שתף קטע נבחר

זהירות: מחיר הבית שלכם באתר רשות המסים

כאשר ש' ביקש העלאה בשכר, פרץ הבוס שלו בצחוק. הסיבה: הוא גילה כי חודש קודם לכן אותו עובד רכש נכס בסכום לא מבוטל, ואפילו ידע לנקוב במחיר המדויק ששילם. איך? בקלות - מחירי כל הנכסים המכרים גלויים לכולם באינטרנט. הכירו את הצד האישי במדיניות השקיפות של רשות מסים

לפני תקופה קצרה עלה לאוויר אתר מידע הנדל"ן של רשות המיסים שבו ניתן באמצעות הכנסת גוש וחלקה לקבל את המחיר המדויק שבו הנכס נמכר או נרכש.

 

המידע גלוי לעיני כל, עובדה שמאוד מפריעה לש', שכבר לא יכול לבוא לעבודתו כתמול שלשום, זאת לאחר שמישהו במשרד גילה בכמה רכש את הנכס החדש שלו. מאותו רגע חרב עליו עולמו: "לא להאמין מה אני עובר בעבודה. רכשתי נכס בסכום לא מבוטל מה שמאוד מציק לעובדי המשרד. זה מתחיל בעקיצות של עמיתי לעבודה וממשיך בצחוק מתגלגל של הבוס כשאני מבקש העלאה".

 

 

ש' טוען כי על המאגר להיות סגור ופתוח אך ורק לאנשי מקצוע בתחום, טענה שלא מקובלת כלל על עו"ד ורד לזר-ארביב ממשרד המבורגר עברון ושות המתמחה בנושא.

 

לדבריה: "עם כל הטענות של חדירה לפרטיות, היתרונות שעולים בדעתי הם ריכוז של מידע מקצועי בתחום הנדל"ן, שהעסקאות בו מהוות הרכישה הגדולה ביותר שמרבית הציבור מבצע במהלך חייו. הנדל"ן הוא תחום מורכב ביותר וכולל בין היתר אספקטים משפטיים, תכנוניים, כלכליים, מיסויים והנדסיים - ויש חשיבות רבה לאיסוף מידע מאתר מקצועי שמתעדכן באופן שוטף, ובפרט בתקופה הנוכחית.

 

"מאחר שמדובר באתר שזוכה לחשיפה כה משמעותית, הוא יוכל לשמש פלטפורמה להבאה לידיעת ציבור רחב של גולשים "מלכודות" נפוצות שיש להישמר מפניהן, ועצות של אנשי מקצוע שיוכלו לחסוך ולמנוע הרבה משאבים ועגמת נפש מיותרת. כך שנושא של פגיעה בפרטיות לעומת היתרונות של שקיפות וידע על מחירו האמיתי של הנכס - בטל בשישים לדעתי", מסכמת לזר-ארביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המידע גלוי לעיני כל
צילום: צילום: רותם פלדנר רותם מלנקי שי רוזנצוויג מישל דור
מאגר המידע של רשות היסים
צילום: צילום: רותם פלדנר רותם מלנקי שי רוזנצוויג מישל דור
מומלצים