שתף קטע נבחר

ארז אפרתי לצעירה שתקף: סליחה, לבי נקרע

מאבטח הרמטכ"ל דיבר לראשונה - לקראת גזירת דינו. "מאז אותו בוקר ארור אני מתעורר ומתמלא ברגשות צער וכעס על עצמי. ההרגשה היא כאילו הרגתי מישהו בתאונת דרכים". המתלוננת וארוסתו של אפרתי העידו בדלתיים סגורות

רגע לפני שדינו נגזר - ארז אפרתי שובר שתיקה. מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, שהודה והורשע בנסיון לביצוע מעשה סדום בצעירה בלילה של מסיבת האירוסין שלו בנמל תל-אביב, דיבר היום (א') לראשונה, בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. הוא פנה לשופטים וביקש רחמים. "אני מבקש לפנות אל הבחורה הצעירה ולהתנצל מעומק לבי. ראיתי אותה מעידה היום ולבי נקרע", אמר.

 

"אני מתרגש מאוד", פתח את המונולוג הנרגש. "מעולם לא העליתי על דעתי שאעמוד על דוכן הנאשמים. אני מחפש מילים אמיתיות ופשוטות מהלב כדי להעביר לבית המשפט ולבחורה המסכנה את שבלבי. תחושת החמלה והחרטה העמוקה לצד ההלם והפחד וסימני השאלה מציפים אותי לכל אורך התקופה הארוכה בבית המעצר.


"אין לי הסבר הגיוני" (צילום: ירון ברנר)

 

"אני מבקש סליחה בכל לבי. מאז אותו בוקר ארור אני מתעורר, ובשלב הזה של היקיצה אני רואה את דלת הברזל המסורגת והמציאות מכה בי. אני מתמלא ברגשות צער וכעס על עצמי, על שהבאתי את עצמי למצב הזה. ההגשה היא כאילו הרגתי מישהו בתאונת דרכים. זאת הרגשה איומה והיא לכל החיים".

 

השופטים שאלו את אפרתי כיצד הוא מסביר לעצמו את המעשה. "אין לי הסבר הגיוני", השיב. "אני מחפש להבין, אין לי הסבר. אני לא מאמין שזה קרה, אבל זה קרה ואין לי תשובה. יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית. לא העליתי בדעתי שדבר כזה יכול לקרות לי, גם לא עם אלכוהול. בימים הראשונים הייתי משוכנע שסיממו אותי. חשבתי שחייב להיות לזה הסבר. לא האמנתי. אין לי הסבר לעצמי, וזה קשה ביותר למצוא את עצמך כשהחיים חתכו לכיוון אחר ולא צפוי - ולא להבין איך ולא להבין למה". בשלב זה פנה אפרתי לבית המשפט ואמר כי הוא מבקש את רחמיו בגזירת העונש.

 

התובעת במשפט, עו"ד רות ארז מפרקליטות מחוז מרכז, דרשה מבית המשפט לגזור על אפרתי עונש חמור "ההולם את המעשה". ארז הציגה בפני בית המשפט פסקי דין בהם נגזרו עונשים של עשר שנות מאסר ומעלה בגין עבירות דומות.

 

מוקדם יותר היום העידה בדלתיים סגורות המתלוננת, וגם הוצגו בפני בית המשפט בגדיה הקרועים מהאירוע. כן העידה בדלתיים סגורות - לבקשתה - ארוסתו של אפרתי, ורד אלי. עוד העידו אנשים המכירים את אפרתי ואמרו כי לאורך חייו הוא תמיד נמנע מאלימות, במשך תקופות ארוכות בחייו חילק מצרכי מזון לנזקקים על חשבונו ותרם מזמנו, ושהמעשה אינו מעיד עליו.

 

אפרתי הודה במסגרת הסדר טיעון בבית המשפט בנסיון לביצוע מעשה סדום ובתקיפה,

 ובעקבות זאת הושמט מכתב האישום נגדו - שבגינו הורשע - סעיף הניסיון לביצוע מעשה אונס.

 

בדיון קודם העיד הפסיכיאטר ד"ר גיל זלצמן מטעם ההגנה, וניסה לצייר את אפרתי כאדם נאיבי ונגרר, שלא היה מודע למעשיו. לטענתו, הקצין הודח לשתות על ידי חבריו ובזמן ביצוע המעשה היה נתון במצב של הכרה מעורפלת. התובעת התנגדה לחוות הדעת וטענה כי אפרתי פעל בתוקפנות ובאלימות כלפי המתלוננת - וכי אין להטיל את האחריות על כמויות האלכוהול ששתה. גזר הדין יינתן ביום חמישי, והעונש המירבי לעבירה החמורה בה הורשע אפרתי הוא 16 שנות מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז אפרתי, היום בבית המשפט. "הרגשה איומה והיא לכל החיים"
צילום: ירון ברנר
הארוסה, ורד אלי. ביקשה להעיד בדלתיים סגורות
צילום: ירון ברנר
מומלצים