שתף קטע נבחר

פ"ת: חולצה כלבה מוזנחת במצב של תת-תזונה

בעקבות מידע שהגיע לעמותת "תנו לחיות לחיות" על כלבה מוזנחת בעיר, הגיעו נציגיה בליווי שוטרי תחנת פ"ת לבית בו נמצאה כלבת לברדור מעורבת קשורה ברצועה קצרה לעץ, ללא מזון ומים, הסובלת מרזון קיצוני. "הצלעות, החוליות בגב ועצמות הפנים בלטו בגלל תת-תזונה קשה", אומר וטרינר. בעמותה מחפשים לה בית מאמץ והמשטרה מנסה לאתר את בעלי הכלבה

חשד להתעללות והזנחה קשה של כלבה מיניקה בפתח-תקווה. בעקבות מידע שהגיע בשבוע שעבר לעמותת "תנו לחיות לחיות" כי ישנו חשש כבד לכלב מוזנח ברחוב מלאכי בעיר, יצרה אתי אלטמן, דוברת העמותה קשר עם התחנה וביקשה לקבל סיוע כדי לבדוק את אמיתות הדבר. "היה חשוב לנו לחלץ את הכלב ולהעניק לו טיפול רפואי, אם הדבר אכן נכון", היא אומרת.

 

פקד סול גרינברג, קצין הנוער בתחנת פתח-תקווה נרתם לנושא. לדבריו, שוטרי הסיור התלוו לאנשי העמותה בבית המשפחה, שם מצאו כלבה מעורבת מסוג לברדור בת כארבע שנים לערך, רזה ומלאת קרציות, כשהיא קשורה בחבל באורך של כ-30 סנטימטר לעץ בגינת הבית.

 

בחיפוש במקום לא נמצאו כלי מים ומזון. לדברי גרינברג, קרציות רבות היו על גופה, דבר שהעלה חשד כי מדובר בהזנחה מתמשכת. במשפחה לא ידעו להסביר מדוע הכלבה נמצאת במצב כה קשה. נהג האמבולנס של העמותה טען כי למרות שלא היה בידי המשטרה צו להחרמת הכלבה, היה צורך רפואי דחוף להביאה לטיפול עקב מצבה הגופני החמור.

 


שלד על ארבע. הכלבה לאחר החילוץ (צילום: "תנו לחיות לחיות":)

 

"מהחקירה התברר כי הכלבה שייכת לבן המשפחה וכעת אנחנו עושים מאמצים לאתר אותו ולהביא אותו לחקירה. הכלבה נמצאה במצב של הזנחה והתעללות פושעת ואנחנו מתייחסים לאירוע הזה ולכל אירוע של התעללות ובעלי חיים בחומרה רבה. נתייחס באפס סבלנות לכל מי שיתעלל בבעלי חיים. במקרה זה כאשר החשוד יאותר הוא ייעצר, ייחקר ויועמד לדין", אומר גרינברג.  

 

חולצה בדקה ה-90. רזה, מפוחדת ומלאה בקרציות

החיה החלשה הובאה לטיפול במרכז הרפואי לחיות ברמת-גן. ד"ר אלון שיינר, מנהל המרכז מספר כי כלבה בריאה מגזע דומה אמורה לשקול לפחות 34 קילוגרם. "הכלבה הגיעה אלינו כשהיא שוקלת 24 קילוגרם בלבד, עם צלעות ואגן בולט. ראו לה את כל חוליות הגב ואפילו עצמות הפנים בלטו מאוד.

מדובר במצב של תת-תזונה מתקדם", הוא מספר ל-ynet.

 

"העובדה שהיא גם אחרי המלטה ומיניקה גורים, סובלת מקרציות בכמות גדולה, הדבר רק גרם להידרדרות במצבה. במזג האוויר הנוכחי, בלי מזון ומים, היא היתה לא היתה שורדת". 

 

במרפאה גילו כי החיה סובלת לא רק מהתייבשות ואנמיה, אלא גם מקדחת הקרציות. בתום רחצה, טיפול תומך וניקוי הכלבה ממזיקים, היא זכתה למזון רפואי. "היא היתה במצב קשה. לא מסוגלת לעמוד על רגליה, חלשה וגם מבחינה נפשית היא היתה חששנית ומסוגרת", מפרט שיינר. "את האוכל היא שאבה כמו בור ללא תחתית ואחרי מספר ימים, היא התאוששה ואף הסכימה לצאת לטיול קצר בחוץ".

 


כל העצמות בלטו בגופה (צילום: ד"ר אלון שיינר)

 

בעמותת "תנו לחיות לחיות" מציינים לטובה את היענות המשטרה לחילוץ הכלבה המוזנחת וקוראים למצות את הדין עם החשודים במעשה. "הכלבייה שלנו עמוסה בכלבים נטושים ואנחנו מחפשים לכלבה בית מתאים", אומרים בעמותה.

 

לדברי שיינר, הכלבה תזדקק בחודש הקרוב למזון יבש ורטוב, בנוסף לטיפול תרופתי זול ויעל. הוא ממליץ למאמצים לעקרה בקרוב כדי למנוע הבאת גורים נוספים לעולם. "היא קיבלה את החיים שלה מחדש בדקה ה-90. ככל שחולף הזמן אנחנו מגלים שמדובר בכלבה עם אופי טוב שצריכה משפחה אוהבת וסבלנית. היא עברה חוויה קשה".

 

  • לאימוץ הכלבה, ניתן ליצור קשר עם עמותת "תנו לחיות לחיות" בטל': 03-6241776 או בדוא"ל

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתאוששת במרפאה
צילום: ד"ר אלון שיינר
הכלבה לאחר החילוץ
צילום: באדיבות "תנו לחיות לחיות"
מומלצים