שתף קטע נבחר

הרשות השנייה יוצאת בקמפיין לממיר 5 הערוצים

כבר עשרות אלפי ממירי "עידן +" הדיגיטליים נמכרו, אבל לא כל הצרכנים שמעו על הממיר, שבתשלום חד פעמי יכול לספק חמישה ערוצים מרכזיים במקום חבילת הכבלים או הלוויין. ברשות השנייה מבקשים לקדם את השירות החדש למרות שמערך שידורי הטלוויזיה הדיגיטלית הקרקעית יסתיים רק ב-2011 ובינתיים עדיין יתכנו קשיי קליטה

כבר שנה שהממירים הדיגיטליים "עידן +" נמכרים בחנויות, וכבר עשרות אלפים מהם כנראה נרכשו, אבל נראה שהציבור עדיין לא נוהר לרכוש אותם, ולא כולם פה מבינים איך הם עובדים. ברשות השנייה החליטו לעלות הערב (א') בתשדיר שירות, חלק ממסע פרסום, שיסביר כיצד אפשר באמצעות תשלום חד פעמי, לקלוט חמישה ערוצים: 1,2,10,33 ו-99 בשיטת ה-dtt, במקום החבילה הרחבה לכבלים וללוויין.

 

 

התשדיר ישודר בערוצים 10 ו-2 ועלותו לציבור נמוכה משום שהרשות אינה משלמת על זמן שידור. בתשדיר מככב השחקן גיא אריאלי, והפיקה אותו לשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ).  בנוסף, הרשות השנייה תפרסם את הממיר גם במודעות בעיתונות ואינטרנט. 

 

מסע הפרסום הזה עולה עם סיום שלב ב' בהקמת מערך הקליטה של השידור הקרקעי הדיגיטלי בישראל, במסגרתו הותקנו עוד 9 משדרים נוספים ברחבי הארץ. הציבור שמעוניין לקלוט את שידורי הטלוויזיה כך, מוזמן לרכוש ערכת קליטה הכוללת ממיר ואנטנה מותאמת, ברשתות החשמל והאלקטרוניקה ובסניפי הדואר.

 

עם זאת, יש לזכור כי כרגע, המערכת עדיין נמצאת בשלבי ניסוי סופיים. כלומר, אפשר לקלוט את האות בכל רחבי הארץ, אולם ייתכנו עדיין קשיי קליטה מקומיים בשל השפעות אזוריות, בעיקר באזורים רוויי בנייה. מוקד המידע של הרשות השנייה יהיה זמין לפניות הציבור.

 

הרשות מסרה כי היא נערכת עתה לשלב ג' בהקמת המערך, הכולל הוספת משדרונים בהתאם למדידות ושיבושי קליטה מקומיים, כל זאת לקראת הקמה מלאה של מערך השידור הדיגיטלי, הצפויה בפברואר 2011. הרשות נערכת לכך שעם סיום השידור האנלוגי בישראל, שיקרה בד בבד עם השתלטות השידור הדיגיטלי, גם ינקטו הפעולות הנדרשות לקיום שידורים בטכנולוגיות מתקדמות כגון HD, בהתאם להחלטות משרד התקשורת ותיקוני חקיקה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
בתשלום חד פעמי: ממיר ואנטנה
צילום: קפוצ'ינסקי
5 ערוצים וגיא אריאלי אחד
צילום: קפוצ'ינסקי
מומלצים