שתף קטע נבחר

כמו בחו"ל: פרטנר מציעה חבילות ללא התחייבות

החברה תציע החל מהשבוע הבא חבילות "דבר חופשי בתוך הרשת", כנהוג בעולם, כמעט בלי הגבלה, בלי התחייבות ובלי קנסות יציאה. הלקוחות יוכלו לרכוש דקות שיחה מחוץ לרשת והודעות sms בנפרד, במסגרת החבילות

האם מאמצי משרד התקשורת להפוך את השוק לשקוף יותר וחף מהתחייבויות מיותרות החלו לשאת פרי? חברת פרטנר הכריזה היום שהיא תציע ללקוחותיה חבילות unlimited ("ללא הגבלה") כפי שנהוג בעולם. חבילות ה"דבר חופשי" של החברה כוללות דקות שיחה בלי הגבלה (כמעט) בתוך הרשת, תמורת תשלום קבוע של 48 שקל לחבילה, ובלי התחייבות; עם אפשרות לעבור חברה וחבילה בכל עת, בלי קנסות יציאה ובלי חובת רכישת מכשיר.

 

 

עד היום, אפשר היה להיות מנוי ברשת סלולרית בלי התחייבות, אבל לא היו חבילות יעודיות לכך, ומחירי השיחות של הלא מחויבים היו יקרים מנשוא. פרטנר החליטה להיות הראשונה שמרימה את הכפפה שהשליך לעבר חברות הסלולר משרד התקשורת, והחל מ-21 ביולי החברה תציע סדרה של תוכניות "ללא הגבלה", על שיחות בתוך רשת אורנג', תחת השם Orange Free, שיכללו חבילות למנויי שירותי הטלפונים הסלולריים והקוויים שלה.

 

החבילות האלה מתאימות רק למי שמדבר הרבה בתוך הרשת. למעשה, יש גבול לשיחות, 2,500 דקות שיחה לחודש, אבל הוא רחוק מאוד מממוצע המשתמש הרגיל. תמורת מינימום של 150 שקל לחודש, הלקוח יקבל עד 2,500 דקות שיחה ברשת אורנג' הסלולרית והקווית, ו-100 דקות לשיחות מחוץ לרשת.

 

החבילה היקרה ביותר כוללת 1,800 דקות שיחה מחוץ לרשת, תמורת 1,150 שקל לחודש. אפשר יהיה לעבור בין החבילות השונות ולשנות את רכיביהן.

 

התשלום כולל בתוכו גלישה בהיקף של 5 ג'יגה בפורטל התוכן של החברה בסלולר, ו-5 מגה לגלישה באתרים מחוץ לפורטל, שירות הניווט של החברה ושירות הפאנטון (בחירת נעימה שתושמע למתקשר ללקוח).

 

על sms משלמים בנפרד, אין זיכוי על מכשירים

למרות זאת, שימו לב, על הודעות sms וחבילות גלישה משלמים בנפרד. אפשר יהיה להירשם לחבילות של עד 5,000 הודעות sms וחבילה כזאת תעלה 148 שקל לחודש. חבילת גלישה, החל מ-150MB, תעלה 110 שקל בחודש לשימוש חופשי. חבילה משולת כזאת עם חבילת ה-100 דקות שיחה מחוץ לרשת תעלה סך הכל 408 שקל למשתמש.

 

בנוסף, חבילות אלה אינן כוללות זיכוי עבור מכשירים, כלומר, מי שירצה לצאת מהתוכנית יוכל לעשות זאת בכל רגע, אולם יאלץ לשלם את עלות הציוד שנותרה לו. ועם זאת, אורנג' תציע ללקוחות המעוניינים לרכוש מכשיר את היצע המכשירים שלה בתנאי תשלום שונים. הלקוחות יוכלו גם להתחבר לתוכניות אלה באמצעות מכשיר שנרכש בחנות שאינה של אורנג', או מרשת סלולרית אחרת. 

 

בעלי משפחות או עסקים יוכלו לרכוש חבילה משותפת, כל עוד ירכשו מעל 100 דקות שיחה מחוץ לרשת. צרכן שמחזיק מספר מנויים על שמו, יוכל לקבל חבילה אחת בלבד, עד 5 "שותפים" - בני משפחה או עובדים בעסק קטן. "הסכנה" בחבילות המשותפות האלה, היא עלייה בשימוש בסלולרי עד חריגה מהחבילה. תעריף לדקה מעבר לדקות הכלולות בחבילה, 79 אגורות לדקה מהסלולרי. 29 אגורות מהטלפון הקווי. תעריפים נוספים: 57 אגורות להודעות sms או mms ובגלישה 1.5 שקלים לכל 1MB.

 

איך פרטנר ישמרו על נאמנות הלקוח?

למנוייה הקוויים של החברה תציע פרטנר חבילה בעלות של 68 שקלים לחודש, שתכלול אפשרות לשיחות בהיקף של עד 2,500 דקות למנוייה הסלולריים והקוויים של החברה, ואפשרות לרכוש חבילת דקות ליעדים מחוץ לרשת. חבילות ה-SMS וה-MMS יוצעו בגדלים שונים, החל מ-100 הודעות ועד חבילה המוגדרת כ"ללא הגבלה" אך למעשה מכילה 5,000 הודעות.

  

בעבר הרחוק היתה לפרטנר חבילה דומה, אבל היא הוצעה לכל הרשתות ובמחירים גבוהים בהרבה. באורנג' מסרו כי הם יקפידו מעתה על שירות טוב יותר, משום שלקוחות ללא התחייבות יש לשמר בדרכים שאינן כבילה כפוייה לעסקה מתמשכת. עוד חזון למועד.

  

יש לזכור כי למרות ההצלחה של החבילות האלה בעולם והרצון העז של הצרכן הישראלי להינתק משררת החוזים הסלולריים המחייבים, לא כל המהלכים ה"חדשניים" של חברות הסלולר עוברים בשלום. פרטנר ביטלה לאחרונה את הטריפל אינטרנט שלה, חבילה שאיחדה את שירותי האינטרנט הקוויים והסלולריים של החברה, והציעה גלישה דרך החיבור הקווי, כשפרטנר משמשת כספקית האינטרנט, וחבילות חיבור לאינטרנט סלולרי באמצעות מודם סלולרי.


פורסם לראשונה 13/07/2010 17:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צעד קטן. פרטנר
צילום: סיון פרג'
מומלצים