שתף קטע נבחר

חתונה מלכותית בלי דת - ועם אלוהים

אני מקנא במארק הנישא לצ'לסי, כי הבן שלהם יכול להיות יהודי - והנכד שלי לא. אצלנו בישראל נהוגה היהדות הגזענית של הדם - שבדומה לנורא שבמשטרים, הפכה את הדת לגזע

החתונה המלכותית של צ'לסי קלינטון ובחיר ליבה היהודי, מארק מזוינסקי, מלמדת אותנו שקל יותר להיות יהודי באמריקה מאשר בישראל - וזאת משום שבאמריקה עדיין מוכר לאום יהודי, ואילו בישראל אין לנו לאום יהודי כי המדינה אינה מכירה בו. יש לנו דת יהודית - שאין בה היום שמץ מן העבר המפואר שלה.

 

צ'לסי ומארק היקרים נישאו כשההיסטוריה שלהם אינה מחוקה. היה בחתונה המלכותית כהן, שבטעות נקרא בארץ כומר (שהוא רק לקתולים), והיה רב. אבל הם לא באו לזמן את הדת, אלא את המסורת. מארק הביא איתו את היהודים שהוא בן להם, וצ'לסי הביאה את הנצרות המתקדמת שלה. אני כמובן נרגש, מכמה סיבות. לפני 51 שנים נישאתי לנוצרייה, ועדיין אנחנו יחד. התחתנו חיתון חילוני אבל קראנו פרק בספר רות שאמרה אותו אשתי: "כי אל אשר תלכי אלך עמך עמי אלוהיי אלוהיי".

 

צ'לסי עושה רושם נעים ומתוק. שאלוהיה יהיה עמה. אבל אני חי במדינה יהודית, שאינה מכירה בלאומיות היהודית שלי. כשעם ישראל יצא לגלות, הוא נקרא בני ישראל. היהודי היחידי בכל התנ"ך היה בבלי בשם מרדכי, שמוצא שמו מן האל מורדוך. בימי היות עם ישראל על אדמתו, הייתה הדת נפרדת מן הלאום. היה מקדש והיו כהנים, אך היו נביאים שהביאו בסערה את המוסר ואת האתיקה ואת רוח אדוני.

 

והיום? היום עשו שני אנשים יד אחת למנוע מהעם היהודי להתקיים כעם אחד. אחד מהם, אלי ישי, הוא בור וגזען. השני, ליברמן, הוא נציג של שלוש מאות אלף רבעי יהודים, שאחרי שבחרו בו - נכנע לישי ולאליישיב, כדי לשמור לעצמו מעמד חזק יותר עם הדתיים. החוק המכונה חוק הגיור יעבור, משום שהכוחות החזקים דוחפים לעבר היהדות הגזענית של הדם, שבדומה לנורא שבמשטרים שהכרנו, בודקת דם והפכה את היהדות לגזע. לא, אין גזע יהודי. יש לאום יהודי - שנרמס.

 

ולכן אני מקנא ביהודים האמריקנים. אני מקנא במארק הנישא לצ'לסי. הבן שלהם יכול להיות יהודי, ואילו הנכד שלי אינו יכול, כי אמו וסבתו אינם יהודים לפי חוקי ההלכה, המתפרשים היום בארץ כמין חוקי נירנברג לדם טהור אצל החרדים, לאדמה אצל הימין הדתי ול"עזוב אותי, ככה נחוץ לנו" של יורשי תנועת העבודה - שהמורשת היהודית החזקה שלהם לא הייתה אמונה, על פי רבנים שלא רק עוצמים עיניים לזוועת הכוחניות של הדת הפראית שנהייתה היהדות החרדית והלאומית בארצנו, אלא מתירים לחרדים ולמתנחלים חובשי כיפות לצעוק "נאצים" לחיילים ושוטרים יהודים.

 

אמר לי איש אמריקני, לא יהודי, שאילו היה מישהו צועק לעבר חייל אמריקני "נאצי", הוא היה יושב בכלא לזמן ארוך . אבל ראשי צבאות ישראל לא עושים דבר כדי לפסול התנהגות פסולה כזאת.

ובאין מנהיגות אמת בארץ הביטחון הישראלי, ייפרע עם.

 

כן, אני מקנא ביהדות הנאורה האמריקנית שמתירה לאנשים להיות יהודים. גם בארץ ישנם זרמים יהודיים מתקדמים, יפים ונהדרים, אבל הם מוקעים בידי קנאי היהדות שחיברו את ירמיהו ליהושע בין נון, וכמו שכתב טשרניחובסקי - "אל אלוהי כנען בסערה ויאסרוהו ברצועות של תפילין".

 

הו מי יתנני מארק בארץ העברים, שלחמתי על הקמת מדינתה. אני מתעקש להיות יהודי, ויהדות חשובה לי - אבל עשו ממני מיעוט יהודי בביתי. כבר ביקשתי מהשר ללא תיק (או שמא בלי שני תיקים, אינני יודע) האחראי על המיעוטים לסייע לי, עתה משנולד לי נכדי הראשון. לצ'לסי ומארק לא תהיינה בעיות כאלה, וכאשר יחולק העם היהודי על ידי כנסת ישראל, יהיה מארק יהודי - ואני לא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא דת, אלא מסורת. הזוג מזוינסקי-קלינטון
צילום: AP
מומלצים