שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

אבנר כתב לאשתו לפני האסון: "נשיקות לכולם"

סגן-אלוף אבנר גולדמן חגג את יום הולדתו ה-48 בשבוע שעבר וטס לרומניה. כמה שעות לפני האסון עוד שלח הודעת אס.אם.אס לאשתו. רעייתו: "זכינו בבעל ובאבא נפלא, אדם מדהים"

שלט עליו כתוב "מזל טוב ליום ההולדת ה-48, באהבה מכולנו", קיבל את פניהם של קרובי המשפחה והמכרים של סגן-אלוף במיל' אבנר גולדמן, שהגיעו הבוקר (יום ג') לביתו במודיעין. בשבוע שעבר חגג את יום הולדתו וביום ראשון טס להשתתף בתרגיל ברומניה. אתמול הוא היה על מסוק היסעור שהתרסק.

 

אסון ברומניה: הדיווחים האחרונים ב-ynet

 

רעייתו של אבנר, אורית, סיפרה: "אין אנשים כאלה, קשה לי לדבר עליו בזמן עבר. הוא אדם מדהים מכל הבחינות". אבנר שירת במשך שנים רבות בקבע, ובתפקידו האחרון היה ביחידת המחשבים של חיל האוויר. על התרגיל ברומניה, היא סיפרה: "זו לא הפעם הראשונה שהוא יוצא לטיסת אימונים שכזו. כמה שעות לפני האסון עוד סימסנו האחד לשנייה. הוא סימס לי 'נשיקות ודש לכולם'. אני מחכה להתעורר מהחלום, שייכנס הביתה ויגיד לי 'זה סתם'".

 

את המידע על ההתרסקות היא קיבלה כששבה לביתה מטיול עם אחד מבניה בתל-אביב. "כשחזרנו הביתה קצין העיר כבר היה אצלנו והודיע לבן הגדול", היא סיפרה. "אחר כך גם הגיעה הבת הקטנה, שקיבלה את ההודעה. רק אחר כך אנחנו הגענו". היא סיפרה כי השניים נשואים 25 שנה. "עולים תרחישים על מקרים כאלה, אבל אי אפשר להבין את הכאב הבלתי נסבל כשזה קורה".

 

בן נוסף, שאמור להתגייס בקרוב לחיל האוויר, היה בטיול ברודוס. הבוקר הוא הגיע לביתו ושמע שאביו נעדר. על שירות המילואים של אבנר, סיפרה רעייתו: "הוא אהב את המילואים. מרגע שסיים קורס טיס הוא הרגיש כמו בשליחות. הוא אהב את זה. הוא היה אדם חכם, אדם טוב, הבעל הטוב ביותר שיכלתי לבקש. אמרתי לילדים 'לפחות הוא לא סבל, עד הרגע האחרון היה לו חיוך'. אנחנו זכינו בבעל ובאבא נפלא, אדם מדהים".

 

כתב דרשות באתר בית הכנסת

אבנר היה חבר בקהילת "מנורת מודיעין".  חבריו אמרו כי היה מעמודי התווך של הקהילה, וזוכרים אותו מהדרשות שנהג לתת בימי שישי בערב בבית הכנסת בו התפלל. חברו אמיר יעקובוביץ סיפר: "הוא היה חבר מאוד טוב שלי, מלח הארץ. אדם ישר, הגון וצנוע. איש משפחה למופת. כל הזמן היה תורם לקהילה ונתן שיעורים לילדים. נפגשנו כל שבוע בחברותא ללמוד גמרא. הוא היה מכין את השיעור לפרטי פרטים, היינו שואלים אותו שאלות והוא היה עונה על כל שאלה ושאלה בפירוט ומתוך מטרה ללמד".

 

הוא פרסם דרשות באתר האינטרנט של הקהילה. הוא כתב על פרשת פרה, השלישית מארבע הפרשיות - הנקראת בחודש אדר. הוא כתב מאמר שכותרתו "יום העצמאות כמפתח הצפנה" - בה כתב על הקשר בין הימים בהם חלים החגים ועל

 יום העצמאות בשבוע והקשר שלו לשביעי של פסח. עוד קודם לכן, לקראת הפסח, הוא כתב בהומור: "'מרור זה שאנו אוכלים...'. בהגדות שלנו כתוב 'מצביע על המרור ואומר זה'. בהגדות המקוריות מפולין כתוב: 'יצביע על אשתו ויאמר....' ובהמשך ההגדה הפולנית: 'שפוך חמותך'...".

 

מלבד התורה והלימוד אהב אבנר להתעסק גם בספורט והתאמן בחדר כושר "הוא התמצא בכל, לא נתקלתי באדם כזה מבריק", סיפר יעקובוביץ. "ביום חמישי האחרון נפגשנו לשיעור גמרא, בפעם האחרונה ראיתי אותו בשבת בבית הכנסת. קשה לקלוט את האובדן של אדם צנוע, ישר והגון שכזה". אבנר הותיר אחריו אשה וארבעה ילדים - בני 22, 18, 16 ובת 13.

 

הרב של מודיעין, דוד לאו, שהכיר את אבנר אמר: "כל מילה שנאמרה עליו היא אמיתית. אדם חכם, טוב ונאהב על כולם. פשוט אדם מיוחד".

 

בשעות הלילה הותרו לפרסום שמות ששת החיילים הנעדרים בהתרסקות. הטייסים: סגן-אלוף במיל' אבנר גולדמן, בן 48 ממודיעין, סגן-אלוף דניאל שיפנבאור (43) ממושב קדרון, רב-סרן יהל קשת (33) מחצרים ורב-סרן ליאור שי (28) מתל נוף. שני הנעדרים האחרים הם מכונאים מוטסים: סגן ניר לקריף (25) מתל נוף ורב-סמל אורן כהן (24) מרחובות. הנעדר הרומני לפי דיווחים מבוקרשט הוא סטפן קלודיוס דרגנאה (31).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סא"ל אבנר גולדמן
באדיבות דובר צה"ל
החיפושים בזירת האסון
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים