שתף קטע נבחר

מסמך או זיוף? הקמפיין של גלנט נגד אשכנזי וגנץ

ערוץ 2: בידינו מסמך של משרד "ארד תקשורת", ובו המלצות ל"בניית פרופיל חיובי" לאלוף המועמד לרמטכ"לות, "פרופיל שלילי" לאלוף בני גנץ המתחרה נגדו, ו"פיתוח פרופיל הנעלב" של הרמטכ"ל, "כמו דוד לוי". ארד תקשורת: תעלול או זיוף

חשיפת מסמך שערורייתי, או זיוף שמטרתו להכפיש את שמו של אחד מאלופי צה"ל? קטעי מסמך שהוצגו הערב (יום ו') בחדשות ערוץ 2, חושפים לכאורה קמפיין מתוכנן למען מינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל, תוך "בניית תדמית שלילית" לאלוף בני גנץ המתחרה נגדו על התפקיד, ולרמטכ"ל המכהן, גבי אשכנזי. על המסמך מופיע לוגו של משרד יחסי הציבור "ארד תקשורת" של אייל ארד וליאור חורב. לא מופיע עליו תאריך.

 

המסמך, שכמה קטעים קצרים ממנו הוצגו על ידי אמנון אברמוביץ', עוסק בין היתר ב"בניית פרופיל חיובי לאלוף גלנט", ו"פרופיל שלילי לבני גנץ", או לחלופין, "הצעה שיחליף את יובל דיסקין (ראש השב"כ)", וכך לא יתמודד על הרמטכ"לות. עוד מופיעות במסמך המלצות שונות לסבבי מינויים במטכ"ל, למשל - החלפתו של גלנט על ידי האלוף טל רוסו.

 

בעניין יחסיו של האלוף גלנט עם אשכנזי, עוסק קטע מהמסמך ב"יצירת משבר ופרופיל נמוך מול הרמטכ"ל. יש לפתח את פרופיל הנעלב של גבי אשכנזי". בסוגריים מצויין שמו של השר לשעבר דוד לוי, כדוגמה לנעלב.

 

הדברים מתקשרים לדבריו של אשכנזי שפורסמו הבוקר ב"ידיעות אחרונות", על רקע המתיחות בינו לשר הביטחון אהוד ברק. "אני עד למאמצים להדביק לי תווית של דוד לוי", אמר. "המאמצים האלו מיותרים".

 

ynet ערך עוד אתמול בדיקה בין משרדי יחסי ציבור מובילים בארץ, בהם בין היתר "ארד תקשורת", בשאלת מעורבותם במירוץ לרמטכ"לות - אך כולם הכחישו כי הם מעורבים בעניין. בתגובה שנמסרה לפרסום בערוץ 2, טענו היום ב"ארד תקשורת" כי המסמך שפורסם הוא "תעלול או זיוף", וכי נעשה לשם כך שימוש בלוגו של "ארד תקשורת". לפי שעה לא נמסר אם המשרד מתכוון להגיש תלונה במשטרה על הזיוף. אברמוביץ' הבהיר מנגד כי הוא בטוח באמינות המקור שסיפק לו את המסמך.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף יואב גלנט
צילום: AFP
הרמטכ"ל אשכנזי
צילום: רויטרס
האלוף גנץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים