שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מלחמת המיותרים

  מבין שלל הדמויות של מלחמת הכוכבים, החליט ג'ורג' לוקאס להחרים דווקא את השחקן שמגלם את דארת' ויידר. לנו יש מועמדים טובים יותר לגירוש מהגלקסיה. תודה, שלום ו-May the force be with you

  כולנו התבשרנו השבוע על כך שיש הפרעות בכוח. ג'ורג' לוקאס הכריז על חרם לכל החיים על השחקן דייויד פראוס, שגילם את דמותו של דארת' ויידר בטרילוגיית מלחמת הכוכבים הראשונה, לאחר ש"שרף יותר מדי גשרים עם ההפקה". לא ניכנס לענייני הפוליטיקה הפנימית ב"לוקאספילם", אבל רגע - מה עם כל הגשרים שנשרפו איתנו? מה עם כל הדמויות שהרסו לנו את חוויית הצפייה בסדרת הסרטים המופתית? זוהי ההזדמנות שלנו להיפרד מהן אחת ולתמיד. שלום, תודה ו-May the force be with you.

   

  ג'אר ג'אר בינקס

  לזכותו של לוקאס נאמר שהוא ער לרחשי הלב של הציבור, ואחרי "אימת הפנטום" לא היה צריך א.ק.ג כדי להבין שמדובר בתעוקת חזה - סוג של אלרגיה לג'אר ג'אר בינקס, הגונגאן ההיסטרי מנ'אבו. הבמאי בתגובה צמצם את נוכחותו למינימום בסרטים הבאים. 

   

  מוקדש באהבה: Jar Jar Binks Must Die

   

  ג'אר ג'אר הוא מעין דו-חי - הראש בשמיים והרגליים עמוק בבוץ. הוא הוגלה ממושבת בני עמו התת מימית רק בגלל היותו שלומיאל הרסני, ולולא פגישתו בקוויי גון, כנראה היה נקטל בתאונה ונשכח. הוא ניצל ממוות והרג לנו את הסרט. התקפי פאניקה, גמגומים, רשלנות, חוסר מזל כרוני. הלו! מלחמת הכוכבים זה לא סלפסטיק. כשלוקאס הבין את זה, הוא תפר לו חליפה והעיף אותו כנציג נ'אבו לסנאט. מוזר, אבל אם יוסף בא-גד יכול, כנראה שאפילו לג'אר ג'אר יש מקום.


  ג'אר ג'אר. הכי שנוא

   

  למה להחרים? כי מיליון גונגאנים לא טועים. עונש ההגלייה ניתן אחרי משפט צדק. הם דווקא כן שגו, כשנתנו לו חנינה והוא מונה לגנרל (שפועל בטקטיקה של "אש ידידותית") ואחר כך לדיפלומט. לעזאזל, מה נהיה מהרפובליקה?  

   

  למה להשאיר? כי לשמוע את הגמגומים של המדובב אחמד בסט, מנדנד ומנסה לשכנע, יכול להטריף כל בר-דעת. אפילו ג'דיי.

   

  C-3P0

  לג'אר ג'אר יש אב רוחני, מה שלא ממש מתקבל על הדעת כי הוא מופיע אחריו בסדר הכרונולוגיה העלילתית. ככה זה בגלקסיה הרחוקה כל כך, בה הזמנים מתבלבלים והסיקוולים הם בעצם פריקוולים. והאב הרוחני, הוא בכלל אנדרואיד. רובוט עדין נפש ועוטה זהב - מה שמעלה תהיות בנוגע לנטיותיו המיניות (השמועה גורסת כי הוא בכלל חובב אסטרו-דרוידז ננסיים).


  C-3PO בחברת אנקין, פאדמה ו-R2D2. פורח בשממת טטואין (צילום: MCT) 

   

  יש לו מבטא בריטי מתנשא, ברוח מפעילו אנתוני דניאלס, אבל הוא בכלל פולני. היסטרי, נוירוטי ומחויב לכללי הנימוס. טוב, לשם כך הוא נוצר. הוא רובוט פרוטוקול ומתרגם. לא שמישהו מבין גיבורי הסדרה ממש זקוק לשירותים אלה. וגם אנחנו לא.

   

  למה להחרים? כי הוא דיווה מפונקת עם חיבה לאמבטיות שמן. כי הוא פטפטן בלתי נלאה. כי הגילוי ב"אימת הפנטום" שהוא בעצם יציר כפיו של אנקין הצעיר מופרך לחלוטין.


