שתף קטע נבחר

"אורי ברודצקי" שוחרר ממאסר: יוכל לשוב לארץ

בית המשפט בקלן שחרר בערבות את הישראלי החשוד בקשר לחיסול אל-מבחוח בדובאי. רק אתמול הוסגר ברודצקי לגרמניה, אחרי שהיה במאסר בפולין מ-4 ביוני. נציג התביעה אמר בתום הדיון: הוא חופשי לטוס לישראל, אך ההליכים המשפטיים יימשכו

חודשיים וחצי שהה "אורי ברודצקי" במאסר בפולין אך תוך פחות מיממה לאחר שהוסגר לגרמניה, הוא שוחרר. בית המשפט בגרמניה בחר היום (ו') לשחרר בערבות את הישראלי החשוד בקשר לחיסול מחמוד אל-מבחוח בדובאי.

 

דובר התביעה בקלן, ריינר וולף, אמר בתום השימוע שנערך בדלתיים סגורות  כי החשוד המכונה אורי ברודצקי הוא אדם חופשי, אך ההליכים המשפטיים נגדו יימשכו. "הוא יכול לחזור לישראל, אם ירצה", אמר וולף. ברודצקי נעצר בשדה התעופה בוורשה ב-4 ביוני, ואתמול הושלמה הסגרתו לגרמניה.

 

בנוסף, הזהיר וולף כי אם ברודצקי יחזור לגרמניה, הוא עשוי להיות מואשם בריגול. לפי שעה, ברודצקי חשוד בזיוף מסמכים הקשורים לחולייה שחיסלה את בכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח, בתחילת השנה. במסגרת ההליך נגדו החליט בית המשפט בפולין כי ברודצקי יוסגר בחשד לעבירות שאינן נוגעות לריגול.

 

צו המעצר הבינלאומי נגדו הוצא לאחר שחקירה גרמנית חשפה כי סייע למיכאל בודנהיימר - שמו של סוכן מוסד שהשתתף בחיסול - להשיג דרכון גרמני בקלן,

באמצעות תעודות ותצהירים הנוגעים למשפחתו של בודנהיימר.

 

לפי הדיווחים בגרמניה, אביו של בודנהיימר, הנס, היגר לישראל במהלך מלחמת העולם השניה בניסיון להימלט מנחת ידם של הנאצים. השניים הציגו בפניו כהוכחה דרכון ותעודת נישואים השייכת להוריו של בודנהיימר - עדויות שעל פי החוק בגרמניה אמורות לסייע להם להשיג דרכון בהליך התאזרחות פשוט יחסית.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אורי ברודצקי" מסתיר גם את פניו
צילום: AFP
מומלצים