שתף קטע נבחר

גיאורגיה: האשה "הזקנה בעולם" חוגגת 130

תזכה לשנה הבאה? הרשויות בגיאורגיה מסרו כי אשה מכפר באזור הררי מרוחק חוגגת היום (ה') את יום הולדתה ה-130 - ומשמעות הדבר היא שמדובר באשה המבוגרת ביותר בעולם.

 

דובר רשות האוכלוסין, גיאורגי מורנישווילי, סיפר כי אנטיסה חוויצ'בה ממערב גיאורגיה נולדה לפי תעודת הזהות שלה ב-8 ביולי 1880. חוויצ'בה מתגוררת בכפר קטן יחד עם נכדה בן ה-40. היא יצאה לגמלאות בגיל 85, בשנת 1965. עד אז עבדה בקטיף תה ותירס.


ילדה בגיל 60, עבדה עד גיל 85. חוויצ'בה, היום (צילום: רויטרס) 

 

"עבדתי כל חיי ותמיד הייתי בריאה", סיפרה היום חוויצ'בה, שקיבלה את פני האורחים בביתה בשמלה חגיגית ומטפחת לראשה. האשה המרשימה נאלצה לדבר עם הכתבים באמצעות מתרגם, משום שמעולם לא למדה גיאורגית, והיא דוברת את השפה המגרלית.

 

התהפוכות הרבות שעברו על גיאורגיה במאה האחרונה מונעות מגורמים עצמאיים לוודא את גילה של חוויצ'בה, שתעודת הלידה שלה אבדה יחד

עם אלו של רבים אחרים במהלך מהפכות ומלחמות שהגיעו בעקבות נפילת האימפריה הרוסית. עם זאת, הרשויות הציגו שני מסמכים מהתקופה הסובייטית שבהן תאריך לידה זהה.

 

המכון לחקר הזיקנה מכיר ביוג'ני בלנשאר, צרפתייה בת 114, כאשה המבוגרת בעולם, וטרם בחן את המסמכים והעדויות הנוגעים לגילה של הזקנה הגיאורגית הטוענת לכתר.

 

חוויצ'בה, שילדה את בנה מיכאיל בגיל 60, היא סבתא לעשרה נכדים, 12 נינים ושישה בני נינים. לדבריה, נולדו לה שני ילדים במסגרת נישואיה הראשונים, אך הם מתו מרעב בימי מלחמת העולם השנייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזל טוב. אנטיסה מכבה את הנרות
צילום: רויטרס
שנת לידה: 1880
צילום: רויטרס
מומלצים