שתף קטע נבחר

הישג לעובדים: התשלום עבור ימי מחלה יגדל

ההסתדרות הגיעה לשני הישגים נוספים במגעים עם האוצר לקראת אישור התקציב: התשלום עבור יום המחלה השני והשלישי יעלה ל-50% מהשכר, ול-100% מהיום הרביעי ואילך. גם הפטור ממס על הפנסיה יגדל בהדרגה ל-67% עד 2025

שני הישגים נוספים להסתדרות לטובת ציבור העובדים והגמלאים הושגו אתמול (ה') במגעים הנמשכים עם האוצר לקראת אישור התקציב הדו-שנתי, בנוסף למה שהושג במגעים שהחלו ביום רביעי בלילה. אתמול סיכמו הצדדים להעלות את התשלומים לימי מחלה ולהגדיל את הפטור ממס על תשלומי הפנסיה החודשיים.

 

 

לגבי ימי המחלה לא יינתן תשלום עבור יום המחלה הראשון כמו עד כה. השינוי יחול מהיום השני והלאה. התשלום עבור היום השני והשלישי שעומד עד כה על 37.5% מהשכר היומי לכל יום - יעלה ל-50% מהשכר ליום.

 

השינוי המשמעותי ביותר יתבטא בתשלום מהיום הרביעי ואילך. הוא יעלה מ-75% של השכר היומי ל-100% כלומר אם מחלת העובד ממושכת הוא יקבל לאורכה כמעט את שכרו המלא.

 

באשר לפטור ממס על הפנסיה שעומד היום על 35% מהתשלום החודשי עד תקרה של 7,800 שקל, הוסכם על עליה מדורגת בפריסה רב-שנתית. הפטור יגדל מיד ל-42% ויעלה עד שנת 2025 ל-67% כלומר תוספת של ב-2% בקירוב כל שנה.

 

העלאת הפטור תגדיל את הנטו של הפנסיה בעשרות שקלים לחודש. הטבה זו מתווספת להגדלה המשמעותית של תשלומי הפנסיה לגמלאי הקרנות הוותיקות, אותה יזם האוצר בשינוי שיטת העדכון. השינוי הניב תוספת של כ-200 שקל בממוצע חודשי והחזר הפרשים מ-2008 של כ-2,000 שקל בממוצע, ששולמו בפועל בימים אלה.

 

הפחתת דמי המחלה נקבעה לראשונה בחוק ההסדרים לפני 7 שנים. דובר ההסתדרות מסר ל-ynet כי השינויים שעליהם הוסכם היום ייכנסו לתקציב הבא. את המו"מ ניהל יו"ר האגף לאיגוד מקצועי אבי ניסן-קורן מול ראשי אגף התקציבים באוצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
(ארכיון)
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים