שתף קטע נבחר

יואל חסון: צחי יעזור לנו לחזור לשלטון

במשדר החי ב-ynet התייחס חברו של הנגבי למפלגה לזיכוי: "היום הסטנדרט הבסיסי הערכי בחברה הישראלית הוא שמינויים פוליטיים הם לא מקובלים". ח"כ איתן כבל (עבודה): "כמו לחטוף גול בדקה ה-90, אולי הטלטלה שתחזיר אותו לפוליטיקה"

בפרקליטות ספגו מכה - במערכת הפוליטית נשמו לרווחה. "זו בשורה משמחת ביותר בשביל צחי הנגבי, בשביל משפחתו ובשביל קדימה. הוא יעזור לנו לחזור לשלטון", אמר הבוקר (יום ג') חברו למפלגה, ח"כ יואל חסון, במשדר החי של ynet מבית משפט השלום בירושלים, שזיכה את השר לשעבר, צחי הנגבי, מעבירות של מרמה והפרת אמונים שוחד בחירות.

 

 

"זה משמעותי ביותר גם למנהיגותה של מדינת ישראל וגם לצחי הנגבי באופן אישי", אמר חסון במשדר והוסיף, כי "מצד אחד זה באמת משמח, אבל היה כאן תהליך ארוך מאוד של עינוי דין ולכן הדבר הזה קשה מבחינה פוליטית. אני מאמין בסופו של דבר שזיכוי זה מאפשר לצחי הנגבי לבוא להיות חלק מהנהגת קדימה עם ציפי לבני".


הנגבי בבית המשפט. יכול לחזור לחייך? (צילום: גיל יוחנן) 

 

חסון הביע תקווה, כי הנגבי "שואף למנהיגות בשלב מסוים. הוא בהחלט ראוי לזה אבל אני מאמין שצחי הנגבי מבין את החשיבות באחדות ולכן אני מאמין שהוא יסייע להביא את קדימה ואת ציפי לבני לראשות הממשלה. היו לי שיחות רבות עם צחי. הוא האמין לאורך כל הזמן שהוא לא פעל בניגוד לפעולות שאחרים עשו קודם".

 

חבר הכנסת הוסיף ואמר, כי "אין ספק היום שהסטנדרט הבסיסי הערכי בחברה הישראלית הוא שמינויים פוליטיים הם לא מקובלים. לכן אני לא חושב שלהכרעה פה הייתה משמעות אילו הייתה הכרעה כי הסטנדרט הזה כבר היה קיים".

 

יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, אמרה: "צחי הנגבי כבר נענש קשות. הפוליטיקה הישראלית זקוקה לכישרונו, פיקחותו וניסיונו הפוליטי ואני מקווה שגזר הדין ייתן לכך ביטוי".

 

"טלטלה גדולה"

מי שראה את ההחלטה מהבוקר באור חיובי הרבה פחות הוא ח"כ איתן כבל מהעבודה. "הכרעת בית המשפט היא טלטלה גדולה מאוד, אבל למרות הזיכוי - עדיין לא ברור מה תהיה משמעות הכרעת הדין בעניין עדות השקר. זה כמו בכדורגל, לחטוף גול בדקה ה-90".

 

כבל העריך כי במידה שעניין עדות השקר לא יהווה מכשול בפני הנגבי, "יכול להיות שהיום שוקם עתידו הפוליטי.

יחד עם זאת, המערכת פועלת היום אחרת לגמרי - ועל-כן, ניסיון להטיל עליו את כל ההאשמות יהיה צעד לא נכון לחלוטין. בכל זאת, ייתכן שאותה טלטלה היא זו שתחזיר את צחי הנגבי לחיים הפוליטיים באופן הרציני ביותר".

 

בשל הזמן שעבר מאז אותם מעשים שיוחסו להנגבי והשינויים שעברה המערכת הפוליטית, סבור כבל כי "לצחי מצפה קרב קשה. הנורמות שנוגעות לכל מה שאנו מגדירים מינויים פוליטיים השתנו מקצה אל קצה. אין סיכוי שהנורמות שהיו אז יחזרו, מכיוון שזה אחד הנושאים שהופנמו באופן העמוק ביותר ברשות המבצעת ובקרב השרים. באותה המידה, הפנים את זה גם חלק לא מבוטל מהדמויות הפוליטיות המרכזיות שמאחורי הקלעים, אותם אנשי שטח".

 

יו''ר מרצ, ח''כ חיים אורון הצר על כך שבית המשפט לא הכריע בסוגיה העקרונית של המינויים הפוליטיים. אורון אצר: ''לא ניתן להתעלם ממציאתו של צחי הנגבי אשם בעבירת עדות שקר, המשמעותית ביותר עבור איש ציבור. יש להמתין לגזירת עונשו של הנגבי בנושא זה''.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ יואל חסון. "בשורה משמחת לצחי וקדימה"
צילום: דודי ועקנין
ח"כ איתן כבל. שובו של הנגבי לפוליטיקה?
צילום: ירון ברנר
מומלצים