוקל להגביל את הגיל המותר להחזקת רישיון נהיגה בקרב מבוגרים, בטענה כי הם פחות ערניים, וכי דעתם מוסחת בקלות רבה יותר. הצעד הקיצוני אמור להקטין את מספר ההרוגים על כבישי איטליה, הגובים מדי שנה כ-5,000 הרוגים. כך מדווחים כלי תקשורת אירופים. סר סטירלינג מוס, מגדולי נהגי המירוץ בהיסטוריה, תומך ברעיון דומה.

   

   


  נהגים בוגרים: על אופניים מותר בכל גיל, אבל מה עם רכב מנועי?

   

  הגבלת גיל רישיון הנהיגה האיטלקי נמצאת אמנם כרגע רק בשלבי ההצעה, אך לדברי יו"ר ועדת התחבורה בפרלמנט האיטלקי, מריו ולדוצ'י, השאלה העיקרית היא לא אם יתקבל החוק או לא, אלא האם לבסוף יוכרז על גיל 85 כרף עליון, או חמש שנים מוקדם יותר. "זוהי הצעה שתילקח במלוא הרצינות", הסביר.

   

  כדאי להזכיר כי מחזיקי רישיון נהיגה באיטליה, נדרשים לחדשו בכל 10 שנים, עד גיל 50. מאותו שלב ועד גיל 70 הם נאלצים לחדשו אחת לחמש שנים, ומעבר לכך אחת לשלוש שנים בלבד. אישור רפואי המוכיח בריאות נדרש אמנם לצורך חידוש הרישיון, אך אין כל מבחן מעשי הבודק את תגובות הנהגים. איגוד הבטיחות בדרכים המקומי מסר כי בדיקת כשירות של נהגים מבוגרים, הוא בהחלט דבר ששווה להתייחס אליו ברצינות.

   

  תומך מפתיע מעט בהחלטה זו, הוא נהג המירוצים האגדי, הבריטי סטירלניג מוס, שנולד לפני כ-81 שנים. על אף שהנהג המוכשר ממשיך ומתחרה גם כיום, הוא תומך באפשרות שהועלתה בבריטניה, לפיה נהגים מעל גיל 70 ידרשו לעבור מבחני נהיגה תקופתיים. מוס צוטט בתקשורת הבריטית כאומר ש"צריך מבחני רענון נהיגה מעל גיל 70 או 75... מפני שדברים הם כל-כך שונים כיום". כיום נדרשים נהגים בריטים מבוגרים, רק להצהיר כי הם כשירים לנהוג מבחינה רפואית.

   

  יש לציין כי מחקרים שנערכו במהלך השנים האחרונות, מלמדים כי נהגים מבוגרים מעורבים פחות מנהגים צעירים בתאונות דרכים עם נפגעים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ויז'ואל/פוטוס
  מעל גיל 80? לא תוכלו לנהוג באיטליה
  ויז'ואל/פוטוס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים