שתף קטע נבחר

ברק בוועדת טירקל: נמנומים, מבחן זיכרון ותה חם

חברי הוועדה המבוגרים ביקשו משר הביטחון לדבר לאט יותר והודו כי הזיכרון שלהם עובד, אבל לא כמו שלו. ברק, שלא הפסיק לדבר לרגע, נשנק וקרא: "העד זועק לתה חם"

ביקורת רבה נשמעה על הגיל הממוצע של ועדת טירקל, והיום (ג') קיבלו הנוכחים באולם דוגמא חיה לכושרם וליכולתם של החברים בה. עם או בלי קשר לגילו, במהלך עדותו של שר הביטחון, אהוד ברק, נמנם שבתאי רוזן בן ה-93.

 

בעוד ברק נואם במהירות, יו"ר הוועדה ופרופ' מיגל דויטש, ניסו לשאול אותו שאלות, אולם הוא לא הפסיק את שטף הדיבור והמשיך לדבר במהירות שיא ובעומס אדיר של פרטים.

 

בשלב מסוים חבר הוועדה ראובן מרחב אמר לשר הביטחון כי הוא מדבר מהר מדי ומציף אותם בפרטים. מרחב אמר לברק כי הם חייבים לשאול אותו שאלות, כי הזיכרון שלהם עובד, אבל לא כמו שלו.


ברק מגיע להעיד. השתנק וביקש תה (צילום: AP)

 

ברק, שלא הפסיק לדבר לרגע, נחנק ונשנק ובשלב מסוים אמר לחברי הוועדה: "העד זועק לתה חם".

 

במהלך עדותו בפני חברי הוועדה סתר שר הביטחון את הדברים שאמר להם אתמול ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "ההחלטה לעצור את המשט, שהתקבלה על-ידי, על-ידי ראש הממשלה ועל-ידי שרי השביעייה התקבלה אחרי בחינת כל המצב והדילמות", אמר ברק - בניגוד לדבריו של נתניהו, לפיהם פורום השביעייה עסק בהיבט התקשורתי של המבצע ולא בזה המבצעי.

 

ברק טען כי ההחלטה לעצור את המשט הייתה נכונה, וגלגל את האחריות לצה"ל. "אם ההחלטה נכונה, אז מקור הפער בין מה שרצינו למה שיצא זה בביצוע", הסביר.

 

בהכנת הידיעה השתתף ארי גלהר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק מול חברי הוועדה. ביקש תה
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים