שתף קטע נבחר

חולדאי לגרעינים התורניים: "המשיכו לפעול בעיר"

אחרי שגינה את פעילות חב"ד בצפון תל-אביב, ראש העיר נשמע אחרת בברכה ששיגר לערב הצדעה לגרעינים הדתיים-לאומיים: "אני מאחל לכם שתנחילו ערכים ותפעלו בעיר לרווחת תושביה". ראש עיריית הרצליה: "זקוקים לאנשים נפלאים כמוכם"

שישה גרעינים תורניים של קהילות ציוניות-דתיות פועלים בשנים האחרונות בתל אביב, ועוד עשרות נוספים בשאר ערי ישראל - יזכו הערב (יום ה') לזריקת עידוד מפתיעה מראשי הערים, בהם גם חילונים מובהקים המזוהים עם חוגים ליברליים ולא דתיים כלל. לקראת אירוע הוקרה לגרעינים, שייערך בנאות קדומים, שיגרו 13 ראשי ערים ברכות מוקלטות, בהן הם מאחלים לפעילים המשך עשייה פוריה בתחומי הדת והחברה.

 

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, שלפני שלושה חודשים גינה את הפעילות הדתית של חב"ד ברמת אביב, טען כי היא "מציקה" ו"לא ראויה" ואמר שהוא רואה אותה בחומרה, נשמע אחרת לגמרי כשהוא מתייחס לדתיים-לאומיים המבקשים להגשים מטרות דומות.

 

"תל אביב יפו היא עיר דמוקרטית, סובלנית ופלורליסטית, וככזאת היא מברכת את הגרעינים התורניים הפועלים בה", אמר חולדאי על הקהילות בצפון העיר, במרכזה, ביפו ובשכונות בבלי ושפירא, "אני מאחל לכם שתמשיכו לפעול, שתנחילו ערכים ותפעלו בעיר לרווחת תושביה".

 

ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, שכחברת מרצ "חשודה" בעיני הדתיים באופן אוטומטי בעוינות כלפיהם, שיבחה את הגרעין התורני בעיר ואמרה: "הוא הביא לנו אור והביא לנו שמחת חיים".

 

גרמן ציינה את "הפעילות החברתית הבלתי רגילה" של בני הקהילה בקרב בני נוער, ילדים ומבוגרים, ואת האירועים שהם מקיימים סביב מעגל השנה היהודי. היא הוסיפה: "כמה אנחנו זקוקים היום - בשעה הזו של קיטוב בעם, קיטוב שמסכן באמת את קיומנו ואת המרקם שלנו כחברה - כמה אנחנו זקוקים לאנשים נפלאים כמו אנשי הגרעין

התורני, שמקרבים ומייחדים ויוצרים את כולנו לעם אחד ולב אחד יהודי".

 

מפעל הגרעינים התורניים פרוש בלמעלה מ-80 מוקדים ברחבי הארץ, ובאירוע ההצדעה לו, שמקיימים הארגונים "מפעלות הציונות הדתית", "קרן קהילות" ו"שעלי תורה" והמרכז הישראלי של ה-OU, ישתתפו, בין היתר, יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, יו"ר הקואליציה זאב אלקין ושר המדע דניאל הרשקוביץ, ויברכו ראשי ערים נוספות - בת ים, אשקלון, חולון, לוד, מודיעין, נתניה, עפולה, קריית אונו, רמת גן והוד השרון.

 

"הגרעינים התורניים-חברתיים מהווים בשנים האחרונות את חוד החנית של השליחות החינוכית בעיירות הפיתוח ובפריפריה", אומרים המארגנים, "אלפי משפחות וזוגות צעירים השתלבו ומשתלבות דרכם בחיי הקהילה ותורמות לחיי התרבות והחינוך בעיירות הפיתוח ובפריפריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולדאי
צילום: מיכאל קרמר
חב"ד. יחס אחר
צילום: חגי אהרון
מומלצים