שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: הילית כדורי

  לא רק לחפש, אלא למצוא. אהבה במעקב

  אני פוגש אנשים כבויים במסעי, חלקם מעולם לא נדלקו, חלקם באמת ויתרו עליה, חלק אפילו לא יודע על האפשרות. בסדרה שמתחילה ערב ט"ו באב ותימשך בשבועות הבאים אציג שיטות טיפול שונות המשחררות אותנו ממה שמונע מאיתנו מלמצוא אהבה נשגבת ומופלאה. הגולשים מוזמנים להשתתף

  הזכות לאהבה מקבילה לזכות לנשום. בינתיים זה חופשי וחוקי, פה ושם יש הגבלות ואיסורים, אבל באופן כללי אנחנו עדיין חופשיים לאהוב. אני אמנם מכיר כמה אנשים שוויתרו על האפשרות לאהוב שוב, אבל כאופטימיסט מושבע אני מקווה בשבילם שלפחות במחלקה הגריאטרית הם יתעשתו.

   

  אם אקים את עמותת נפגעי האהבה (ענ"ה) אני מניח שאקבל כמה מנדטים לכנסת, למרות שרוב האנשים לא יודו בפה מלא שהם כאלה. משום מה יש תפישה מקובלת שנשים נפגעות יותר, מפני שהן רגישות, מפני שהן כביכול מתמסרות מתוך אמונה עיוורת. זה לא נכון. כמה מחבריי הקרובים ממין זכר מסתובבים פגועים, עם צלקות אהבה רבות. 

   

  "מי שלא מנסה, באמת לא נכשל", אבל הוא מפסיד את אחת החוויות היותר מרגשות שיש בחיים. אני פוגש אנשים כבויים במסעי, חלקם מעולם לא נדלקו, חלקם באמת ויתרו, חלק אפילו לא יודע על האפשרות. לא משנה איך זה נגמר, אני זוכר את התחושה הזאת בכל פעם שהיא חלפה על פניי, מגיעה משום מקום ונעלמת אל הכלום, משאירה אחריה הרבה תהיות וכאב, כן אין ספק שהאהבה היא ממין נקבה, היא מכילה ומרגשת סוערת ומעוררת. אני לא מדבר רק על שלב ההתאהבות, שכבר מזמן הוגדר כתסמין למחלת נפש, אלא על העומק הזה שנפרש לפניך אחרי התפוגגות הכימיקלים שמציפים אותך.

   

  כמו כל דבר, פעם היה אחרת, יש יגידו יותר טוב. בני נוער שאני פוגש בעבודתי אינם מאמינים שזה יכול לקרות להם. ובכלל, בימינו זה לא נחשב קוּל להיות מאוהב. הרי להיות קוּל באמת זה אומר לא להתרגש מכלום, אפילו לא מאהבה.

   

    

  סמס אחד שמקפל בתוכו "רומיאו ויוליה" שלם

  מעטים המפרגנים לאהבה באמת, רק בני המזל שחוו אותה מספיק מרשים לעצמם לפרגן (תבדקו בתגובות בערוץ, גם כאן). הדיגיטציה של האהבה מתעתעת, כמה קל לסמס את הפנטזיה שלך, לבטא אותה כמו כל הדור הזה, שגדל כאן במסרים קצרים, סמס אחד שמקפל בתוכו "רומיאו ויוליה" שלם. כמה קל, ככה מתעתע... 

   

  אני לא מבין איך אפשר לחיות בלעדי אהבה. תמיד העדפתי להתהלך בעולם עטוף בה, מרוגש ושקט. כמו סם מרגיע היא עובדת על כל החושים, יש לה ריחות משלה, היא צבעונית יותר מהתמונה הרגילה של חייך, יש לה את היכולת המופלאה הזאת להפוך את המציאות לאפשרית, לא משנה איפה אתה או ממה אתה סובל.  

   

  בעיניי, עדיף לב שבור מאשר מנותק, עדיף לשלם את המחיר המלא שהיא גובה בדרך, "מס" כבד, כדי שבבוא העת תהיה מוכן לקראת האהבה הנכונה שלך. הניסיון שרכשת בדרכך יכול לאפשר לך יותר.  

