שתף קטע נבחר

פנייה ליועמ"ש: לחקור 'נייר האסטרטגיה' של גלנט

חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ נחמן שי, מבקש מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירה משטרתית בעקבות המסמך שמציג לכאורה את הדרך להבאתו של האלוף גלנט ללשכת הרמטכ"ל. בנוסף הוא דורש שלא לקבל כעת החלטה על מינוי רמטכ"ל

פרשת "מסמך האסטרטגיה" למינוי האלוף גלנט לרמטכ"ל ממשיכה להכות גלים. ח"כ נחמן שי (קדימה), חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הודיע כי בכוונתו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ולבקש ממנו שיורה למשטרה לחקור את הפרשה. בנוסף כתב ח"כ שי כי "בשלב זה לא ראוי שתיפול הכרעה לגבי זהות הרמטכ"ל הבא".

 

הסערה החלה אמש, עם הפרסום בחדשות ערוץ 2, שם הוצג מסמך הנושא לוגו

של משרד הייעוץ של אייל ארד, "ארד תקשורת", ובו לכאורה הצעה לקמפיין למען מינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל, תוך "בניית תדמית שלילית" לאלוף בני גנץ המתחרה נגדו על התפקיד, ולרמטכ"ל המכהן, גבי אשכנזי.

 

בפנייתו ליועמ"ש כותב ח"כ שי, דובר צה"ל לשעבר ותת-אלוף במילואים, כי "בגלל רגישותו וחשיבותו של הנושא, מן הראוי שהמשטרה תבדוק את אמיתותו של המסמך, כדי לגלות את העובדות שמאחוריו ולהציגן בפומבי".

 

"המסמך מזויף. ביום ראשון תוגש תלונה למשטרה", הבהיר ארד בעקבות הפרסום, בשיחה עם ynet. "אני מודיע מראש כי ללא צורך בצו בית משפט, המחשבים של 'ארד תקשורת' עומדים לרשות הגופים החוקרים. המסמך הזה לא יצא מהמשרד שלנו - ואין לנו שום קשר למירוץ לרמטכ"לות".

 

ההכחשה הגורפת הזו, וכן מידע נוסף שהצטבר במערכת ynet ביומיים האחרונים בכל הנוגע למרוץ לרמטכ"לות, מחזקים את האפשרות שאכן מדובר במסמך מזויף, שנועד ליצור מצג שווא ולפגוע בגלנט על ידי הצגתו כעומד מאחוריו.

זאת ועוד, מסתמנת האפשרות שגורמים בכירים מאוד בצה"ל היו מודעים לקיומו של המסמך, ופעלו להפיץ את תוכנו לתקשורת.

 

גם בצבא התייחסו בחומרה רבה לעניין. "זה זיוף, וצריך לטפל בעניין בהתאם, ובמלוא החומרה", הטעים גורם צבאי שמכיר את המתיחות בצמרת צה"ל. לדבריו, באחרונה רף המתיחות "העביר כמה אנשים על דעתם", ואותם אנשים, לדבריו, לא בוחלים בהכפשות ובהטלת רפש: "יש פה גורמים שמחממים את האווירה, ושוכחים שבסופו של דבר מדובר כאן באנשים שאמונים על בטחון המדינה וצריכים להתעסק רק בזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף גלנט. זיוף או מסמך אמיתי?
צילום: AFP
ח"כ שי. דורש חקירה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים