שתף קטע נבחר

תנו את הכבוד, ואת הסלבס, לצה"ל

לא עוד השתמטות של סלבס מצה"ל: אסתי גינזבורג, אלין לוי, רוני דלומי, גיא לובלצ'יק, בן אל תבורי ומלכת החן גל ארז, משרתים השנה בצבא ומחייכים למצלמה. הצבא, מצידו, מרוצה. איך קורה שכולם מרוויחים? המפקד של אחדים מהם, מסביר

התדמית השלילית של הצבא בכל הנוגע להמשך הקריירה של חיילים מפורסמים תוך כדי שירותם הצבאי, השתנתה וכעת צה"ל משקיע מאמצים כדי שהסלבס במדים יהיו מרוצים.

 

חיילת אחת כזו, היא מלכת החן גל ארז שהתגייסה לפני שלושה חודשים ונהנית מכל רגע: היא ממלאת את חובתה למולדת, לא מוותרת על החוויה למרות הכתר ועדיין מצליחה לתחזק את הקריירה שלה כדוגמנית מתחילה ומבטיחה. איך היא עושה את זה? דיברנו עם המפקד המפרגן שלה בצבא, עופר אטיה, ראש מדור איתור כח אדם לחיל האוויר, בראיון בלעדי על המפורסמים שהפכו לחיילים ואיך קורה שכולם מרוויחים.


בן אל תבורי, גיא לובלצ'יק, גל ארז ואלין לוי (צילום: צביקה גולן)

 

• מה המדיניות של צה"ל לגבי חיילים מפורסמים שמנהלים קריירה בזמן השירות הצבאי?

"אין מדיניות ברורה בנושא, אבל צה"ל מאוד בא לקראת החיילים האלה: מראש הם נכנסים לתפקידים יותר גמישים בשעות, אבל בגדול הם עושים כל מה שחייל אחר עושה במסגרת התפקיד".

 

• ספר לנו על מפורסמים שנמצאים אצלך במדור

"חוץ מגל ארז, גם גיא לובלצ'יק ובן אל תבורי נמצאים ביחידה. אסתי גינזבורג עושה תפקיד דומה בחיל השלישות, רוני דלומי בחיל חינוך ורוני דואני עשתה את אותו התפקיד בחיל חימוש. אגב, גל היא לא מלכת היופי הראשונה במדור שלי, גם לירן כוהנר (מלכת היופי לשנת 2007) עשתה בדיוק אותו הדבר".

 

• אז מה בעצם יוצא לצה"ל מחיילות דוגמניות או כל סלב אחר?

"אני יכול להגיד לך לגבי היחידה שלי: הילדים שמגיעים לשמוע על הצבא, רואים את הסלבס כחיילים ואם במקרה עברה למישהו מהם המחשבה לא להתגייס או לעשות שירות מינימלי, החבר'ה המפורסמים שלי חושפים אותם לצבא ומעודדים אותם להתגייס. בצורה הזו כולם יוצאים מרוצים – הסלבס באמת תורמים המון לצבא, ואנחנו מתחשבים בצרכים שלהם. חבל לקחת מישהו מפורסם לתפקיד שלא מתאים לצרכים שלו באזרחות. בחיל האוויר הצלחנו למצוא את האיזון". 


אסתי גינזבורג, חן אהרוני, לי בירן והחבר'ה מח"א (צילום: קמרה אובסקורה)

 

• ספר לנו על התפקיד של גל ארז, מלכת החן של ישראל

"גל היא חיילת מדהימה, התפקיד שלה הוא מדריכה במיצג חיל האוויר בביתן חילות צה"ל בתל השומר. הביתן מרכז בתוכו 20 ביתנים קטנים המייצגים את חילות צה"ל ובכל ביתן נמצאים נציגים מהחיל הרלוונטי שמדריכים את 30,000 הצעירים המלש"בים (מיועדים לשירות ביטחון) שמגיעים בכל שנה לקראת הגיוס.

 

חוץ מזה היא גם עושה טלפונים כדי לשכנע תלמידים להגיע אלינו – לפעמים 300 שיחות בשבוע ובכל אחת מהן היא מדברת באדיבות ונחמדות כאילו זו השיחה הראשונה שלה. כחלק מהתפקיד שלי אני צריך להאזין לשיחות האלה – ואני כל כך נהנה לשמוע אותה מדברת עם אנשים שאפילו לא יודעים מי היא, אני באמת גאה בה. תורניות אגב עוד לא יצא לה לעשות - אבל היא תעשה, ובעצם אין לה הנחות".


גל ארז, חיילת מדהימה (צילום: שוקי גבאי)

 

• איך עובד בפועל השילוב בין הקריירה לצבא?

"אני אקח לדוגמה את גל: אחת לכמה זמן היא מגיעה עם לו"ז של העבודה שלה ואנחנו בודקים שזה לא מתנגש עם אירועים שלנו. אם כן, אז בדרך כלל היא מצליחה להזיז את עבודות הדוגמנות. פעילות הצבא עולה על עבודה, אבל בגלל שאנחנו יודעים דברים מראש אז אפשר למצוא איזון. כבר שבע שנים אני בתפקיד הזה ואני יודע לעשות תיאום ציפיות, ככה שלא נוצרות התנגשויות וכולם מרוצים".


• איך זה שכל היפות בחיל האוויר, ככה אתם בוחרים את החיילות שלכם?

"זו סתם הכללה, זה לא עובד אצלנו ככה – אנחנו לא מסתכלים על תמונות, אלא על נתונים, יכולות ומבחני מיון, ולאחר מכן ועדה של שבעה אנשים בוחרת את המתאימים. יש ביקוש אדיר לחיל האוויר, אבל אנחנו בוחרים רק ע"פ קריטריונים מקצועיים".

 

עוד שתי מלכות יופי אגב הן חיילות בצה"ל: שביט ויזל מלכת היופי משרתת בחיל התקשור ועדי סאסי נערת היופי עשרה משרתת בחיל המודיעין. למרות שהן לא בתפקיד הסברה כמו של גל ארז (כנראה בגלל שהיו חיילות לפני שנבחרו למלכות), הצבא מאוד מתחשב בצרכים האזרחיים שלהן ומשחרר אותן בכל הזדמנות.

 

*הצילומים באדיבות מסיבת המתגייסים של מועדון יותר והאגודה למען החייל

 


 

 


פורסם לראשונה 01/09/2010 00:08

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסתי גינזבורג. תנאי שירות משופרים
צילום: אלירן אביטל
גל ארז והאחות הגדולה אלין לוי
צילום: קמרה אובסקורה
שביט ויזל, שיפרה הופעתה
עדי סאסי, במדים - גם אם לא רואים
רב סרן עופר אטיה, כולם היו מפורסמיו
צילום: דובר צה"ל
לאשה בפייסבוק
מומלצים