שתף קטע נבחר

שריפת הענק בהרי ירושלים: נערים הציתו אש

מחקירת המשטרה ומכבי האש עולה כי תלמידי בית ספר שטיילו בהרי ירושלים שיחקו באש, שגרמה לשריפה שכילתה יותר מ-1,000 דונם. אחד התלמידים עוכב לחקירה

תלמידים שטיילו באזור המושבים אבן ספיר ואורה בהרי ירושלים הדליקו בצהריים (יום א') אש, וכתוצאה מכך פרצה השריפה הגדולה בה עלו באש למעלה מ-1,000 דונם של יער וחורש טבעי ו-23 כלי-רכב. כך נמסר ממשטרת ירושלים.

 

מחקירת חוקרי מרחב מוריה במשטרה עולה כי נערים הלומדים בבית ספר חרדי באזור ירושלים טיילו בעין חונדק, שם פרצה השריפה. על פי החשד הנערים שיחקו באש. חוקרי המשטרה טוענים כי לאחר שהשריפה יצאה מכלל שליטה עזבה הכיתה את המקום והמשיכה בטיול בירושלים. החוקרים איתרו תלמיד בן 15, שעוכב לחקירה. תלמידים נוספים יוזמנו להיחקר.

 

צילום: אוהד צויגנברג

 

עיקר הנזק נגרם בשני מוקדים ביער עמינדב: עין חנדק וחירבת סעדים. כוחות גדולים של מכבי האש נאבקו עד שעות הערב באש, וכיבו אותה. כ-25 צוותי כיבוי של מכבי האש ושל קק"ל פעלו בשטח, ולאוויר הוזנקו שני מטוסי כיבוי.

 

הדליקה הגדולה בפאתי העיר פרצה סמוך למושב אבן ספיר. האש התפשטה לגדר בית החולים, שם עלו כלי רכב. ביישובים הסמוכים, אורה, אבן ספיר ועמינדב, פונו תושבים מבתיהם, ובמקביל נסגרה חלקית הכניסה התחתונה לבית החולים.

 

ליהי גור אריה, סטודנטית לתואר לביולוגיה הלומדת במעבדה ב"הדסה", התפנתה מהמקום

בעקבות התפשטות האש. "היינו בבניין הקרוב ביותר ליער בבית החולים שממנו יש תצפית טובה מאוד עליו. בהתחלה הרחנו קצת שרוף, אבל במשך הזמן זה התחזק. ראינו עשן ממש מרחוק והוא הלך והתקרב, עד שראינו בעצמנו להבות גדולות מתקרבות מהר".

 

גור אריה, בת 29, סיפרה בנוסף כי "הבנו כי רק שני נתיבים של כביש מפרידים בינינו לבין הלהבות. התפננו מהמקום למרות שלא קיבלנו על כך הוראה כלשהי".

 

שריפה בגלל רשלנות פרצה הערב גם בבת-ים. השריפה פרצה במרפסת דירה ברחוב כצנלסון, ככל הנראה מהתלקחות של מנגל. כבאי תחנת חולון-בת ים השתלטו על האש. לא דווח על נפגעים.

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה ליד בית החולים הדסה עין כרם
צילום: אוריה דובינסקי
מומלצים