שתף קטע נבחר

משטרת מישיגן: אל-עזאם זוהה בטביעת אצבע

במסיבת עיתונאים אמר נציג המשטרה כי מידע על מעשיו של אליאס אבו אל-עזאם התקבל ממישיגן ומווירג'יניה והוצלב. קצין אחר התייחס לרציחות בעיירה לייסבורג ואמר כי "נראה שהקורבנות נבחרו לפי צבע עורם". לאל-עזאם היה עבר פלילי בארה"ב והוא נעצר ושוחרר לפני שבוע בחשד לתקיפה

טביעת האצבעות באחת מזירות הפשע הובילה לאליאס אבו אל-עזאם, החשוד בחמישה מעשי רצח בארצות-הברית וב-15 תקיפות נוספות - כך נמסר הערב (יום ה') במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה במישיגן בעקבות מעצרו של הישראלי-אמריקני.

 

ראש מחלקת המבצעים במכס ובמשמר הגבולות האמריקני באזור דטרויוט, כריס פרי, אמר כי אל-עזאם "זוהה באמצעות טביעות אצבע ביחס למעשי הרצח בעיר פלינט ובמדינת וירג'יניה".

 לדבריו, הבתים שבהם התגורר במישיגן ובוירג'ניה היו בבעלות דודו, שגם קנה לו את כרטיס הטיסה לתל-אביב.

 

במסיבת העיתונאים נאמר כי אל-עזאם נעצר כבר בשבוע, לאחר שביצע עבירת תנועה. בבדיקה התברר כי הוא מבוקש במישיגן על עבירה קלה של תקיפה, אך הוא שוחרר לאחר שהתחייב להגיע לחקירה. באותו יום אדם נדקר למוות באזור בו היה החשוד.

 

עוד נמסר במסיבת עיתונאים כי בתחילת השנה שהה אל-עזאם בפלורידה, ושב משם למישיגן כדי לעבוד. בהתייחס למעשי הרצח באירעו בעיירה ליסבורג, אמר אחד ממפקדי המשטרה כי "נראה שאל-עזאם בחר את קורבנותיו לפי צבע העור שלהם". בנוסף למקרי הרצח והתקיפה שאירעו בחודשים האחרונים, נבדק חשד שאל-עזאם היה מעורב גם ברצח שאירע במרס 2009.

 

המידע המקורי הגיע ממישיגן, אך מהר מאוד אומת עם מידע נוסף מווירג'יניה. "השתמשנו בכמה כלי חקירה, לא אתייחס בדיוק לשיטות כיצד עצרנו אותו וקישרנו אותו, אבל יש שיתוף פעולה בין הרבה רשויות והציבור יכול להיות בטוח שאנו עושים הכל בנושא הזה".

 

על שיתוף הפעולה עם ישראל, הוא אמר אחד הקצינים: "לנו אין

 קשר ישיר עם ממשלת ישראל, אך אני מתאר לעצמי שלפי הפרוטוקול הרשויות הפדרליות יצרו קשר כזה".

 

מסתבר שלאל-עזאם היה עבר פלילי. "הוא נעצר ב-2007 על אחזקת נשק והאישומים נגדו בוטלו". אחד העיתונאים אמר כי החשוד הורשע ב-1995 בקליפורניה כשהיה בן 17-18."הוא היה מסומן הוא לא היה יכול להשיג נשק בעצמו", ענה נציג המשטרה כשנשאל אם היה יכול להשיג נשק. הוא הוסיף: "אנחנו לא סוגרים את החקירה ואנחנו נבחן מקרים נוספים שאולי קשורים לאיש הזה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליאס אבו אל עזאם
צילום: Arlington Virginia Police Department
מומלצים