שתף קטע נבחר

רמה"ש מטפסת לגובה? פינוי בינוי במורשה

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה להפקיד תכנית פינוי בינוי ברמת השרון, הכוללת 406 יחידות דיור בבניינים רבי קומות. לרשות הציבור עומדים 60 יום להגיש התנגדויות

תכנית פינוי בינוי באזור מורשה ברמת השרון, המכונה "מתחם הצעירים", אושרה היום (ב') להפקדה על ידי הועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב במשרד הפנים. לרשות הציבור עומדים 60 יום להגיש התנגדויות.

 

המתחם, בשטח של כ-42 דונם, הממוקם באזור מורשה בין הרחובות הרב ריינס מצפון, רחוב המלכים ממזרח, רחוב בית השואבה מדרום ורחוב השח"ל ממערב. את התכנית מקודמת על ידי עיריית רמת השרון ותכנן אותה האדריכל דורון פנחס.

 

המתחם עליו חלה התוכנית, כולל מספר מבני מגורים שהוקמו בשנות ה-60, בהם 108 דירות, מתחם פעיל של מבני ציבור ושטח ציבורי פתוח. בחלקה הצפוני כוללת התוכנית הקמת 4 בניינים של 21 קומות בצמוד לפארק ציבורי, ובצד המערבי עוד 3 מבנים בני 9 קומות.

 

בסך הכל מדובר ב-406 יחידות דיור. עם זאת קיימת אפשרות לתוספת של 24 יחידות דיור, בתנאי ש-18 מהן יהיו לדיור בר השגה. החברה המנהלת היא וקסמן גוברין מטעם העירייה.

 

התוכנית מאפשרת בניית יחידות דיור במתחם עוד בטרם פונו הדירות הקיימות המיועדות להריסה, מה שיאפשר לדיירים להמשיך ולהתגורר בבתיהם עד גמר הבנייה, ומייתר את הצורך במציאת פתרונות דיור חליפי זמני לתושבים.

 

ממשרד הפנים נסר כי הועדה המחוזית התנתה את הפקדת התכנית בין השאר בחוות דעת פקיד היערות לנושא העצים הותיקים הקיימים במתחם.

 

עיריית רמת השרון מקדמת במקביל שתי תכניות פינוי בינוי נוספות באזור זה של העיר, מתוך כוונה לייצר היצע גדול של דירות בלב שכונת מורשה ויצירת הגירה חיובית של אוכלוסיה חדשה וצעירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחידות הדיור ייבנו בטרם פונו הדירות הקיימות
צילום: Index open
מומלצים