  דניאלס ו-C-3PO. מצאו את ההבדלים (צילום: MCT)

   

  למה להשאיר? כי דמותו המוזהבת היא עוגן לכמה מהפריימים הנצחיים של הסדרה, בעיקר על טטואין וכי הזוגיות האמביוולנטית שלו עם R2-D2 היא הכי אנושית בסדרה.

   

  ג'נגו-פט

  כבר אמרנו שלוקאס מתחשב בתגובות המעריצים, וכך גם במקרה של בובה-פט. סקר שערך גילה כי דמותו של צייד הראשים המסתורי מרתקת רבים מביניהם והנוכחות שלו בפריקוולז גדלה בהתאם ואף יותר מדי. אז מי מסתתר מאחורי המסכה? מפלצת, ילדה יפה, או סתם טמורה מוריסון בדמות ג'נגו-פט? אנחנו ציפינו ליותר.

   

  נעים להכיר? אובי-וואן, ג'נגו פט ובובה הקטן

   

  החשיפה של ג'נגו-פט כאותו אדם מן המניין (הטוויסט? ממוצא מאורי) היא פספוס ענק. כל המסתורין סביב הדמות התפוגג וכך גם הייחודיות שלה. מסתבר כי על פי ה-DNA שלו עוצבו חיילי צבא הרפובליקה. וכך גם בנו, בובה. בובה פט. גם הוא בסך הכל שיבוט שלו. 

   

  למה להחרים? כי באותה הזדמנות שהרס לנו את הסקרנות בנוגע לבובה-פט, הרס לנו גם את העמימות סביב דמותם של חיילי האימפריה ושריונותיהם הלבנים - מהתחפושות האהובות בעולם.

   

  למה להשאיר? לא מאמין באבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהנה.

   

  גרנד מוף טרקין

  די שכחנו, וספק אם לוקאס מצטער על כך, שבסרט הראשון של "מלחמת הכוכבים" דארת' ויידר כלל אינו עומד בראש שרשרת הפיקוד. אז הינה לכם שאלת טריוויה: מיהו הרמטכ"ל (גרנד מוף) של הקיסר? אם אתם זקוקים לרמז, אז מגלם אותו השחקן הנודע פיטר קושינג - דרקולה בדימוס. עדיין אין לכם מושג? לא נורא. לא החמצתם דבר. שמו דרך אגב הוא ווילהוף טרקין.


  שלא תעיזו לשכוח אותי. קושינג כטרקין

   

  למה להחרים? לא צריך באמת, גם כך אף אחד לא זוכר. זניח. היום אנחנו כבר יודעים, ויידר היה אמור להיות בראש הפירמידה.

   

  למה להשאיר? בגלל השורה האחרונה שלו בסרט ובסדרה כולה. "Evacuate? In our moment of triumph? I think you overestimate their chances", אמר לעוזרו ונספה בפיצוץ כוכב המוות.

   

  "לנטוש? ברגע הניצחון שלנו?"

   

  המלכה אמידאלה

  האם יתכן שלוק וליה יהודים? אפשר לקבוע שכן. הרי אמא שלהם, נטלי פורטמן, היא משלנו. ובכל זאת, משהו לא מסתדר בדמות שלה. לוקאס ניסה לתת לה עומק, אבל במעמד העריכה של "מתקפת המשובטים" חתך את רוב החלקים שצילם כדי לספק לנו רקע על המלכה של נ'אבו, שהפכה לשגרירת הכוכב ובכלל מוצגת לנו לראשונה כמשרתת פאדמה.


  המלכה בעלת אלף הפרצופים

   

  מלכה, שגרירה, משרתת, רעיה, אם פוטנציאלית, פציפיסטית, לוחמת אתלטית, דומיננטית, חלשה. ומה הקטע עם הבגדים? היא מלכה, או ליצנית החצר? בקיצור: חשבתם שאנקין לא סגור על עצמו, מה תגידו עליה?

   

  למה להחרים? אפילו היא החליטה לנטוש את עולמנו במעמד לידת התאומים בסוף "נקמת הסית". כמו שאנחנו יודעים, לוק וליה גדלו להיות בוגרים מוצלחים גם בלעדיה. גם אנחנו היינו יכולים לוותר עליה.

   

  למה להשאיר? האישיות מפוצלת, אבל אמא יש רק אחת.

   

  לאנדו קלריסיאן

  ב"אימפריה מכה שנית" עושים לנו היכרות עם הפושע החלקלק וחברו של האן סולו משכבר הימים. לא נכעס עליו שבגד בו והסגיר אותו לדארת' ויידר ובובה-פט. כן נכעס על כך שהתחרט כל כך מהר, שינה דרכיו בין רגע ופיתח מצפון אינסטנט עם הצטרפותו לשורות המורדים. אם האף של צ'ובאקה קולט שמשהו פה מסריח, הוא כנראה צודק. 


