שתף קטע נבחר

ואנונו שוחרר: "תנו לי כבר לעזוב את הארץ הזאת"

בצאתו מהכלא, לאחר שהפר את המגבלות שהוטלו עליו, מרגל האטום שוב האשים את התקשורת ואמר: "כל המעצר שלי שוב ושוב הוא בעיה של ישראל, לא שלי"

מרגל האטום שוב יוצא לחופשי: מרדכי ואנונו שוחרר היום (א') מהכלא בתוום ריצוי עונש של שלושה חודשי מאסר שהוטל עליו לאחר שלא עמד בתנאי השחרור שלו מהכלא. הוא נשלח לכלא מכיוון שלא הסכים לבצע עבודות שירות.

 

בצאתו מכלא איילון ברמלה האשים כרגיל ואנונו את המשטרה והתקשורת כי הן נטפלות אליו. "זה קיצוני מאוד להגיד שלאנונו מרדכי יש סודות אחרי 24 שנים", אמר באנגלית לכתבים. "ואנונו מרדכי אינו מדען ואינו מנהל של מכון האטום של ישראל, ואנונו מרדכי הוא טכנאי, הידע שלו הוא לא על האטום או על הנשק האטומי".


רוצה לעזוב את הארץ. מרדכי ואנונו, הבוקר (צילום: אבי מועלם)

 

לדבריו, "כל המעצר שלי שוב ושוב הוא הבעיה של ישראל, לא שלי. הגיע הזמן שישחררו אותי ויתנו לי לעזוב את הארץ הזאת. אני מקווה שראש הממשלה וראשי השב"כ והמוסד יפתרו את בעיותיהם וישחררו אותי".

 

הוא תקף את התקשורת, שלדבריו לא עושה את העבודה שלה. "הבעיה היא שאתם התקשורת דוחפים את העולם, אתם לא נלחמים בשביל החופש שלי ובשביל זכויות האדם שלי. זאת העבודה שלכם, אם הייתם דואגים לחופש שלי ולזכויותיי הייתי חופשי לפני זמן רב".

 

ואנונו החל לרצות את עונשו ב-23 ביוני בכלא אשל בדרום הארץ. הוא נכלא באגף המופרדים, שבו נהוג לכלוא ארבעה אסירים בתא, אולם לאחר שלושה שבועות ביקש משירות בתי הסוהר לעבור לתא נפרד.

בקשתו נענתה והוא הועבר לכלא איילון. במהלך מאסרו לא נרשמו בעיות מיוחדות או הפרות משמעת מצדו, והוא קיבל את כל זכויות האסירים כמו שימוש בטלפון ציבורי וקניות בקנטינה.

 

ואנונו, שהוגדר הפעם אסיר פלילי ולא ביטחוני, ריצה כחודשיים וחצי מתוך שלושת החודשים שהוטלו עליו - בשל הפחתה "מנהלית" שגרתית. כן נוכו מהמאסר ימים בהם היה עצור טרם משפטו.   

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חופשי זה לגמרי לבד. מרדכי ואנונו
צילום: אבי מועלם
מומלצים