שתף קטע נבחר

גוגל משיקה את גוגל ספרים בעברית

שירות הספרים של גוגל במתחם העברי, מציע חיפוש בספרים בעברית של הוצאות ישראליות ומציג עמודים סרוקים מתוך הספרים

חברת גוגל הודיעה זמינותו של שירות "גוגל ספרים" בעברית. השירות, שכבר זמין תקופה ארוכה בשפה האנגלית ומציע כבר חיפוש בטקסטים בעברית, כעת מושק באופן רשמי עם סיומת il וממשק עברי מלא. 

 

גוגל חתמה על הסכמים עם שורה של מוציאים לאור ישראלים, גדולים כקטנים, ביניהם הוצאת "כתר", הקיבוץ המאוחד ועוד. אלה יצטרפו ל-35,000 ההוצאות לאור השותפות ב-Google Books.

 

השירות של גוגל, למי שלא מכיר, מאפשר לקורא לחפש טקסט חופשי בספרים, לקבל את כל האזכורים של אותו טקסט ואף לצפות בעמודי הספר בו הוא מופיע, או בכל הספר כולו אם הוא כבר נמצא בנחלת הכלל (Public Domain).  במקרים של הצגת תוכן חלקי של הספר, גוגל מפנה לרכישה שלו בחנויות מקוונות, ובחלק מהמקרים - בחנויות פיזיות.  היתרון של הפלטפורמה של גוגל הוא זמינותם לעיון של ספרים שכבר אינם בדפוס.

 

הסכסוכים שברקע

שירות  Google Books נקלע בעבר לסערות ולסכסוכים, בעיקר סביב היבטים של זכויות יוצרים. הוצאות ספרים, צלמים, מאיירים וסופרים ברחבי העולם זעמו על כך שגוגל סורקת ומעלה לרשת את יצירותיהם ללא רשות, וחלק מארגוני היוצרים אף הגישו נגדה תביעות. כרגע, הסדר הפשרה אליו הגיעה גוגל עם הארגונים בארצות הברית נמצא תחת בחינה של בית המשפט הפדרלי בניו יורק.

 

במקביל, לפני מספר חודשים פסק בית משפט צרפתי כי גוגל הפירה את זכויותיה של הוצאת ספרים מקומית, וחייב את גוגל לפצותה ב-300,000 אירו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עכשיו גם בעברית ברשת
צילום: עופר עמרם
מומלצים