  לאנדו ובובה-פט. מי בוגדני?

   

  למה להחרים? פשוט כי הוא מיותר. יש לנו כבר פושע רב שארם שחזר למוטב בדמותו של האן סולו. ואם כבר היו התעקשות פוליטיקלי קורקט על דמות גיבור אפרו-גלקטי, אז למה למה בילי די וויליאמס ולא סמואל ל' ג'קסון מלכתחילה? כך לפחות היו חוסכים מאיתנו את מייס ווינדו בפריקוולים.

   

  למה להשאיר? הנשיקות, הלטיפות, הלחישות - אין יותר סליז ממנו בין הדמויות.

   

  זיג זיג גירסת קלריסיאן

   

  אנקין סקייווקר הילד

  הפריקוולז נסובים סביב סיפורו האישי של אנקין ולכן היה חיוני להתחיל כבר בילדותו. אבל משהו לא מסתדר שם. אם לא הספיק לנו ג'אר ג'אר הגיע הילדון המדושן, שהופך את "אימת הפנטום" לסרט אקשן לילדים. ממש כמו שקוויי-גון התעקש ללהק את אנקין כג'דיי מוקדם מדי, לוקאס ליהק את ג'ייק לויד שיגלם אותו.


  אנקין הקטן - בצילו של דארת' ויידר

   

  למה להחרים? היידן כריסטיאנסן הציל את אנקין הבוגר. אתם לא רוצים לדעת איך לויד נראה היום, אף אחד כבר לא יכול להצילו.

   

  למה להשאיר? זו עבודה מלוכלכת, אבל מישהו חייב לעשות אותה.

   

  קוויי-גון

  או.קיי. ליאם ניסן גויס כדי לגלם את קוויי-גון, הג'דיי הראשון אליו אנחנו נחשפים ב"אימת הפנטום", אבל פשפשו בזכרונכם, האם הוא מוזכר איפשהו בטרילוגיה הראשונה? היתכן שהמאסטר של אובי-וואן קנובי ומי שפיתח את תורת "החיים הווירטואלים אחרי המוות" של הג'דיי, יעדר מהמסורת שלהם? היינו מסתפקים בדמות הווירטואלית שלו גם לפני שדארת' מאול סיים את חייו.


  ניסן כקוויי-גון. היינו יכולים בלעדיו

   

  למה להחרים? כי מגלה הכשרונות של מסדר הג'דיי היה זה שאיתר את אנקין הילד.

   

  למה להשאיר? בגלל הקומבינות של לוקאס עם סטיבן שפילברג. ניסן הרי שיחק אצלו את אוסקר שינדלר.

   

  ניוט גאנריי

  נכון שהוא רק בורג קטן בקנוניה הגדולה, אבל קשה להבין איך הפך הווייסרוי, ניוט גאנריי, לפנים של פדרציית המסחר המאיימת. הוא מכוער, פחדן, חסר תושיה ולא דומיננטי. התחמנות הלא אלגנטית שלו אינה משכנעת.


  גאנריי. לא סימפטי, לא משנה

   

  למה להחרים? סוחרים מקומם במשרד, או בבית. לא במלחמת הכוכבים.

   

  למה להשאיר? כי סילאס קרסון לא מגלם את ניוט גאנריי, אלא בעצם את ראש הרוב הרפובליקני בקונגרס האמריקני לשעבר, ניוט גינגריץ'. ולפחות על פי לוקאס מדובר באיש מכוער, פחדן וחסר תושיה באותה מידה.

   

  הרובוטים הלוחמים של פדרציית המסחר

  קשה לדעת למי לבוא בטענות במקרה הזה: לגאנריי והפדרציה "המאיימת", שעיצבה צבא באטל-דרוידים מטורללים, מבולבלים, רשלניים וחסרי אוריינטציה קרבית, או שמא דווקא לרפובליקה שלא מצליחה למגר אותם?

   

  כולם ביחד: קוויי-גון, ג'אר ג'אר, גאנריי והבאטל-דרוידז, אמידלה והילד אנקין

   

  למה להחרים? במקרה שלהם, אינטליגנציה מלאכותית רק הורסת - גם את האיי.קיו שלנו.

   

  למה להשאיר? האמת, אין סיבה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוקאס. עשה עמנו חסד
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים