שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

הנעדרים ברומניה: ניר ציפה לילד, יהל קיבל קידום

חברים ומכרים התאספו סביב בתי משפחות הנעדרים מהתרסקות המסוק. דודו של סגן ניר לקריף סיפר כי רעייתו שאמורה ללדת עוד 5 חודשים, הייתה הראשונה לקבל את הבשורה: "זה בלתי נתפש, הוא דוגמה ומופת". בבית הוריו של רב-סרן יהל קשת סיפרו על אהבת הארץ שעליה התחנך: "הוא ציוני, מלח הארץ"

בשישה בתים, ממודיעין ועד מושב שרונה שבגליל התחתון, ניסו הלילה (יום ג') בני משפחותיהם של אנשי חיל האוויר שהיו על המסוק שהתרסק ברומניה, למצוא שביב של תקווה. בפתח בית אביו של סגן ניר לקריף בן ה-25 בקריית-אתא, סיפר דודו על בעל טרי שנישא רק לפני שנה למגי, הנמצאת בחודש הרביעי להריונה.

 

אסון ברומניה: הדיווחים האחרונים ב-ynet

 

הלילה הותר לפרסום כי הטייסים הנעדרים באסון הם: סגן-אלוף במיל' אבנר גולדמן, בן 48 ממודיעין, סגן-אלוף דניאל שיפנבאור (43) ממושב קדרון, רב-סרן יהל קשת (33) מחצרים ורב-סרן ליאור שי (28) מתל-נוף. המכונאים המוטסים שנעדרים הם סגן ניר לקריף (25) מתל-נוף ורב-סמל אורן כהן (24) מרחובות.


ניר לקריף בחתונתו. "תכננו מסיבה לעדנה" (צילום רפרודוקציה: אלעד גרשגורן)

 

"הדיווחים הם בלתי-נתפשים", אמר שמעון בן-דוד, דודו של ניר לקריף. "ניר הוא עבור רבים דוגמה ומופת. הוא סיים בהצטיינות את לימודיו בבית הספר הטכני של חיל האוויר, התגייס, וסיים הכשרה כמכונאי, תפקיד שאליו נבחר יחד עם קבוצה מצומצמת של אנשים שהם גאוות חיל האוויר ומדינת ישראל. זה היה גם התפקיד שהוא מילא בתרגיל הזה".

 

אמש סמוך לשעה 20:00 בערב התדפקו אנשי קצין העיר על בית משפחת לקריף בקריית-אתא, שם המתין להם האב יובל יחד עם רעייתו, עדנה. זמן קצר אחרי קבלת הבשורה על היעדרותו של ניר הם נסעו לבסיס תל-נוף, שם התגורר סגן לקריף, כדי לעקוב מקרוב אחרי הדיווחים מרומניה.

 

יהל עמד לקבל קידום: "מלח הארץ"

דודו של המכונאי המוטס סיפר כי רק לפני שנה נשא לאישה את מגי, הנמצאת בחודש הרביעי להריונה. "היא זו שקיבלה את ההודעה ראשונה, ויצרה קשר עם יובל". כשדמעות בעיניו סיפר כי אף שהוריו של ניר גרושים ושהוא בן יחיד לאמו דניאלה, הקשר שלו עם שלושת אחיו מנישואיו השניים של האב - לעדנה - הוא טוב. "רק לפני כמה שבועות נפגשנו ודיברנו על תכנון מסיבת יום הולדת לעדנה. אחת לכמה שבועות הוא היה מגיע מבסיס תל-נוף שבו התגורר כדי לבקר את אבא שלו".

 

גם במושב שרונה שבגליל התחתון, שבו נולד רב-סרן יהל קשת מחצרים, התאספו אמש חברים סביב בית הוריו. אחד מחברי ועד המושב סיפר כי משפחת קשת היא משפחת שורשית למדי: "זו משפחה ארץ-ישראלית שהגיעה למושב בראשית שנות ה-70. הם ציונים ואוהבי הארץ, אנשים ערכיים שגם את ילדיהם גידלו על ערכים נכונים", אמר בפנים נפולות. "זו משפחה שהיא מלח הארץ", סינן בעצב שכן שעבר במקום.

 

קשת, אחד משני סגני מפקד טייסת "דורסי הלילה" שהיו על המסוק, היה אמור להיכנס בקרוב לתפקיד כסגן מפקד ראשון

(סמ"ט א'). סגן מפקד אחרי שהיה על המסוק הוא רב-סרן ליאור שי, המשמש כסמ"ט ב'. סגן אלוף גולדמן הוא איש המילואים היחיד מבין הנעדרים, וסגן אלוף שיפנבאור משמש כראש ענף במטה המבצעי של חיל האוויר. הצבת החירום שלו היא בטייסת זו.

 

אמש אמר ראש מטה חיל האוויר, תת-אלוף נמרוד שפר, כי המסוק שהתרסק ועלה באש היה תקין, וכי ארבעת הטייסים שהיו עליו היו מנוסים - הן באימונים והן מבחינה מבצעית. בחיל האוויר הודו כי ככל הנראה התוצאות קשות: "זה אסון כבד וכואב, שבו איבדנו כנראה את טובי לוחמי האוויר שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניר לקריף. בא לבקר את אבא כל כמה שבועות
צילום: רפרודוקציה אלעד גרשגורן
ליד ביתו של סא"ל גולדמן במודיעין
צילום: אבי מועלם
מפת האזור
מומלצים