שתף קטע נבחר

משפטנית: הישג גדול מאוד לצחי הנגבי

לא בטוח שהנגבי, שהורשע בעדות שקר, יכול לצאת בגו זקוף מביהמ"ש, אבל הוא בטוח יכול לנשום לרווחה. "העונש המקסימלי הוא 7 שנים, אבל חלפו 8 שנים מהאירוע", הסבירה עו"ד אירית באומהורן במשדר החי של ynet

"מבחינתו של צחי הנגבי אכן מדובר בהישג גדול מאוד, אני לא בטוחה שזה סוף סיפור לגבי הקריאות האלה של בית משפט השלום", כך אמרה הבוקר (יום ג') בכירה לשעבר בפרקליטות, עו"ד אירית באומהורן, במשדר החי של ynet. הנגבי זוכה מעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושוחד בחירות. באוהורן התייחסה בדבריה לאפשרות הצפויה כי בפרקליטות יחליטו לערער על פסק הדין בבית משפט השלום בירושלים.

 

בית משפט השלום בירושלים זיכה היום את השר לשעבר הנגבי מעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושוחד בחירות. אולם באותה נשימה הוא הורשע

בעבירה אחת - עדות שקר. הפרשה, שנדונה בבית המשפט במשך ארבע שנים, הקפיאה את הקריירה הפוליטית של השר לשעבר.

 

"פסק הדין הזה הוא מאוד מעניין כי יש שלושה שופטים עם שלוש דעות שונות ומעניין יהיה לקרוא את זה", אמרה עורכת הדין. "הטענה היתה של התנועה לאיכות השלטון ב-2002, שצחי הנגבי התגאה במינויים הפוליטיים. לאחר מכן הוא הגיש תצהיר ליושב ראש ועדת הבחירות שבו נכתב שהוא לא עמד מאחורי המודעה הזאת. אחר כך הוא העיד בפני יושב ראש הוועדה וחזר על כך. על שני הדברים האלה היום נקבע שהוא שיקר בהם".

 

באומהורן הוסיפה כי "העונש המקסימלי הוא שבע שנים לעבירה של עדות שקר, אבל חלפו שמונה שנים מאז האירוע. יש קצת בעיה למצות את הדין עם מי שגוזרים את דינו שמונה שנים אחרי שדבר קורה".

 

עם זאת, היא סבורה שהשר לשעבר דווקא צריך לחזור לביתו עם חיוך. "הוא יכול לצאת מכאן מרוצה בכל זאת, יש שופט אחד מבין שלושה שקבע שמה שהוא עשה הוא עבירה פלילית כך שמבחינת הקביעות, אנחנו לא במקום של גו זקוף אבל מבחינת התוצאה הסופית אני חושבת שהוא שמח הבוקר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צחי הנגבי
צילום: גיל יוחנן
עו"ד אירית באומהורן. הנגבי יכול להיות מרוצה
צילום: עמית שאבי
מומלצים