שתף קטע נבחר

פייסבוק חוגגת חצי מיליארד חברים

הרשת החברתית הגדולה בעולם תחגוג בקרוב את המשתמש ה-500 מיליון שלה. אחד ממייסדי הרשת יוצא נגד סרט אודות הקמת פייסבוק, שמציג תמונה שגויה, לטענתו

"אתה לא מגיע ל-500 מיליון חברים בלי ליצור לעצמך כמה אויבים", נכתב על הפוסטר של הסרט "The Social Network" שמבוסס על הסיפור של הקמת פייסבוק. ואכן, שבועות מספר לפני שהסרט יוצא, הרשת החברתית הגדולה בעולם מודיעה שהגיעה לחצי מיליארד משתמשים רשומים.

 

על פי דיווח של Mashable מדובר בצמיחה של 100 מיליון משתמשים בתוך חמישה חודשים, אך לא בהכרח מדובר בחשבונות פעילים ברשת החברתית.

 

רנדי צוקרברג, דוברת מטעם פייסבוק, אמרה בראיון לאתר All Things D כי הפעם הכוונה היא לחגוג את הגולשים עצמם ולא רק את נקודת הציון של מספרם ולכן יבקשו ברשת החברתית מהגולשים לספר חוויות אישיות שעברו במסגרת הרשת החברתית. הסיפורים יעסקו בין השאר במציאת אהבה, התמודדות עם אבל ואסונות טבע.

 

הסיפורים הטובים ביותר שיבחרו על ידי הגולשים, על פי הדיווח, יתפרסמו בעמוד שתקדיש הרשת החברתית לעניין. פרוייקט איסוף הסיפורים יושק בשבוע הבא. 

 

המייסדים נגד "הרשת החברתית"

בתוך כך, ב-Mashable מדווחים שמייסדי פייסבוק לא מרוצים מהסרט שמספר את סיפורם. התסריט שלו נכתב על ידי ארון סורקין ("הבית הלבן", "סטודיו 60") שביסס אותו על הספר "מיליארדרים בטעות" של בן מזריץ'.

 

הספר עוסק בהקמתה של הרשת החברתית הגדולה בעולם. מזריץ' מציין בתחילתו שהוא מבוסס על ראיונות, מקורות ומסמכים רבים שעבר עליהם בזמן התחקיר. על פי מזריץ', מייסד הרשת ומי שעומד בראשה, מארק צוקרברג - סירב להתראיין ולחשוף מידע. 

 

לדברי מזריץ', כאשר היו סתירות, השתדל להצמד לגירסה הקרובה ביותר למסמכים שבידיו למיטב שיפוטו, שכתב דיאלוגים לפי הצורך, שינה שמות ופרטים בשביל לא לפגוע והוסיף תיאורים משל עצמו בחלק מהסצינות.

 

"מעניין לראות את העבר שלי משוכתב בצורה כזו שמדגישה את הדברים הבלתי חשובים", כתב דאסטין מוסקוביץ' שייסד את פייסבוק יחד עם צוקרברג. הוא מלין שהאנשים שתמכו במייסדי הרשת בימיה הראשונים לא מקבלים אזכור ראוי בסרט. הוא אומר שהטריילר של הסרט מציג תמונה מרגשת ודרמטית יותר מהמציאות. "אני אבחר לזכור ששתינו לשוכרה ושכבנו עם סטודנטיות".

 

 אומר מוסקוביץ' שהספר אמנם תוקף את צוקרברג, אבל שהגאונות והנחישות של מייסד פייסבוק דווקא הוצגו כהלכה בטריילר. צוקרברג עצמו אמר שהוא היה מעדיף אילו הסרט לא היה מופק. הוא אמר את הדברים כשהתראיין בכנס All Things D.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חצי מיליארד משתמשים. פייסבוק
מומלצים