שתף קטע נבחר

מצרים מאשימה: פעילי חמאס ירו על אילת מסיני

מקורות ביטחוניים בקהיר אמרו כי אנשי הארגון הסתננו לשטחם דרך מנהרות רפיח וירו את הרקטות שפגעו גם בעקבה. בניגוד להערכה הקודמת בישראל, התברר כי באילת נפלו שתי רקטות

יומיים לאחר שקולות נפץ החרידו בשעות הבוקר את אילת ועקבה ואחרי הכחשות גורפות במצרים לטענות שמקור ירי הרקטות היה בשטח סיני, אישרו בצהריים (יום ד') מקורות ביטחוניים במצרים כי בהתאם להערכות בישראל, אכן היה חמאס מעורב במעשה.

 

אותם מקורות, שצוטטו בעיתון המצרי "אל-יום א-סאבע", אמרו כי חברי הארגון הסתננו לחצי האי המצרי דרך המנהרות שבין אזור רפיח לצפון סיני.

 

לאחר שגם בעמאן האשימו כי אותן רקטות, שגרמו למותו של אזרח ירדני אחד בעקבה, נורו מסיני - פתחו כוחות הביטחון המצריים במצוד אחד החשודים במעשה. "בהתאם למידע ביטחוני ראשוני, נראה כי גורמים פלסטינים מרצועת עזה הם שעומדים מאחורי המבצע", דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של מצרים.

 

מקור ביטחוני ציין כי חקירת האירוע נמשכת, והדגיש כי "מצרים לא תאפשר לאף גורם להשתמש בשטחה כדי לפגוע באינטרס הלאומי שלה".

 

"אילת נמצאת על כוונת הטרור"

ממש במקביל, ערך הבוקר מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, מסיבת עיתונאים - שבמרכזה ציין כי בניגוד להערכה הקודמת, נפלו שתי הרקטות באזור בריכות המלח של העיר ולא בים. הוא הדגיש שאירועי החודשים האחרונים הציבו גם אותה על מפת איומי הטרור.

 

מפקד המרחב, ניצב-משנה משה כהן, הציג באירוע סרטון שבו נראות שתי הרקטות מתפוצצות בזו אחר זו, ובהפרש 29 שניות.

 

"אחרי הניתוח, הבנו שהיו ששתי הנפילות היו באותו האזור", ציין דנינו. הוא נאלץ לסתור את הדברים שאמרו ראש העיר, מאיר יצחק הלוי, ומנכ"ל התאחדות המלונות שם כאילו הייתה התקרית אירוע אקראי חד-פעמי, וקבע כי "אילת נמצאת על מפת האיומים של ארגוני הטרור.

אנו יודעים על הכוונות לאורך כל השנה, ולכן העיר מקבלת מענה לחלק מתרחישי הטרור".

 

דנינו הוסיף כי "האירועים שקרו כאן לפני מספר חודשים, כשהנפילות היו בים, הציפו את האיום הזה שהפך להיות רלוונטי למקום. לאחר האירוע שלשום, שאותו אנחנו רואים בחומרה, התכנסנו להערכת מצב יחד עם הצבא והשב"כ כדי לבחון את המענה הראוי לאיום".

 

עם זאת, הדגיש דנינו כי הוא אינו צופה שירי רקטות יהפוך להיות חלק משגרת יומם של תושבי אילת. "במידה שאירועים כאלה יחזרו על עצמם ואם נחווה שוב התקפה מסוג זה, נדע לתת לה מענה. אני מעריך שהסבירות לכך לא גבוהה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת נפילת הרקטה באילת
צילום: אליעד לוי
מפקד המחוזי הדרומי, ניצב יוחנן דנינו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים