שתף קטע נבחר

הפגנה מול הגאים: בובות קרטון במקום חמורים

מתנגדי מצעד הגאווה בירושלים יוכלו לקיים צעדת מחאה נגד האירוע, אך בהוראת המשטרה הם יישאו בובות קרטון במקום להוביל חמורים. בבוקר ינסו החרדים לקבל שוב אישור לבע"ח

פשרה או עיכוב קל? המשטרה אישרה הערב (יום ג') לסגן ראש העיר ירושלים, יצחק פינדרוס מיהדות התורה, לערוך בבירה מפגן מחאה במקביל למצעד הגאווה שייערך מחר - אך אסרה על המארגנים לממש את כוונתם להביא למקום בעלי חיים כדי לערוך "מצעד חמורים" נגד הקהילה הגאה.

 

בפשרה שהושגה בין הצדדים, הוסכם כי המפגינים יוכלו להביא עמם לצעדה, שתחל את מסלולה בבנייני האומה ותסתיים בבית המשפט העליון, בובות מקרטון בלבד. עם זאת, הדגישו המארגנים כי כבר מחר יפעלו בשנית לקבל אישור כדי להוביל באירוע שיירה של חמורים.

 

מוקדם יותר הערב, אמר פינדרוס בשיחה עם ynet כי הוא אינו מבין את ההתנגדות לשימוש בחמורים, ש"הוצעדו" נגד אירועי הגאווה בבירה גם בשנים עברו. "אין זכות לחמור להיות חמור?", תהה. "זו מדינה דמוקרטית, ולכן לא אקבל טענה שלחמורים אין זכות לצעוד. יש חמורים שגאים בחמוריותם ורוצים לעשות צעדה".

 

הוא הוסיף כי האירוע הוא "הבעת עמדה על מה שאנחנו חושבים - שזה מעשה בהמה, מעשה כנען ומעשה מצרים", וכן כי "אין הסבר הגיוני לכך שהרחיבו השנה את המסלול ואני לא מבין את שיקול הדעת של המשטרה שאפשרה זאת".

 

מארגני מצעד הגאווה, שיערך הפעם בסימן שנה לרצח ב"ברנוער", העריכו כי באירוע יישתתפו כ-3,000 צועדים. הם יתכנסו ב-16:30 בגן העצמאות, ויחלו את המסלול בסביבות השעה 18:00 - דרך הרחובות אגרון, רמב"ן, רופין, קפלן, כיכר רוטשילד ועד לגן הוורדים הסמוך לכנסת, שם תיערך עצרת בשעה 20:00.

 

כל האזורים שסביב מסלול הצעדה ייסגרו לתנועה, ובמשטרה צופים עומסי תנועה כבדים שם וקראו לציבור להימנע מלהגיע לאזור מרכז ירושלים באותן השעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הפגנה נגד מצעד הגאווה בעבר. ייעדרו הפעם?
צילום: דודי ועקנין
מומלצים