שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אאוטינג - מעשה אלים של הומו כלפי הומו

  יש משהו דורסני בקהילה גאה שמאלצת את משתתפיה להודיע בריש גלי שהם אוהבים את בני מינם. כוח הקהילה מאלץ אותך לשלם ארנונה - מס מיותר ונטול היגיון. "אנשי האמת" ידחפו פנסים לארון הכי חשוך שלך, כי זה מחיר ההשתייכות לקהילה, זה הקנס. עושים לך "ברל'ה צא החוצה" עם פרוז'קטור. דעה

  מאז הרצח בבר-נוער יש גל שוטף של הומואים גאים מדי, שמרגישים שזו מצווה להוציא מהארון אמנים שנוח להם להיות בארון. הם רואים זאת כשליחות למען הדורות הצעירים המתחבטים עם עצמם. בשביל הנער מירוחם שמתחבט בלילות לגבי רגשותיו לשכנו לספסל הלימודים.

   

  אאוטינג בעיניי הוא המעשה הכי אלים שהומו יכול לעשות להומו.

   

  יש משהו דורסני בקהילה גאה שמאלצת את משתתפיה להודיע בריש גלי שהם אוהבים את בני מינם. כוח הקהילה מאלץ אותך לשלם ארנונה - מס מיותר ונטול היגיון. זהו, אגב, תנאי קבלה בכל קהילה. יש קודים כללים ואתה חייב להתנהג על פיהם. כלל מספר אחת: חובה עלייך לצאת מהארון ולהצהיר בפומבי שאתה הומו. ואם אתה אמן, חובה עליך לשמש דוגמה לאותו נער מירוחם.

   

  אבל מה שדוחה בעיניי יותר מכל הוא הטענה שאמנים שישנים כפיות עם בני מינם ושרים על אהבה לנשים הם צבועים, ומי שמודה בנטיותיו נחשב איש של אמת. יתרה מכך, מי שעושה אאוטינג הוא כביכול צדיק נושא לפיד של אור ועושה טובה לקהילה. "אנשי האמת" ידחפו פנסים לארון הכי חשוך שלך, כי זה מחיר ההשתייכות לקהילה, זה הקנס. עושים לך "ברל'ה ברל'ה צא החוצה" עם פרוז'קטור. ברגע שאתה שייך לקהילה אתה מייצג משהו, יאמרו לך. אתה מפסיק לייצג את עצמך. אתה שייך לכלל. בקהילות דורסניות אתה הופך לעוד בורג במערכת. אם אתה שייך אז אתה שייך עד הסוף. נגעת נסעת.

   

  לא ברור מי החליט שהומו חייב להצהיר שהוא הומו

  קברניטי הקהילה הגאה, או לפחות השופר שלה, הפכו לאנשים אלימים. לא ברור מי החליט שהומו חייב להצהיר שהוא הומו. לכל אדם יש את הזכות להודות בדבר הפרטי הזה כשהוא מוכן. רק למי שנמצא בארון יש את הזכות להחליט על העיתוי לפתוח את הדלת, אם בכלל.

   

  אני זוכרת את הרגע שא' הודיע לי שהוא הומו. את המתח הזה בקולו. לשיחה קדמה שיחת ריכוך. בה הוא העלה זכרונות שלנו מהצבא. כמה כיף היה. כאילו מבקש להזכיר לי שהוא אדם מדהים וחשוב בחיי, שרבים מהזכרונות הטובים שלי היו כשהוא לצידי. זו היתה שיחת "חיים שכאלו". חשבתי שהוא עומד למות, כי לשיחה היה נופך נוסטלגי נפרד. ואז הוא אמר לי – "יש לי משהו לספר לך". הייתי בטוחה שיש לו מחלה ממארת אבל לא, הוא בסך הכל החליט להכניס ללב שלו גברים מעתה ועד עולם.

   

  א' הוא אדם נדיר, ועשרות החברים שלו מכל העולם יעידו על כך. יש לו יכולת לקבל אדם כפי שהוא מכלי לשפוט אותו. יש לו יכולת להקשיב בסבלנות. יש לו את הלב הכי גדול שאני מכירה, וכבר יצא לי להכיר כמה לבבות מקרוב. הנטייה המינית שלו היא שלו בלבד, ולאף אחד אין בעלות עליה. היא גם אינה עניין שלי. א' יצא מהארון לא בגלל שרצה למגר את מגפת ההומופוביה בעולם, אלא כי הגיע הזמן שלו לעשות כן.

   

  הטרוסקסואלים לא יכולים להבין את הרגע הדרמטי הזה בו החבר/האח ההומו שלך מודיע לך שהוא לא מה שחשבת שהוא. זה רגע של פעם בחיים. זה רגע שאותו אדם מגלה עד כמה מי שעומד מולו אוהב אותו בזכות מי שהוא. א' הודיע לי שהוא הומו בשיחה טרנסאטלנטית, כשהוא נמצא בסן פרנסיסקו, עיר בטוחה, רק שם הוא מרגיש בבית. שם הומואים הולכים יד ביד ברחובות. שם הרחובות כנים יותר מאשר בתל אביב וכנראה גם בטוחים יותר.

   

  השאלה היא מי משפיל ומי מושפל

  תוכניתו של גיא פינס סיקרה השבוע את אירוע השנה לרצח בבר-נוער, שם רואיין גל אוחובסקי ונראה נסער כולו כשהראל סקעת עלה לבמה והודיע שהוא גאה להיות שם. אוחובסקי אמר שהדבר משפיל אותו וביקש לא להוסיף דבר.

   

  השאלה היא מי משפיל ומי מושפל.

   

  כשהזמרים יהודית ויהודה יצאו מהארון, האם זה הפתיע מישהו? האמנים שבתוך הארון ידועים ומוכרים, ובכל זאת זכותם להישאר שם כל עוד ירצו בכך.

   

  ועד אז, מי שרוצה להישאר בארון יכול לקבל שמיכה וכרית נוצות אווז ושיבחר לצאת כשהוא מוכן, כשכבר חם לו מדי, שיבחר לצאת מהארון-רחם הזה רק שהוא בשל - ולא רגע אחד לפני כן.

   

  חבל שקהילה שעברה פיגוע אלים לא מגנה את שופריה שעושים אאוטינג אלים.

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שכל אחד ואחת יחליטו על עצמם
  צילום: Gettyimages imagebank
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים