שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פגיעה ישירה: נזק לגג מבנה חינוכי מירי קסאם

  ההסלמה נמשכת: אחרי הגראד באשקלון ותקיפות צה"ל בעזה, החרידה שוב אזעקה את אזור שדרות - ורקטה פגעה במבנה במועצת שער הנגב, וגרמה נזק כבד ל-3 חדרים. לא היו נפגעים, אך לדברי הכוחות במקום, "אם היו פה אנשים, היה אסון כבד"

  נמשך חוסר השקט סביב רצועת עזה. רקטת קסאם שנורתה מרצועת עזה פגעה אמש (שבת) במבנה ציבורי המצוי בשטח המועצה האזורית שער הנגב, מחוץ לעיר שדרות, וגרמה נזק לגג המבנה - שזו הפעם השלישית שהוא נפגע מרקטה. לא היו נפגעים. צוותי כיבוי וכוחות הביטחון של המועצה הוזעקו למקום, והם עורכים בו סריקות. במקביל לירי נשמעה אזעקת "צבע אדום" באזור שדרות ומועצת שער הנגב, ותושבים באזור דיווחו כי שמעו פיצוץ.

   

  "לאחר שדווחנו על נפילת רקטה, הוצאנו כוחות לאזור המשוער של הנפילה", סיפר ל-ynet ראש משמרת הכיבוי בתחנת שדרות, אבי ממן. "מהר מאוד הבחנו בעשן שעולה מתוך אחד המבנים במוסד. נכנסנו והבחנו בפגיעה ישירה בגג המבנה". לדבריו, מהפגיעה נהרסו לחלוטין שלושה חדרים. "הנזק רציני", אמר. "בשלב הראשון ניתקנו את החשמל ווידאנו שאין אנשים במבנה, ועם סיום העבודות של החבלנים במקום, נמשיך את עבודתינו. אין לי ספק שאם היו פה אנשים, היה אסון כבד. זה ממש נס".


  נזק כבד במבנה שנפגע. "זה ממש נס" (צילום: זאב טרכטמן)

   

  ועד ההורים באשקלון פירסם הודעה לפיה "הירי לעבר שער הנגב היום והרקטה שהתפוצצה אמש באשקלון, מחזקים את החלטתנו לא לפתוח את שנת הלימודים באשקלון - עד שיוצבו מיגוניות וימוגנו מוסדות החינוך באשקלון".

   

  גם לראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, יש טענות קשות לממשלה: "אני חושב שהעניין החמור ביותר הוא שהממשלה החליטה בינואר 2010 להקציב תקציב להשלמת מיגון מוסדות החינוך וגני הילדים באזור, עברו כבר שבעה חודשים - ודבר זה טרם התבצע. הוחלט גם אז שראש המשלה יוכל להתערב אם ההחלטה לא תמומש, אבל אנחנו לא רואים התערבות ראש הממשלה. יש פה צמיחה דמוגרפית ביישובים ובקיבוצים שלנו, וזה עלול להיעצר בגלל זה".

   

  בלילה: הרוג בתקיפת צה"ל ברצועה

  הירי אמש מסמן את המשך המגמה שהחלה אתמול, של התחממות בגזרת הרצועה. ה"סיבוב" הנוכחי החל שלשום בבוקר בירי רקטת גראד שנחתה במרכז אשקלון, ונמשך בירי פצצות מרגמה לאזור מועצת אשכול. הרקטה באשקלון נחתה סמוך לבניין מגורים, ושמונה בני אדם לקו בחרדה. רוב החלונות בשתי הקומות הראשונות של הבניין נופצו, ונגרם גם נזק לכמה מכוניות ולמדרכה הסמוכה.

   

  גורמים מדיניים העריכו בסוף השבוע כי הירי הוא ככל הנראה ניסיון ראשון של קבוצות חמושות ברצועת עזה "לחמם את האזור" לקראת פתיחת המשא-ומתן הישיר בין ישראל לפלסטינים. לדבריהם, ישראל קבעה לעצמה מדיניות של תגובה על כל ירי, ותגובה שכזו עלולה לעורר את ארגוני הטרור לירי נוסף ולהפרת השקט ששורר בנגב המערבי בחודשים האחרונים.

   

  ואכן, התגובה לא איחרה להגיע: בלילה שבין שישי לשבת הפציץ חיל האוויר מטרות ברחבי הרצועה. בתקיפות נהרג איש חמאס, ו-12 בני-אדם נפצעו. דובר צה"ל אישר כי הותקפו שלושה יעדים - מוקד לפעילות טרור בצפון הרצועה, אתר לייצור אמצעי לחימה במרכזה ומנהרת הברחה בדרומה. עוד נמסר כי כל המטוסים שבו בשלום לאחר שזוהו פגיעות מדוייקות במטרות.

   

  Read this article in English


  פורסם לראשונה 31/07/2010 22:01

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנזק שנגרם במבנה
  צילום: זאב טרכטמן
  מכונית שניזוקה מהרקטה שנפלה אתמול באשקלון
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים