שתף קטע נבחר

רוב בריטי: רוצים לאסור על הבורקה, כמו בצרפת

אחרי שצרפת אישרה חוק האוסר להסתיר את הפנים, גם הבריטים תומכים: 67% לא רוצים לראות נשים עם רעלות ברחוב

בלגיה כבר אסרה על כיסוי הפנים, צרפת הלכה בעקבותיה - ועכשיו גם הבריטים תומכים. על פי סקר שערכו "פייב ניוז" ו"יו-גוב", יותר משני שליש מהבריטים תומכים באיסור מוחלט על לבישת בורקה במקומות ציבוריים.

 

הסקר נערך לאחר שבית הנבחרים של צרפת אישר חוק האוסר על אזרחים להסתיר את הפנים, מהלך שיאסור למעשה על הבורקה המוסלמית. על פי הסקר, 67% מ-2,000 הנשאלים סבורים שגם בריטניה צריכה לאמץ את החוק ולמנוע מנשים לכסות את פניהן, על אף שאמנסטי, למשל, טענה כי הוא מפר את הזכויות לחופש ביטוי ודת.

 

אחד מהתומכים באיסור הוא האימאם, ד"ר טאג' הרגיי, יו"ר המחלקה ללימודים מוסלמיים באוקספורד. "אנחנו לא אומרים לנשים מה ללבוש. אנחנו רק אומרים שאסור להן לכסות את פניהן. סמל דתי שמחויב מהקוראן? זה שטויות".

 

החוק הצרפתי, האוסר על לבוש המכסה את הפנים ואת הגוף בציבור, צפוי להיכנס לתוקף בשנה הבאה, אחרי תקופת ביניים שתאפשר לתושבים "ללמוד" את פרטיו, ויאושר סופית בסנאט בחודש ספטמבר. העוברים על החוק צפויים לקבל קנס בסך 150 אירו או לעבור השתלמות בעקרונות האזרחות של הרפובליקה הצרפתית. באפריל היתה בלגיה למדינה האירופית הראשונה שאסרה על הבורקה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בורקה. הבריטים נגד
צילום: רויטרס
מומלצים