שתף קטע נבחר

חתונת צ'לסי קלינטון: ביל והילרי הונפו על כסאות

המשפחה החזקה בוושינגטון ניסתה לשמור בסוד את כל פרטי החגיגה, אך אורחים ממשיכים להדליף לכלי התקשורת: ריקוד ההורה הבלתי נשכח של הורי הכלה, הברכה המבודחת של הנשיא לשעבר והשיר הרגשני שהוקרא בטקס

הפרטים לגבי חתונת השנה שנערכה במדינת ניו יורק ממשיכים לדלוף לכלי התקשורת, בעוד המוזמנים החלו לספר על חוויותיהם. אורחים סיפרו היום (ב') לעיתון "וושינגטון פוסט" שהמחזה המפתיע והמעניין ביותר של האירוע היה הרגע שבו הורי הכלה המאושרים נאלצו לקחת חלק במנהג יהודי - ריקוד ההורה.

 

צ'לסי, מרק וחתונת השנה - כל העדכונים ב-ynet

 

צ'לסי קלינטון (30), בתם של נשיא ארה"ב לשעבר ומזכירת המדינה בהווה, נישאה בשבת לבנקאי מרק מזבינסקי (32). טקס החתונה נערך בידי שני אנשי דת - הרב ג'יימס פונט והכומר וויליאם שילאדי - מאחר שמזבינסקי הוא יהודי בעוד קלינטון היא נוצריה מתודיסטית. בשל החלטת בני הזוג לערוך חתונה בעלת סממנים של שתי הדתות, זכו האורחים הנוצרים לספוג את התרבות היהודית, לרבות חופה, הקראת שבע ברכות ושבירת הכוס על ידי החתן.

 

אולם ביל והילרי נדרשו לקחת חלק במנהג יהודי נוסף. מי שהיה בעבר האדם החזק בעולם והאשה שמכהנת כדילפומטית מס' 1 של ארה"ב הושבו על שני כסאות והונפו באוויר במהלך ריקוד ההורה, לקול צהלת החוגגים. עימם הונפו גם הורי החתן, אד מזבוינסקי ומרג'ורי מרגוליס-מזוינבסקי.

 

מאזן כוחות אסטרטגי

כמה מהאורחים אמרו ל"פוסט" שחגיגת הכסאות היתה החלק הבלתי נשכח של הערב, אך היו גם אחרים: כשמשב רוח העיף את דפי ספר השירים שאחז הכומר, והוא לא הצליח למצוא את השורה הבאה, צ'לסי הזכירה לו משום שזכרה את הטקסט בעל-פה.

 

לאחר מכן הקריא הזוג הצעיר שיר רגשני של המשורר הבריטי ליאו מרקס, ששמו "The Life That I Have". צ'לסי ומרק הביטו זה בזה באהבה בעת שקראו את מילות השיר: "החיים שיש לי הם כל מה שיש לי, והחיים שיש לי הם שלך".

  

צילום: AP

 

אחרי הטקס עלו כמה מברכים, בהם האש הנרגש. כמיטב המסורת בחתונות אמריקניות, הנשיא לשעבר פתח בבדיחה באומרו שמאז שבתו היתה גדולה מספיק כדי "לחשוב", הוא הפך למיעוט בביתו - שתי נשים מול גבר אחד.

כעת, כשיש לו חתן חדש, "הגענו לשוויון, ויש מישהו בצד שלי". אורחים סיפרו שאחרי הברכות עלו החוגגים לרחבת הריקודים והאחרונים התפזרו ב-4:30 לפנות בוקר.

 

על אף ההילולה התקשורתית, סיפרו האורחים ש"זה הרגיש כמו חתונה משפחתית, ולא כמו מופע בידור". ואכן, חרושת השמועות לגבי רשימת המוזמנים המפוארת - ברק אובמה, אופרה ווינפרי, ברברה סטרייסנד וסטיבן שפילברג - התבדתה כשהתברר שהאורח המפורסם ביותר הוא השחקן טד דנסון. לפי הדיווח ב"פוסט", הארוחה שכללה צלעות בקר, דג ומנה צמחונית תוארה על ידי אורח אחד כ"בסדר" בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיים שלהם. הזוג הנרגש
צילום: AP
מומלצים