שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

המג"ד שנהרג הבטיח לילדיו: "מגיע מחר לחופש"

אנשי קצין העיר הגיעו לביתו של סא"ל דב הררי, כשבמקום היו רק ילדיו. הם קיבלו את הבשורה הקשה לבדם ואמם הוזעקה למקום אחר כך. אביו, ניצול שואה בן 78, התייפח: "אחרי השחרור חשבתי שאין מה לחשוש, אבל הוא המשיך להתנדב"

סא"ל בֶּרי (דב) הררי התכונן לשוב מחר הביתה, שבועיים לאחר שגויס בצו מילואים לשמש מפקד גדוד לאורך גבול הצפון. היום (ג') ב-10:30 בבוקר הוא התקשר הביתה, ובשיחת טלפון עם ילדיו הבטיח להם: "אני מגיע מחר לחופשה". פחות מארבע שעות לאחר מכן, הידפקו על דלת ביתו בנתניה אנשי קצין העיר כדי להודיע לבני משפחתו על מותו.

 

יום קרב בצפון - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

בבית היו באותה השעה שתי בנותיו הבכורות של הררי, שיר ונוי, תאומות בנות 18, ובנו הצעיר - סתיו בן ה-15. אשתו של הררי, רונית, לא הייתה במקום באותה השעה - ולאחר שנפתחה הדלת, נאלצו אנשי צה"ל למסור להם את הבשורה המרה. "אבא לא יבוא מחר לחופשה, אבא נהרג בגבול לבנון", אמרו לילדים ההמומים - כשבמקביל, הוזעקה אמם לבית וקיבלה שם את ההודעה הקשה. גם הבת הבכורה, מור, קצינה בדרגת סגן בת 22, קיבלה את הבשורה הקשה.

 

תוך זמן קצר התקבצו בבית המשפחה עשרות בני משפחה, חברים ומכרים - שבאו לעודד את האלמנה ויתומיו של הררי. "אלה היו אמורים להיות המילואים האחרונים שלו, וגם אותם הוא התנדב לעשות", אמר ל-ynet שלומי דנינו, בן-דודה של רונית, רעייתו של דב. הררי נולד וגדל בנתניה, וכבר בראשית דרכו בצבא גילה התלהבות רבה לשרת.

.

משפחת הררי. אנשי קצין העיר הגיעו הביתה (רפרודוקציה: עידו ארז) 

 

"הוא היה 'מורעל' על הצבא, אהב את המדינה ותמיד התנדב לעשות מילואים", סיפר דנינו. "ידענו שהוא נמצא בגבול הצפון, אבל אף פעם הוא לא סיפר איזו פעילות הוא עושה במילואים. על הצבא והתפקיד שלו הוא תמיד סיפר מעט".

 

"תמיד חששתי כשהוא הלך למילואים"

יחד עם אביו ואחיו, עבד דב בעסק המשפחתי ושיווק חומרי בניין. אביו, יעקב, ניצול שואה בן 78, התייפח הערב בבית המשפחה לאחר שקיבל את בשורת האיוב. "לא פעם אמרתי לו: מספיק, די עם המילואים. כבר שיחררו אותך. הוא היה משיב: 'לא נורא, עוד קצת'. הוא אהב את המדינה ואת החיים, אבל את הצבא הוא הכי אהב".

 

אבל אותה אהבה, לדברי האב, הייתה תמיד מקור לדאגה רבה עבורו. "לפני מספר שנים ערכו לכבודו מסיבת סיום לרגל שחרורו מהצבא וממילואים בכלל. הייתי בטוח שזהו, אין יותר מה לחשוש - אבל הוא המשיך להתנדב. אף אחד לא חשב שיקרה לנו דבר כזה. בשבת הוא היה בחופשה ובא לבקר אותי. עבדנו יחד, הוא אדם מוכשר. לאורך כל השנים חששתי כשהוא היה הולך למילואים. אבל זה החינוך שהוא קיבל מהבית, לאהוב את המדינה".

 

דב הררי. "את הצבא הוא הכי אהב" (צילום: עידו ארז)

 

אחד מבני המשפחה, יוסי דיין, סיפר כי אלמנתו של הררי, רונית, איבדה את אביה לפני 12 שנים - ומאז נחשב דב למי שלקח על עצמו את האחריות לדאוג לבני המשפחה.

"הוא תמיד אהב לעזור לאחרים, היה מתנדב ועוזר לקשישים. כאשר אביה של רונית נפטר, כל המשפחה ציפתה שהוא ייקח פיקוד כראש המשפחה והוא עשה זאת".

 

אבל בעיני דיין, נראה כי כעת תהיה אותה משימה קשה הרבה יותר. "דב איחד את המשפחה ומילא את החלל הריק שנוצר אחרי מות אביה של רונית. עכשיו, אנחנו לא יודעים מי ימלא את החלל שלו. אני מפחד שהמשפחה פשוט תתפרק לגמרי". 

 

דובר צה"ל הודיע כי הלוויתו של הררי תיערך מחר בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בנתניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סא"ל הררי. נפגע מירי צבא לבנון
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
רונית, אשתו של דב הררי. הוזעקה הביתה וקיבלה את הבשורה על מותו
צילום: עידו ארז
מומלצים