שתף קטע נבחר

לפני הרציחות: החשוד מרמלה הכה וברח מהארץ

אליאס אבו אל-עזאם עזב לארה"ב בהיותו ילד, אבל בקהילה הנוצרית ברמלה עדיין מכירים אותו מביקוריו בארץ. לפני חצי שנה הסתבך בקטטה עם חבר - וברח. מכרים מספרים על "אדם מפחיד וגדול ממדים". חבר ילדות טוען: "הוא תמיד היה עדין ושקט, החשדות האלה נפלו עלינו בבום". גרושתו ג'סיקה: אני בהלם

הגרושה המומה, המכרים מרמלה מספרים על אדם גדול ממדים, שהסתבך בקטטות. אליאס אבו אל-עזאם בן ה-33, שחשוד בחמישה מעשי רצח בארצות-הברית, מוכר היטב בקהילה הנוצרית ברמלה. הישראלי עבר לארצות-הברית עוד בהיותו ילד, לאחר שאמו התחתנה בשנית, אך לעיתים חזרה המשפחה להתגורר ברמלה. אביו נפטר כשהיה צעיר. גרושתו ג'סיקה נדהמה לשמע החדשות אודותיו, ואמרה כי היא בהלם. 

 

אבו אל-עזאם, שנעצר לפני המראת טיסת דלתא מאטלנטה לישראל, ביקר בארץ לאחרונה לפני חצי שנה. על פי המידע שבידי המשטרה, הוא הסתבך בקטטה אלימה מאוד עם חבר ולאחר מכן עזב את הארץ. על-פי שמועות בעיר, הוא דקר אדם במברג - אך מעולם לא הוגשה תלונה נגדו במשטרה. האנשים שהכירו אותו אמרו כי התגורר בבית אמו, סמוך לשוק העירוני ברמלה. הוא לא עבד בעבודה מסודרת, מומן על ידי האם - ולעתים השתמש בסמים והסתבך בקטטות.

 

"מדובר באדם גדול ממדים, דמות מפחידה, איש שאתה לא רוצה להסתבך איתו", אמרו מכרים. במשטרה הוא לא הוגדר כעבריין ולא היו לו תיקים משמעותיים. הקטטה שהביאה כנראה לחזרתו לארצות-הברית החלה בכך שאבו אל-עזאם וחברו שתו לשוכרה באזור לטרון. החבר הטיח בו כמה דברים, ואבו אל-עזאם תקף אותו בצורה קשה ונמלט. למרות אותן הסתבכויות, החשדות ברצח הפתיעו את מכריו והפכו לשיחת היום ברמלה.

 

חבר ילדות: "זה לא מסתדר לי, הוא בחור שמח"

לאבו אל-עזאם שתי אחיות ומשפחתו נחשבת לאמידה ומוכרת בעיר, ובסביבתו הקרובה קיבלו בתדהמה את הידיעות שהגיעו מארצות-הברית. "הוא היה ילד שקט ותלמיד טוב", אמר א', חברו לספסל הלימודים בבית הספר הנוצרי "טרה-סנטה" ברמלה. "אני לא מאמין שאלו החשדות נגדו. הוא אמנם היה בחור גדול, אבל תמיד היה עדין ושקט, אף פעם לא ראיתי אותו מסתבך".

 

"לפני מספר חודשים הוא היה בארץ, ישבנו ודיברנו", סיפר חבר הילדות. "הוא בא לבקר את אמא שלו ואמר שהוא חוזר לעבוד בארצות הברית. החשדות האלו עכשיו נפלו עלינו בבום. זה לא מסתדר לי, מדובר בבחור שמח, אחד שאוהב את החיים, אוהב את המשפחה שלו".

 

הגרושה: לא שמעתי ממנו מזמן

גרושתו ג'סיקה שוחחה טלפונית עם העיתון "דטרויט ניוז" ואמרה: "שמעתי על זה עכשיו". הגרושה, שמתגוררת בארלינגטון, טקסס, אמרה כי היא בהלם וטענה כי לא שמעה ממנו זה זמן רב. היא סירבה להוסיף פרטים אודותיו, עד שתקבל אינפורמציה נוספת על החשדות.


זעם שחור על אבו אל-עזאם, ליד החנות בה עבד (צילום: AP)

 

מנהל חנות המשקאות, בה אבו אבו אל-עזאם כקופאי, אמר כי הוא דיבר במבטא

ערבי והציג את עצמו כישראלי. המנהל עבדולה פארה אמר כי אבו אל-עזאם היה "ידידותי", אך אחד הלקוחות, אדוארד גיינס, סיפר לעיתון כי לאחרונה הראה בפניו סימנים מחשידים על גופו, ואמר שהם נגרמו כתוצאה ממריבה. "דיברנו לפני כשבועיים, והוא הראה לי את פרקי הברכיים והידיים - הן היו שרוטות לחלוטין. כמה מהאצבעות היו חבושות. הוא אמר לי שהוא היה צריך לעשות משהו למישהו". 

 

על פי הדיווחים בארצות-הברית, 16 מהקורבנות הם מפלינט, מישיגן, שלושה מלנסבורג, וירג'יניה ואחד מטולדו, אוהיו. כולם גברים, ו-17 מתוך ה-20 הם שחורים. הצעיר מביניהם היה בן 17, המבוגר - בן 60. מסע הרצח המזעזע החל במאי והתקיפה האחרונה התרחשה בשבת, כשאדם נדקר בכניסה לכנסייה באוהיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליאס אבו-אל עזאם
צילום: Arlington Virginia Police Department
חנות המשקאות בה עבד
צילום: AP
מומלצים