שתף קטע נבחר

מלחמת חורמה בקהל המעורב: גם ציון גולן נכנע

כוכב הזמר התימני היה אמור להופיע בפתח תקווה, כשבחוץ הפגינו נגדו חרדים. לאכזבת הקהל, הוא עלה לבמה רק בתום ההצגה והתנצל: "זו הוראה של הרב עובדיה יוסף"

עשרות חרדים הפגינו אמש (יום א') מול היכל התרבות בפתח תקווה, שם היה אמור להופיע הזמר התימני הדתי ציון גולן בהצגה "שונא מתנות יחיא". המפגינים מחו על כך שגולן מתכוון לשיר מול קהל מעורב, והניפו שלטים שעליהם נכתב "ציון גולן חזרת לביוב כל-כך מהר?". בסופו של דבר, למורת רוחם של של הצופים הרבים, גולן אכן לא הופיע.

 

בסוף ההצגה ניגש גולן למיקרופון, פנה לקהל וסיפר כי הוא ומשפחתו עוברים כעת תהליך רוחני, והוא רואה חובה לבוא ולהתנצל על כך שלא הופיע. "זו הוראה של הרב הגאון עובדיה יוסף. איתכם הסליחה", אמר. הקהל מצדו הביע אכזבה ותרעומת: "אם היו אומרים לנו שהוא לא יהיה, לא היינו באים כלל". 


"זו הוראה של הרב עובדיה יוסף" (צילום: עידו ארז)

 

להיכל התרבות הגיעו אתמול כ-800 איש, רובם גברים חובשי כיפות ונשים עם כיסויי ראש. הכנסות הכרטיסים מהאירוע היו תרומה לצורך הסברה בנושא סמים, אלכוהול ואלימות. עם מארגני המופע נמנה ד"ר אייל מדני, הפועל בקרב בני נוער בנושא.

 

בשבוע שעבר הכריז המחזיר בתשובה, הרב אמנון יצחק, על מאבק בזמרים מובילים שמופיעים בפני קהל מעורב, בהם אברהם פריד, מרדכי בן דוד, יעקב שוואקי, חיים ישראל וציון גולן. לפני המופע התייצבו עשרות חרדים מול האולם כשהם מחזיקים בידיהם שלטים בהם נכתב: "ציון גולן שקרן שקרן שקרן, אין לך סליחה וכפרה". בשלט אחר נכתב: "מנחם ראובן הבטיח שיפרסם אותך לשמצה אם תופיע כאן", בשלט נוסף נכתב: "לא גילית לרב עובדיה את האמת".

 

האכזבה בקרב הקהל נותרה צורבת - בין אם גולן נכנע ללחצים החיצוניים ובין אם קיבל הוראה מהראשון לציון לשעבר. "אנחנו לא מבינים מדוע הוא לא הופיע, אין במנהגים התימניים איסור להופיע בפני קהל מעורב של נשים וגברים", אמרו ל-ynet צופים מאוכזבים, "כל המנהגים האלו הם של אשכנזים חרדים ושל הרב עובדיה יוסף ואנשי ש"ס.

זה לא מנהגם של התימנים. חבל שציון גולן נוטש את הדת שעליה הוא גדל ומעדיף לאמץ מנהגים של אחרים. הוא הזמר מספר אחת שלנו ואנחנו מאבדים אותו".

 

בהפקה הוסיפו ואמרו כי ציון גולן חתום על חוזה שהוא צריך להופיע - ולמעשה אתמול הפר את ההסכמים עמו. בעקבות זאת המופע קוצר.

 

בכתבה שפורסמה אתמול התייחס גולן בשיחה עם כתב מוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות לאיומים בהפגנות נגד ההופעות שלו. "לא התחייבתי לקיים הופעות מעורבות, אלא רק למנוע ריקודים מעורבים", טען, "חבל שיש אנשים שמכפישים אותי סתם. במקום לחבק אותי, לעודד אותי ולהבין שלפעמים פה ושם יש תקלות והקהל מתערבב, הם יורדים לי לחיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה מול היכל התרבות
צילום: רענן בן-צור
מומלצים