שתף קטע נבחר

איך הצלחתי כנגד כל הסיכויים

איאנלה ואנזאנט, מהקואצ'ריות הטובות בעולם, התעלמה במשך חודשים מיעל פילוסוף שעזבה חיים שלמים כדי להגשים את החלום ללמוד אצלה. יעל לא חדלה להאמין ואת לימודיה סיימה כמצטיינת במכון הגבוה של איאנלה


אחד הספרים האהובים עלי הוא "האלכימאי", של פאולו קואלו. בספר, מוצג הרעיון שכשאתה הולך אחרי הייעוד שלך, היקום כולו נחלץ לעזרתך. אם נשים לב, היקום, גם דואג לסלול לנו את הדרך.

 

באוגוסט 2007, כתבתי מכתב ראשון לשתי המאמנות המדהימות איאנלה ואנזאנט ורונדה בריטן מהתכנית "מתחילות מחדש". אז, עוד לא היה לי מושג מה הולך לקרות. חיכיתי מספר חודשים, ובעצם דבר לא קרה. כל זאת, לא גרע לרגע מהאמונה שלי – שאני את המאמנות האלה אכיר באופן אישי.

אם בהתחלה, כשרק התוודעתי לתכנית, הפכתי ל"חסרת מנוח", בשלב מסוים, ממש הרגשתי אומללה. לא יכולתי להבין, איך שתי הנשים המדהימות האלה, שמופיעות אצלי בסלון בכל יום בקביעות, מקבלות ממני מכתב כל כך אישי וחשוף, (ואני לא אדם שנוהג לחלוק דברים אישיים – לפחות לא באותה תקופה), ולא מגיבות.

זה היה שיעור עצום בשבילי... באמונה, בסבלנות, ובדבקות בידיעה שהכל אפשרי, גם כשזה נראה ממש לא מעשי.

 

מכיוון שלא היו לי פרטנריות, להפנות אליהן את האכזבה מכך שהן לא עונות למכתבי, הבנתי שהדרך ליצור את המציאות שאני רוצה – היא אחרת. אני יודעת, שכל דבר מתחיל במחשבה, לכן הכנתי לוח חזון, עליו רשמתי, ציירתי ויצרתי, את מה שאני רוצה לחוות במציאות. לא ידעתי איך זה ייראה, אך ידעתי שאני חייבת להגיע לנשים האלה, שעושות עבודה כה מופלאה.

 

היקום כולו נחלץ לעזרה

זוכרים מה כתב קואלו? היקום כולו נחלץ לעזרתי. עוד בטרם ידעתי מה אני רוצה, מעבר להיכרות קרובה עם איאנלה ואנזאנט ורונדה בריטן, דבר הוביל למשנהו, ובדצמבר 2007, כבר הייתי רשומה למבחני הקבלה בבית הספר של איאנלה.

 

ולגבי רונדה, תשעה חודשים, כמניין ירחי לידה, עברו עד שקיבלתי תגובה ממנה. אולם הדבר המדהים היה שכותרת תגובתה היו בדיוק המילים אותן כתבתי בלוח החזון שלי.

 

באותו זמן לא יכולתי לדעת או אפילו לדמיין כיצד חיים עם רגל אחת בישראל והשנייה בארה"ב, איך לומדים חומרים ברמה כל כך גבוהה (רוחנית ומילולית) באנגלית, שפה שלא שלטתי בה במיוחד, איך מממנים את אורח החיים היקר הזה (המון טיסות, שהיות לא סדירות בארץ ובארה"ב, שכר לימוד, ובלי הרבה זמן פנוי לפרנס את עצמך). הדבר היחיד שידעתי הוא שאין דרך חזרה.

 

מצוידת בנחישות, אמונה ואומץ, אני במטוס, משחזרת את הדרך שעברתי עד הלום, ויודעת שזו רק ההתחלה. נוסעת לקצה השני של העולם, אל הלא נודע. 

לשמחתי, לנסיעה לניו יורק הצטרפה אלי אחותי. מכיוון שמדובר בנסיעה ארוכה והוצאה גדולה, החלטנו לשלב חופשה ולהיות שם כמה ימים ביחד. משם אמשיך לאפסטייט ניו יורק, להתחיל את המסע שלי.


יעל עם דגם של פסל החירות. תזכורת לחירות שלנו לבחור, ללכת אחרי הלב  


לוח החזון של יעל. המילים והציורים הפכו למציאות  

 

יעל מציידת אתכם לדרך

שימו לב לסימנים. אם קשה להבין אותם, בקשו עזרה, אל תתעלמו. הייעוד תמיד ילך בעקבותיכם, ויזכיר לכם, שחלומות חשוב להגשים.

 

לעולם אל תוותרו על החלום. המגבלות האמיתיות לא נמצאות בעולם הפיסי, אלא בתפיסת עולמנו.

 

הגדירו מה אתם רוצים. ועשו זאת כך שהתמונה תהיה ברורה ככל האפשר.

 

דברו על החלום בהווה, כאילו כבר השגתם אותו.

 

האמינו שמה שאתם רוצים הוא בר השגה, והאמינו שאתם ראויים לזה. לא חייבים לדעת את כל התשובות, ואפילו לא את ה"איך זה יקרה", הדברים יגיעו בדרך שלהם, אם תעשו את המיטב שלכם.

 

היו בטוחים בעצמכם, שאתם הולכים להשיג את מה שנפשכם חושקת. אל תתנו לשאלות, לספק ולפחד לעמוד בדרככם. היו קשובים לחלק הרוחני שבכם שאינו יודע מגבלות.

 

דאגו ליצור אווירה מחזקת סביבכם. אנשים חושבים "אילו היה לי כסף... אם היה לי זמן... אם לא היו לי ילדים...". אתם היוצרים של חייכם. הקיפו את עצמכם באנשים חיוביים, בעלי אומץ, תעוזה, יצירתיות וביטחון. הבוס שלי לשעבר, ששמע שאני נוסעת פעם בחודש לארה"ב, אמר שהוא רוצה לראות אותי אחרי הנסיעה השלישית. ברור שאני לא אחזיק מעמד. יש לי חדשות בשבילך, בוס, עברתי שנתיים כאלה, ומעולם לא הפסדתי דקה אחת משיעור.

 

הודו על מה שיש, וגם על מה שעדיין לא בהישג ידכם, אך אתם רואים עצמכם כראויים לו.

 

תרגיל

העלו על הכתב באופן חופשי, את מה שהייתם רוצים. דמיינו שהכל אפשרי.... יכול להיות שתופתעו ממה שתגלו.

 

רוצים לשוחח עם יעל פילוסוף, מאמנת אישית, על הגשמת חלומות? 054-4923833

 

לצפייה בפרקי התכנית מתחילות מחדש

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעל פילוסוף. שימו לב לסימנים
צילום: עדי אדר
איאנלה ואנזאנט. מנחת התכנית "מתחילות מחדש" . עושה עבודה מופלאה
מתוך האתר הרשמי
לוח החזון. ציירו וצרו בעצמכם את החלום
לאשה בפייסבוק
מומלצים