שתף קטע נבחר

הכפר הבדואי שוב נהרס: ח"כ א-סאנע פונה בכוח

אחרי שמבנים הוקמו מחדש - חזרו הדחפורים לכפר הבדואי הלא מוכר אל-עראקיב לצד שוטרים רבים. "זאת מלחמת התשה, בכלל לא בטוח מי ינצח", אמרו במשטרה. השייח המקומי: "פעילות גזענית". אחרי שפונה בכוח, הח"כ התעלף

האכיפה הנחושה בדרום נמשכת: אנשי מנהל מקרקעי ישראל הרסו הבוקר (יום ד') שוב את הכפר הבדואי הלא מוכר אל-עראקיב, הסמוך לרהט, לאחר שנהרס כליל בשבוע שעבר וכעשרה מבנים בו הוקמו מחדש.

 

כוחות משטרה גדולים אבטחו את הפעולות של פקחי המנהל. למקום הגיע גם ח"כ טאלב א-סאנע (רע"ם-תע"ל) והתבצר באחד הבתים. הוא סירב להתפנות, והשוטרים הוציאו אותו בכוח. בהמשך א-סאנע איבד את הכרתו ופונה לבית החולים "סורוקה". פרט לכך נרשמה התנגדות מתונה של אנשי הכפר.


"בכלל לא בטוח מי ינצח". היום ליד רהט

 

בשבוע שעבר נהרס הכפר במבצע חסר תקדים - בו השתתפו כ-1,300 שוטרים, מצוידים באלות, קסדות ואמצעים לפיזור הפגנות. את פניהם קיבלו מדורות גדולות שהציתו תושבי המקום, שזכו לסיוע מצד פעילי שמאל. אותם פעילים סייעו בשבוע האחרון להקים כמה מבנים חדשים.

 

המאבק על הקרקע של אל-עראקיב החל לפני למעלה מ-10 שנים, לאחר שאנשי שבט אל טורי הגיעו למקום וטענו עליו בעלות. בהמשך הם פונו,

 ובתום מאבק משפטי ארוך קבע בית המשפט שהאדמות שייכות למדינה. בימים אלו מתנהלים דיונים נוספים, שבהם הפעיל לזכויות הבדואים, נורי אל עוקבי, טוען לבעלות על אדמות בשטח אחר מאשר זה שבו נהרסו המבנים לאחרונה.

 

"זאת מלחמת התשה שהם מנהלים נגדנו, לראות מי חזק יותר. אני לא בטוח כל כך מי ינצח", אמר גורם במשטרה. תושבי אל ערקיב ניסו לפנות אל לבם של היס"מניקים, ביקשו שלא ישתתפו בפינוי ואף קראו לעברם קריאות גנאי. השייח של אל ערקיב, שייח סייח, האשים את המדינה בהתנכלות לתושבי המקום וטען כי מדובר ב"פעילות גזענית".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסת הכפר הסמוך לרהט, היום
מומלצים