שתף קטע נבחר

חיים פרלמן שוחרר: "התעללו בי, קשרו לכסא"

חודש אחרי שנעצר בקול תרועה, השתחרר למעצר בית מי שכונה "המחבל היהודי": "במשך 31 יום צעקו עלי, ניסו להשפיל אותי, אבל הכל לטובה". קרוביו וחבריו של פרלמן קיבלו אותו בריקודים ובשירת "עוצו עצה ותופר". בן-גביר: הוא יהודי, אבל לא מחבל

במשך חודש תמים הוא כונה "המחבל היהודי", והשב"כ ממשיך לטעון כי הוא החשוד המרכזי ברצח ארבעה ערבים ובניסיון לרצוח עוד שבעה, אבל אחרי שבועות מאחורי הסורגים יצא בצהריים (יום ה') חיים פרלמן מבית המעצר, בדרכו למעצר בית בבית הוריו בתקוע.

 

חבריו המתינו לו בחוץ עם בקבוקי שמפניה, סוכריות וכרזות תמיכה, ו-ynet ליווה את יציאתו בשידור חי מתחנת המשטרה בפתח-תקווה. "התעללו בי. קשרו אותי לכסא שעות ארוכות", אמר פרלמן אחרי השחרור והודה "לבורא עולם ולאשתי היקרה".


חיים וקרן פרלמן: "מודה לבורא עולם ולאשתי היקרה" (צילום: ירון ברנר)

 

"במשך 31 יום הייתי במעצר. צעקו עלי, ניסו להשפיל אותי, סבלתי, אבל הכול לטובה", אמר פרלמן. "בכל דבר אפשר להסתכל גם על הדברים הטובים ולהתמקד בהם". פרלמן התקבל בריקודים ובשירת "עוצו עצה ותופר", ובאין ספור חיבוקים עם חבריו ועם הרעייה קרן פרלמן, שהביאה גם בלונים לאיחוד.

 

פעיל הימין איתמר בן-גביר, אמר כי "עכשיו ברור - הוא יהודי, אבל לא מחבל". פרקליטו, עו"ד עדי קידר, אמר כי מערכת המשפט צריכה לעשות חשבון נפש: "הוא היה עצור חודש בלי ראיות. הממונים על השב"כ צריכים לעשות בדק בית בצורך במחלקה המכונה מחלקה יהודית". 

 

פרלמן השתחרר מהמעצר אחרי שהבוקר התקפלה המשטרה ברגע האחרון, ובמהלך הדיון בערעור שהגישה לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה הסכימה שלא להחזיקו עוד במעצר. עם זאת, בית המשפט קיבל חלקית את ערעור המשטרה, שדרשה להאריך את משך מעצר הבית שלו משבעה ימים ל-30, ופסק כי הוא ישהה במעצר בית במשך 15 יום. על פרלמן נאסר ליצור קשר עם שאר המעורבים בפרשה במשך 45 יום.


קרן פרלמן מחכה עם בלונים לבעלה. איחוד אחרי חודש (צילום: ירון ברנר)

  

נציג המשטרה, פקד אילן גרנות, הצהיר בבית המשפט כי התייתר הצורך להאריך את מעצרו של פרלמן ביממה כפי שדרשה אתמול המשטרה בבית משפט השלום, משום שפרלמן נשאר במעצר בלאו הכי עד הבוקר. גרנות הבהיר כי החשד נגד פרמן "לא הוזם, רק התעצם". לדבריו, "החקירה לא הסתיימה מבחינתנו".

 

בתום הדיון אמר עורך דינו של פרלמן, עדי קידר, כי "ברור לנו היום שהמצב בתיק בעייתי עד כדי כלום. כתב אישום לא יהיה בתיק הזה ולא משנה כמה עוד אישומים מופרכים ימצאו". לדבריו, פרלמן רגוע, אך האמון שלו במערכת נפגע בצורה קשה. על שתיקתו

בחקירה, אמר: "הוא שתק כי זו זכותו וכך יעצנו לו. במקרה הזה, זו שתיקה נכונה, שתיקה מחאתית. היא לא מאששת ולא מפריכה דבר. הם ביקשו לחלץ ממנו הודאה. בחקירת שב"כ לטעמי עדיף לשתוק בכל מקרה, גם אם אתה חף מפשע".

  

קידר אמר שמעצרו של פרלמן מהווה "שבר קשה מאוד, שיקשה על שירותי הביטחון לגייס אליו סוכנים ומפעילים לתקופה מאוד מאוד ארוכה". רעייתו של פרלמן, קרן, אמרה בצאתה מהאולם: "ברוך השם. זה אמרתי לכם כבר לפני חודש, אני חושבת שזה היה די ברור. אני לא מתפלאת בכלל. יש שופט למעלה. הוא זה שמחליט על הכל, הוא שזה ששפט היום. לא אברהם טל ולא אף אחד אחר. רק הקדוש ברוך הוא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיקה שאחרי
צילום: ירון ברנר
פרלמן מחבק את בנו, אחרי השחרור
צילום: ירון ברנר
בן-גביר. "הוא יהודי, אבל לא מחבל"
צילום: ירון ברנר
מומלצים