שתף קטע נבחר

ארה"ב שוקלת: IHH הטורקי יוכנס לרשימת הטרור

רשת "פוקס ניוז" דיווחה שמחלקת המדינה בוושינגטון בודקת את הפעילות הכלכלית של הארגון שעמד מאחורי המשט לעזה

מחלקת המדינה האמריקנית בודקת אם להכניס את ארגון הצדקה הטורקי IHH, שעמד מאחורי המשט לעזה שבו נהרגו תשעה פעילים, לרשימת ארגוני הטרור. רשת הטלוויזיה "פוקס ניוז" דיווחה כך היום (ה') כי מחלקת המדינה בוושינגטון הודתה שהיא בוחנת את האפשרות הזו.

 

"אנחנו בוחנים את ה-IHH, אבל זה תהליך ארוך לייחס משהו לארגוני טרור זרים. אין משהו להכריז בשלב זה", אמר דובר מחלקת המדינה בתדרוך עיתונאים. גורמים בממשל אובמה אמרו ל"פוקס" שבמשרד האוצר האמריקני בודקים את הפעילות הכלכלית של הארגון, במטרה לבדוק אם הוא קשור לפעילות טרור, בעוד גורמים אחרים בממשל מתנגדים לכך.

 

לפני כחודש שלחו סנאטורים בכירים מכתב לנשיא ברק אובמה, ולצד הדירשה להמשיך לתמוך בישראל - דרשו לטפל ב"קרן הסעד ההומניטרית" הטורקית הקשר שלה לחמאס ולממשלת טורקיה.

 

"IHH חבר בקבוצת קרנות צדקה מוסלמיות, 'איחוד הטוב', שנקבע על ידי משרד האוצר האמריקני כארגון טרור. הגוף הזה נוצר על ידי החמאס ומסייע לו באופן נמרץ", קבעו הסנאטורים והמליצו לנשיא "שהממשל שלך יכניס את IHH לרשימת ארגוני הטרור, אחרי בחינה של קהילת המודיעין, מחלקת המדינה ומשרד האוצר".

 

בימים שלאחר המשט בישראל כבר קשרו את פעילי ה-IHH לטרור, ופורסם רקע של כמה מהם הקושר אותם לפעילות טרור. כלי תקשורת טורקיים אף חשפו ששלושה מארבעת ההרוגים מהמדינה הצהירו לפני מותם על רצונם להיות שאהידים. דיווח אחר בהולנד גרס שפעיל הולנדי שנעצר על ידי צה"ל נחשד כפעיל חמאס בולט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפשיטה על המרמרה
צילום: AFP
כלי הנשק שנמצאו על הספינה
באדיבות דובר צה"ל
מומלצים