שתף קטע נבחר

חזר הביתה: הישראלי שנעצר בלוב נחת בנתב"ג

בנמל התעופה בן גוריון נחת בצהריים רפאל (רפרם) חדד, שהיה עצור קרוב לחצי שנה בלוב בחשד לריגול - ושוחרר בעסקה עם קדאפי. "הייתי רוצה להודות לכל מי שעזר", אמר

כמה טוב שבאת הביתה: קרוב לחצי שנה אחרי שעזב את ישראל ויצא למסע בעקבות התרבות היהודית האבודה בלוב, חזר בצהריים (יום ב') רפאל (רפרם) חדד לישראל. לאחר שבילה בכלא הלובי, שם היה עצור בחשד לריגול, השתתף במסיבת עיתונאים בנמל התעופה בן-גוריון לאחר ששב מאוסטריה.

 

"הייתי רוצה להודות לכל מי שעזר", אמר חדד לכתבים. "אני שמח שבאתם. משמח לפגוש כל כך הרבה אנשים בשדה התעופה".

 

חדד שוחרר במסגרת עסקה עם שליט לוב מועמר קדאפי ובנו. במסגרת העסקה עגנה במצרים הספינה הלובית לעזה, וחדד שוחרר לבסוף והגיע אמש לווינה.

 

הביקור בלוב שבמהלכו נעצר חדד היה מטעם "מרכז אור שלום" לשימור מסורת הקהילה היהודית המקומית - על רקע חשש קהילת יוצאי לוב מפני הריסת אתרי המורשת שם. היום אמר ל-ynet יו"ר הארגון, פדהצור בנעטיה, ששליחים קודמים מטעמם כבר הסתבכו. לדבריו, חדד הוא "בחור חביב שלא מפחד", שכבר ביקר גם במדינות "לא ידידותיות" שונות. בנעטיה הבטיח להמשיך לתעד את האתרים היהודיים בלוב.


מודה לכל מי שסייע. חדד בנתב"ג (צילום: אוהד צויגנברג)

 

"צריך להיות שמחים שאזרח ישראלי חזר ארצה בריא ושלם. זו אולי סיבה טובה היום, לו ולמשפחתו, להגיד ברכת גומל",

אמר שר החוץ אביגדור ליברמן שהשתתף במסיבת העיתונאים. "פגשתי אותו בשדה אחרי חמישה חודשים, עם הרבה שליטה עצמית. כל הכבוד שהוא עבר חוויה כנראה לא פשוטה עם כזה קור רוח".

 

בהמשך, התייחס שר החוץ למחויבויות שקיבלה על עצמה ישראל כדי לשחרר את חדד. "אלו דרישות הגיוניות שנכבד אותן. במישור של הפלסטינים, נעמוד בכל דבר שהתחייבנו עליו. בסך הכל, מצדם של הלובים בהחלט הייתה הפתעה לטובה והתנהגות אחראית. אפשר פחות לפרט, אבל אני מודה לכולם שרפאל איתנו ושמח על כך".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדד. "משמח לפגוש אנשים בשדה התעופה"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים