שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מחאת נדל"ן ברעננה: "זו עיר לעשירים"

  התנועה החברתית למען דיור הוגן לזוגות צעירים הקימה אוהל מחאה, בו מתגוררים חמישה עשר זוגות צעירים המבקשים לרכוש דירה במחיר שפוי. ראש העיר שהגיע למקום, מצא את עצמו מתעמת עם יושבי המאהל

  התנועה החברתית למען דיור הוגן לזוגות צעירים ממשיכה בתנופה: כחודש לאחר שערכה הפגנה למען דיור לזוגות צעירים, הפעם היא מקימה בעיר רעננה מאהל, שבו מתגוררים חמישה עשר זוגות צעירים. כל מה שהם מבקשים, זה לרכוש דירה במחיר שפוי.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני חייתי את כל חיי בעיר, כל משפחתי כאן, וגם בחלומות הורודים שלי אין לי שום סיכוי לרכוש דירה ולו הפשוטה ביותר בעיר" סיפר שלומי ברזילי. "הכתובת שלי זה ראש העיר שכל מה שהוא עשה זה להעניק לנו הנחה של 15%. מי יכול בכלל לעמוד במשכנתה של 3,000 שקל לחודש? אני לא מקרה סעד אבל הגעתי למצב שאין לי יכולת להעניק קורת גג בסיסית למשפחה שלי".

   

  לטענת התושבים הזועמים, העירייה כלל לא שיתפה פעולה בדו שיח בנושא. אולם כנראה שהנוכחות התקשורתית הרבה הביאה למקום את ראש העירייה נחום חופרי, שמצא עצמו מתעמת עם אנשי המאהל: "36 שנים אני תושבת העיר, ומה שאתה עושה זה לגרום לי לעקור מכאן. בעצמך אמרת לי שאם אין לי כסף אז אין לי מה לעשות כאן ואפילו הגדלת ואמרת כי רעננה היא עיר לעשירים", הטיחה בו אחת הצעירות.

   

  ראש העירייה חופרי אמר ל-ynet, שהוא מודע למחירי הדירות הגבוהים וכי הוא סבור שיש לקרוא לממשלת ישראל לסייע בקידום תוכניות בנייה לזוגות צעירים. "כדי לאפשר רכישת דירה נאותה במחיר סביר, על הממשלה לתת את דעתה על עלות מרכיב הקרקע, במיוחד כאשר מדובר בקרקע ציבורית-ממשלתית, ולאפשר את מכירתן בעלות נמוכה משמעותית מערכן בשוק החופשי" אמר חופרי.


  יושבי המאהל מתעמתים עם ראש עיריית רעננה

   

  "אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק" נאנח איתי פיינה מהנהגת התנועה, בתגובה לדברי חופרי. "הייתי רוצה לראות את פניו כאשר הגענו לדיון בנושא בכנסת. אפילו שר אחד לא הגיע או הביע התעניינות בנושא. אנשים לא מבינים כי דור הביניים הזה הוא הוא עמוד השדרה של המדינה. נוצר מצב שעוסקים בכל נושא שבעולם, ודווקא באנשים שנותנים את כל כולם למדינה - איש לא מטפל".

   

  "אני לא מקרה סעד" הוסיף ברזילי, "אני עובד בכמה עבודות קשות כדי להתקיים. גם זוגתי עובדת קשה, אבל אנחנו מוצאים את עצמנו לבד וללא כל עזרה במאבק הזה של הרצון לקורת גג. התנועה החדשה הזו היא למעשה התקווה האחרונה שלנו להישאר היכן שחיינו מאז ומעולם, כי לא נראה לי שלמישהו בכלל איכפת מהנושא".

   

  מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "לגבי הטענה כי רעננה היא עיר לעשירים וכי למי שאין מספיק כסף שיעזוב את העיר - בעיר רעננה יש מקום לכל סוגי האוכלוסייה. חשוב לציין כי ראש העיר הזמין את הזוגות אותם פגש היום לתאם עימו פגישה במסגרת שעות קבלת הקהל שהוא עורך באופן שבועי קבוע, וזאת על מנת לשבת וללבן את הסוגיות באופן ענייני ורגוע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים