שתף קטע נבחר

רילוקיישן מחזיר אותך לארץ משודרג

מי שנשלח לחו"ל נחשב לסיפור הצלחה בשובו לארץ. אחד היתרונות המשמעותיים הגלומים ברילוקיישן הוא התרומה האפשרית לקריירה ולמיתוג. כיצד תעשו זאת על הצד הטוב ביותר? בפנים

לחו"ל יש הילה בעיני הישראלים שקשה מאוד לפגום בה. וגם אם מקומות עבודה בחו"ל דומים מאוד לאלה הישראליים, וגם אם התפקיד שעושים בחו"ל דומה מאוד לתפקיד שעושים בארץ, וגם אם העבודה קשה לא פחות – עדיין מי שנשלח לחו"ל נחשב לסיפור הצלחה בשובו לארץ. אך על אף הדומה ישנן גם סיבות שרילוקיישן הוא חלום של לא מעט ישראלים; המשמעותית שבהן - התרומה האפשרית לקריירה ולמיתוג.

 

 

מה תורם להחלטה לרילוקיישן?

  • כך אפשר לחוות חיים בארץ אחרת מבלי לסכן שום דבר משגרת החיים והעבודה בארץ, כי המעבר הוא לתקופה מוגבלת.
  • כך אפשר להרחיב אופקים ולחדד את הכישורים.
  • כך אפשר לקחת את המשפחה בתנאים נוחים ובלי סיכון כלכלי.
  • וכאמור, מבחינת מיתוג אישי – מאפשר לשדרג את את העובד בהרבה דרגות.

 

מה הקשר בין רילוקיישן למיתוג אישי?

רילוקיישן הוא חוויה שאפשר להציג אותה, למנף אותה ולהשתמש בה בהרבה מאוד דרכים, לטובת חיזוק המיתוג האישי. זאת, על ידי שימוש בתואר המקצועי שניתן בתקופת הרי לוקיישן, בקורות חיים, בשיחות, ובחתימת המייל. כי ברוב המקרים התואר המקצועי האמריקני או האירופי נשמע יותר טוב מזה הישראלי, אז למה לא לשמר את האפקט?

 

כך לדוגמה Solution Architect - נשמע יותר טוב מאשר "ניהול פרויקט בפיתוח". גם Account Executive נשמע יותר טוב מ"מנהל תיק לקוח". וכששומעים Team Lead ישר חושבים על מישהו שמנהיג קבוצה – כלומר מוביל את הלייקרס לניצחון – מאשר על מישהו שמנהל צוות קטן של תוכניתנים.

 

איך עוד?

  • מביאים דוגמאות ממה שלמדתם בשהות בחו"ל ומציינים רק בהקשרים רלוונטיים: כאשר מציגים תוכנית עבודה; כאשר מנסים לעורר השראה; כאשר מעלים רעיון חדש ורוצים להמחיש אותו.
  • לומדים ומאמצים את הז'רגון המקצועי המוביל בחו"ל בתחום שלכם, ובכך מחדירים את המונחים החדשים בסביבת העבודה שלכם בארץ ולוקחים עליהם בעלות.
  • פועלים להפיץ את הידע החדש שרכשתם בעבודה בחו"ל לטובת הפעילות בארגון שלכם בארץ, בכדי לחזק את היכולות המקצועיות של הארגון, ואת המעמד שלכם כמי שיש לו את הכלים לפעול.
  • משתמשים בחלק מהשפה / הגינונים / המנהגים שחשתם בחו"ל שמסייעים לעבודה, שמפשטים דברים, או שתורמים לאווירת עבודה נוחה ונעימה. אותם מנהגים / גינונים יחלחלו לאט לאט גם לסביבתכם, אם תתמידו.
  • ובספירות האישיות שלכם: אתם יכולים לפתוח בלוג שבו סיפורים ותמונות מהשהות שלכם בחו"ל. אל הבלוג יקראו בני המשפחה שרוצים להיות בקשר, לראות ולעקוב. חברים, וזו מזכרת טובה בשבילכם מהתקופה המיוחדת הזו.

 

איפה מתחילים? בחלק הקשה מכל – השגת עבודה או פרויקט או התמחות או השתלמות בחו"ל. נשמע לא פשוט, אבל עשרות אלפי ישראלים כבר עשו את זה, ותמיד יש משרות רילוקיישן פתוחות שאפשר לנסות את מזלכם ולהתמודד עליהן. בהצלחה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך למעלה
צילום: זיו ריינשטיין
מומלצים