שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יש אלוהים: אתר הטבילה הנוצרי בירדן נמצא תקין
  אתר הטבילה "קאסר אל-יהוד", שבו הוטבל ישו על ידי יוחנן המטביל ולאחרונה נתגלה זיהום במימיו, נמצא היום (ג') תקין לרחצה. התיירים שעברו לאתר הירדני המקביל - מתבקשים לחזור

  התיירים הנוצרים יכולים לנשום לרווחה: דובר המנהל האזרחי מסר היום (ג'), כי התקבלו תוצאות בדיקת רמת חיידקי הצואה באתר הטבילה "קאסר אל-יהוד" , המוכיחים כי מימי נהר הירדן באיזור מותרים לטבילה.

   

  בעקבות טענות שהועלו בנוגע לזיהום המים באתר הטבילה "קאסר אל-יהוד", המופעל על ידי רשות שמורות הטבע והגנים והנמצא תחת אחריות המנהל האזרחי ליהודה ושומרון, הורה ראש המנהל האזרחי, תת אלוף יואב (פולי) מרדכי, לבצע באופן מיידי בדיקה שתבחן את רמת זיהום המים.

   

  בעקבות הטענות, רבים מהתיירים והצליינים שנהגו לטבול באתר השלישי המקודש לנוצרים, אחרי כנסיית המולד בבית לחם וכנסיית הקבר בירושלים, עברו לטבול באתר המקביל אצל שכנתו, ירדן, דבר שהפחית את התיירות לאזור.

   

  מתוצאות הבדיקה, שנערכה ביום א', ה-25.7.10 על ידי היחידה הסביבתית של רשות שמורות הטבע והגנים, עולה כי רמת חיידקי הצואה עומדת בתקינת משרד הבריאות. יצויין כי ממצאי הבדיקה מצביעים על רמה של 87 חיידקי צואה למאה מ"ל בעוד הרמה המותרת על פי תקינת משרד הבריאות הינה 1,000.


  כבר אפשר לטבול שוב. נוצרי מאמין בקאסר אל-יהוד (צילום: רויטרס)

   

  דובר המנהל האזרחי מבקש להדגיש ולציין כי גם בבדיקה הקודמת שנערכה ב-27.4.10 נמצא כי המים עומדים בתקינה. עוד יצויין כי המנהל האזרחי ורשות שמורות הטבע והגנים מקיימים בדיקות שגרתיות מדי שלושה חודשים במטרה לוודא כי הטבילה במקום מותרת למבקרים באתר.

   

  שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, הביע היום שביעות רצון מתוצאות הבדיקה וציין כי: "משרד התיירות מייחס חשיבות רבה לתחושת הביטחון, לשירות וליחס הניתנים לתיירים הבוחרים לבקר בישראל ופועל רבות בכדי שחוויית הביקור תהיה הטובה ביותר ותיירים אלו ישמשו כשגרירנו בעולם".

   

  עוד יצויין כי האתר נמצא כיום בשלבים מתקדמים של עבודות, אשר יאפשרו פתיחה מלאה לקהל וזאת לאחר השקעה של מיליוני שקלים בפיתוח והנגשת האתר, שהינו אחד מהאתרים המקודשים ביותר לנצרות - אותו פוקדים למעלה מ-100 אלף תיירים מדי שנה.

   

  המנהל האזרחי, רשות שמורות הטבע והגנים ומשרד התיירות ימשיכו ויעקבו אחר תוצאות הבדיקות השגרתיות, בכדי להמשיך ולהבטיח את בריאות המבקרים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאמינים מתכוננים לטבילה באתר הקדוש
  צילום: אפרת וייס
  מומלצים