   

  חשוב לחפש אהבה, אבל חשוב לא פחות - למצוא

  היום אני מבין אחרת את הביטוי "חפש את האשה". הבנתי שחסר למשפט את החלק השני: "חפש את האשה - עד שתמצא". פעם חשבתי שהחיפוש הוא רק לכאורה, בדומה למחפשי עבודה, להבדיל ממוצאי עבודה. היום אני יודע בוודאות שה'הוא' או ה'היא' שלך נמצאים אי שם, ואחת המשימות החשובות במסע החיים היא לחפש, אבל חשוב לא פחות - למצוא.

   

  פרויקט "אהבה במעקב" מיועד לכל אלו שלא מוצאים אותה, את האהבה, או שמוצאים אחת "מקולקלת". שוב ושוב מסתבר שפג התוקף, שהמוצר לא נכון, לא מתאים... אבל אף אחד לא ישכנע אותי שאפשר לחיות חיים מלאים עשירים ומאושרים ללא אהבה.

   

  בסדרת כתבות שמתחילה בערוץ יחסים ערב ט"ו באב יוצגו שיטות טיפול שונות המשחררות אותנו בדיוק ממה שמונע מאיתנו מלמצוא את אותה אהבה נשגבת ומופלאה. מסתבר שיש לא מעט דברים שעלינו לעבור בדרך, כמו בכל סיפור אגדה בה הנסיך מוזמן לצאת למסע מאומץ כדי להגיע אל הזכות לאהוב את הנסיכה.

   

  מצד אחד יוצגו בעלי מקצוע שונים מתחומים שונים, הנושאים על דגלם את נס השינוי. כל אחד מהם נתבקש והסכים להתמקד ולמצוא את הדרך שתוביל אותנו אל האהבה - משם כבר נסתדר לבד. בין המטפלים ששמחו להצטרף לפרויקט: נוירופיזיולוג, מיסטיקנית, מאמנת לזוגיות, פסיכולוגית אלטרנטיבית ומנחת קבוצות שינוי בחיים.

   

  הקוראים האמיצים מוזמנים להתנסות בטיפולים

  מהצד השני יש אתכם, הקוראים שמסתובבים כאן בערוץ יחסים, פנויים ופנויות, מי פחות מי יותר, שמצהירים בפה מלא כי הם נכונים ומוכנים לאהבה, אבל משום מה משהו מונע מהם מלהשיג את הדבר שהכי חשוב להם בעולם. הקוראים האמיצים מוזמנים להתנסות בדרך שמציע המטפל, ותחת עינו הפקוחה של הקוסם לקוות שהפעם הקסם יקרה.

   

  המטפל שיתאים להם לא יוכל למצוא במקומם את האהבה, אפילו לא יציע מועמדים מתאימים. הוא רק יכול לעזור להם להיות במיטבם, מוגדרים יותר וברורים יותר, קודם כל לעצמם ואחר כך למי שנמצא מולם. להיות מוכנים יותר לתהליך של השינוי הגדול, שעם קצת מזל הם יגיעו אליו או הוא אליהם.

   


  יום שני 26.7 בשעה 21:30 - צ'אט אהבה עם קליוסטרו

   

  • מטרת הטיפול היא להביא את האדם לתנוחה יותר מאפשרת לקראת האהבה. המעוניינים בהזדמנות להשתתף יכולים לכתוב לקוסם עבור אהבה במעקב  - ואולי ייבחרו לככב בסדרה שלנו.


   

  קרדיטים לסרט הווידאו:

   

  צלם: גיא רובינשטיין

  עורך: יניב סגלוביץ

  מוזיקה מקורית: גבריאל פולק

  תסריט, בימוי ומשחק: קליוסטרו

  הפקה: וונדרס און דה נט


  פורסם לראשונה 25/07/2010 10:15

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התאהבות משכרת (צילם: גיא רובינשטיין)
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים